Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 8:33:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Cattley od pana Štorka 
Autor Zpráva

Registrován: ned 05. dub 2009 20:09:38
Příspěvky: 244
Bydliště: Chomutov
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
tím špalíčkem nejspíš myslí-že jsou kořeny prorostlé v kousku tlejícího dřeva a někdy to nejde odstranit,poškodily by se kořeny,také mi takhle přišly katleje...


čtv 05. lis 2009 12:18:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 1:10:50
Příspěvky: 260
Bydliště: Jižní čechy-Kájov
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Ahojky,
jedna katka umírá,ta byla špatná od začátku.Ostatní pěkně přirůstají,ale opravdu pamalu.


čtv 05. lis 2009 23:14:39
Profil

Registrován: stř 06. kvě 2009 20:43:03
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Od pana Štorka mi kupodivu rostou dobře. Všechny krásně zakořenily a rostou nové pahlízy. Chvíli to sice trvalo, než se aklimatizovaly a navíc byly hodně vysušené, ale už jsou v pořádku. Zato na jaře jsem koupila poprvé a asi i naposled Cattku Blc. greenwish z aukra a ta byla sice o dost větší, než od pana štorka, ale prostě ani jeden kořen. Rostlo vždycky několik maličkých nových pahlíz, které ale bohužel šechny shnily. Měla jsem ji nejdříve ve stejném substrátu jako ostatní, pak jsem je dala na mech a teď už nevím. Asi o ni přijdu.


stř 25. lis 2009 16:29:20
Profil

Registrován: stř 06. kvě 2009 20:43:03
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Mám pocit, že všechny orchideje, které se teď posílají mají špatné kořeny. To samé se mi stalo u firmy Lukscheiter. Doufám, že se kytky vzpamatujou, ale ty kořeny...


stř 25. lis 2009 16:30:58
Profil

Registrován: pát 28. srp 2009 21:15:10
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Rostlinky od pana Štorka byly vitální s kořeny ve výborném stavu. Všehny měly min. 3 hlízy. Letos jsem si objednal 4 rostlinky. Po zasazení se sice chvíli adaptovaly, ale teď všechny výborně vegetují. Myslím si však, že do květu to bude o něco déle než uváděné 1-2 roky.
S aukrem mám také dobré zkušenosti. Objednal jsem opět 4 orchidejky. Dodané rostlinky měly kořeny v pořádku. Velikosti odpovídaly vždy fotografiím. Poslední - D. thyrsiflorum přišla na úplném konci léta a teď vlasní chybou, kdy jsem ji nechal ještě venku i přes špatné prokořenění, ji teď zachraňuji.
Nejhůře na tom byly obě orchidejky od Lukscheitera. BLC i oncidium byly sice vzrostlé nádherné, BLC dokonce nakvétala, ale za to s naprosto uhnitými kořeny. Obě byly dodány s popisem, u BLC se zalaminovanou fotografií květu.
Takže moje zkušenosti jsou různé a je jen škoda, že nejde vždy vše přebírat osobně.


stř 25. lis 2009 21:14:42
Profil

Registrován: stř 06. kvě 2009 20:43:03
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Ano, mám podobné zkušenosti. Jedna rostlina z aukra zakořenila v pořádku, ale od pana Lukscheitera, které jsem si nechala posla teď na podzim s tím, že měly být květuschopné, byly v zuboženém stavu. Nejdříve jsem se radovala, jak krásně Cattleye zabalili a jak jsou pěkně zasazené, když jsem je ale vyndala z květináče... :o Žádné kořeny, všechny shnilé. No kvést jen tak určitě nebudou. Až jestli se spraví kořeny. Už budu asi taky kupovat jen osobním odběrem. :cry:


čtv 26. lis 2009 11:28:46
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Já jsem o Lukscheiterů nakupovala minimálně 5x na dobírku a vždy mi přišly kvalitní rostliny, perfektně zabalené a ani jedna mi neodešla. Od mojí e-mailové objednávky to trvalo max. 14 dní, ale objednávala jsem vždy na jaře nebo v létě. Akorát letos poprvé v září. Vše bylo o.k.
Dnes mi přišla z Aukra jedna spící pidihlízka Spathoglottis Kimbaliana, tak jsem zvědavá jak to dopadně.


čtv 26. lis 2009 22:03:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Kyra píše:
Já jsem o Lukscheiterů nakupovala minimálně 5x na dobírku a vždy mi přišly kvalitní rostliny, perfektně zabalené a ani jedna mi neodešla. Od mojí e-mailové objednávky to trvalo max. 14 dní, ale objednávala jsem vždy na jaře nebo v létě. Akorát letos poprvé v září. Vše bylo o.k.
Dnes mi přišla z Aukra jedna spící pidihlízka Spathoglottis Kimbaliana, tak jsem zvědavá jak to dopadně.

Tak na tu jsem zvědavá, doufám, že budeš průběžně informovat, jak se jí daří.


čtv 26. lis 2009 23:09:11
Profil ICQ

Registrován: stř 06. kvě 2009 20:43:03
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Abych panu jen nekřivdila, tak Vandy od pana Luks. přišly v bezvadném stavu. I koelogyne přišla v pořádku. Tak snad zbytek zakoření. A už dost, nebudu si stěžovat.


pát 27. lis 2009 15:09:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Mě se Vandy pěkně rozjely v těch květináčích.....ale mám 2 od Ondřeje a jsou pěkné.....a teď bych ty teplomilné ani neposílala....


pát 27. lis 2009 15:20:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron