Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 3:53:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Cattley od pana Štorka 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
to Katka,
neletním, teplotní rozdíly stačí na okně. Cattleje mají jiné nároky proto aby kvetly. Při letnění je vlhkost tak minimální (v tropických teplotách posledních
letech) že tím Cattleje dost trpí a vytváří málo kořenů. Na letnění jsou vhodnější jiné rody. Abych aspoň uvedl jsou to převážně chladnomilné
rody jako Cymbidia,( Odcdm, Odm, a pod)-obchodní název Cambria
Dendr. Yamamoto (nobile hybr. ) a pod.


pon 15. čer 2009 22:33:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Díky za zkušenost, mně se je tady na Vysočině moc ven dávat nechce, v paneláku nebydlím na oknech mám dost vlhko i tepelné rozdíly, tak snad půjdou. Cymbidko mám v nevytápěné světlé chodbě a hybrid nobilka je tak vděčný, že mu stačí opravdu pokles teplot na studeném okně a přisušit.


úte 16. čer 2009 11:22:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
o letnění catlejí jsem taky někde něco zachytila, tak jsem dala dvě do skleníku a zbytek mám na jihovýchodním okně v paneláku, tak uvidíme jaké budou rozdíly, ty z toho skleníku zavěšuju ven do koruny stromu, když je hezky. Ty z okna jsou jen při otevřeném okně a jinak nic. Jsem sama zvědavá. Co s nimi děláte vy virensi?


stř 17. čer 2009 11:12:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Ahojky,také jsem si vzala malé catlee od p.Štorka,byly asi v tom samém stavu,jako přišly vám.Panem Štorkem jsem byla ubezpečena,že mají zastavený růst(kvůli transportu) a tak je po obdržení namočit do vody(i přes noc)opatrně odstranit''špalíčky''a zasadit,do 14dnů by se měl jejich stav zlepšit.Kvést by údajně měly už příští,nebo další rok.Tak at nám brzy vykvetou


stř 17. čer 2009 13:21:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
to Im26,
u všech rostlin se hlavně starám aby měli perfektní kořeny , to je základ
u každé rostliny. V létě ve skleníku kytkám netopím ( i když když jsou studené noci tak by si to zasloužily) a ponechávám znatelný pokles teploty.
Má to za následek , že některé vykvétají dřív než bych chtěl. Je to nepříjemná skutečnost s kterou jsem se už dávno smířil.
Co ovlivňuje dobrý vývin kořenů? Vyšší relativní vlhkost ( dopoledne 2-3 hod až 100% pak do večera to klesne na 50% a pokud je 30oC a více i 40%. Současně s tím mírně vlhký substrát, pokud jsou moc mokrý kořeny mohou někdy chytnout různé houby a zahnívat. Je tam důležité střídání
sucha a vlhka pro kořeny. Nezapomenout občas nechat rostliny důsledně
namočit (klidně i víc jak hodinu) zvláště u těch navázaných v období
vysokých teplot.


stř 17. čer 2009 17:50:59
Profil

Registrován: stř 06. kvě 2009 20:43:03
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Aha, vše mi bylo jasné, ale ty špalíčky jsem nechala. Měla jsem strach, že bych přišla o kořeny. Takže myslíš, že je mám ještě teď odstranit? trochu se toho obávám. jinak se jejich stav opravdu velmi zlepšil. Teď už jsou takové pevné.


stř 17. čer 2009 18:02:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Špalíčky radí odstranit kvůli plísním,hnilobám atd.Ale např.Lukscheiter prodává mladé catleje již v substrátu a špalíček tam nechává.Já jsem odstranila pouze to co šlo a zbytek špalíčku jsem nechala


stř 17. čer 2009 19:52:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Taky se přidám.U těch mojich dvou byly tak důkladně prorostlé,že jsem ho tam raději nechala.Nevěděla jsem ,že se to odstranuje kvůli plísním,tak to abych občas prolila slabým roztokem hypermanganu?Co by jste mi prosím poradily?Díky :P


stř 17. čer 2009 21:05:05
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
chtěl bych vysvětlit co to je "špalíček"


stř 17. čer 2009 21:55:41
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Cattley od pana Štorka
Ahojte,vznáším dotaz na ty ,co mají catky-prcky od pana Štorka jak vám prospívají,jestli něco přirostlo,povyrostlo a tak...
Mě teda nerostou nějakou závratnou rychlostí :lol: ,ale přirostla nová pahlízka a mají se dobře. :P


čtv 05. lis 2009 11:12:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron