Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 12:25:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Nekvete 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 26. črc 2012 18:58:15
Příspěvky: 17
Příspěvek Nekvete
Hezký den. Mám celkem 3 orchideje, běžný druh Phal. a ani jedna mi nekvete. U jedné uschnul celý "stonek" a zbyly tedy jenom listy, které jsou normálně zelené a rostou. Co s tím? Mám květinu vyhodit nebo za čas vyroste nový stonek? Další stonek má, ale vůbec neroste,ani na něm nejsou pupeny. Měla bych ho nějak zkrátit nebo ho mám nechat.Listy normálně rostou.A u poslední se dokonce tvoří i na stonku nové šlahouny s pupeny,ale pouze zde. Jinak opět na celém stonku nic. Rostliny loni krásně kvetly, to byly tedy koupené. Poraďte prosím, jsem absolutní začátečník. zalévám je jednou týdně máčením a i je hnojím hnojivem rozpuštěným ve vodě.Díky za každou radu


pát 10. kvě 2013 14:58:24
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Nekvete
Phalaenopsisy odkvetou a nějaký čas odpočívají, něktré kratší, některé delší dobu. Ten, který nemá žádný stvol, normálně ošetřujte, dříve nebo později vykvete. Ten druhý má pravděpodobně nedorostlý stvol, který buď ještě doroste a vykvete, nebo taky ne. Někdy se to stane. Ale opět rostlina vytvoří nový. A ten, co má rozvětvený stvol, nechejte normálně vykvést. S vašimi rostlinami se nic špatného neděje, jen si po kvetení potřebují odpočinout.


pát 10. kvě 2013 15:13:54
Profil

Registrován: čtv 26. črc 2012 18:58:15
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Nekvete
Zdenka píše:
Phalaenopsisy odkvetou a nějaký čas odpočívají, něktré kratší, některé delší dobu. Ten, který nemá žádný stvol, normálně ošetřujte, dříve nebo později vykvete. Ten druhý má pravděpodobně nedorostlý stvol, který buď ještě doroste a vykvete, nebo taky ne. Někdy se to stane. Ale opět rostlina vytvoří nový. A ten, co má rozvětvený stvol, nechejte normálně vykvést. S vašimi rostlinami se nic špatného neděje, jen si po kvetení potřebují odpočinout.


TAkže jak sem tu četla, že je někdo u oček zastřihuje, tak mic stříhat nemám a mám je prostě nechat? Kvetly někdy v říjnu naposledy. Všechny jsou kupované loni, normálně z hypermarketu


pát 10. kvě 2013 15:19:37
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Nekvete
Může se zastřihnout odkvetlý stvol. Já tomu rozuměla tak, že rostl nový stvol a zastavil se ve vývoji. Pokud se jedná o odkvetlý stvol, je možné jej zastřihnout nad kolénkem, často vyrazí nové kvetení a rostlina pokračuje dál. Nebo je možné ustřihnout celý stvol a nechat vyrůst zcela nový. Kvetení na nové stvolu bývá lepší než to pokračující, ale zase si musíte počkat.


pát 10. kvě 2013 17:20:47
Profil

Registrován: čtv 26. črc 2012 18:58:15
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Nekvete
Stvol odkvetl cca v říjnu a od té doby prostě nic, neroste, neschne, prostě je. Listy jsou pěkně zelené a i se mi zdá, že rostou, jen ten stvol nic..Nevím tedy, jestli ho mám prostě nechat nebo s tím něco zkusit dělat. A zastříhnout nad kolénkem, to je kde? není to někde na fotografii, abych poznala kde to je? Nebo mi opravdu radíte, dám tomu všemu čas?


pát 10. kvě 2013 17:37:44
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Nekvete
To, čemu říkám kolénko, je takové to místo překryté takovou šupinou. Na fotce je rostlina, která má od spodu tři "kolénka", pak je jizvička po odpadlém květu a pak jsou květy. Odstřihnout asi tak 1 cm nad třetím kolénkem odspoda. Někdo stříhá i nad druhým. Ale to lze nechat v záloze pro další stříhání.
https://www.google.cz/search?q=phalaeno ... B445%3B500


pát 10. kvě 2013 17:52:39
Profil

Registrován: sob 15. led 2011 15:25:16
Příspěvky: 30
Příspěvek Re: Nekvete
Chtěla bych se zeptat, mě také nekvetou phalky, jestli záleží při přesazování na velikosti květináče, známá mi říkala že když se dá velký květináč tak se jen dělají kořeny a listy a nekvetou ,
jestli je na tom něco pravdy :mrgreen: děkuju.


stř 22. kvě 2013 15:57:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Nekvete
katkra píše:
Chtěla bych se zeptat, mě také nekvetou phalky, jestli záleží při přesazování na velikosti květináče, známá mi říkala že když se dá velký květináč tak se jen dělají kořeny a listy a nekvetou ,
jestli je na tom něco pravdy :mrgreen: děkuju.


ano je to tak. rostlina si nejdřív zabydluje květináč, tedy zaplňuje ho kořeny. Při přesazování se vybírá květináč většinou jen o jednu velikost větší. Brzy prokoření a rostlina pak většinou nasazuje na květ. Ale není to jediná podmínka, aby znovu kvetly. Samozřejmě záleží i na hybridu, některé kvetou několikrát do roka, některé si dají delší oddechovou pauzu, klidně rok a více. Musíte vyrvat ;)


stř 29. kvě 2013 8:54:12
Profil ICQ

Registrován: sob 15. led 2011 15:25:16
Příspěvky: 30
Příspěvek Re: Nekvete
Děkuji za info :mrgreen:


stř 29. kvě 2013 10:53:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: