Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 6:58:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Cukrový roztok 
Autor Zpráva

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Cukrový roztok
Dobrý deň, zaujal ma spomínaný cukrový roztok na podporu rastu korienkov. Mám miltoniu, ktorej som striekala substrát proti malým muškám (doniesla som si ich v kupovanom substráte na orchidei!!!!!!). A asi jej to spalilo korienky. Preto jej musím pomôcť s novými.
Aký silný robíte ten cukrový roztok? Koľko lyžíc cukru na aké množstvo vody? nech nedostane cukrovku.... :lol:


čtv 21. kvě 2009 9:33:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Ahojky,cukrový roztok zhotovíte tak,že do menšího množství vodz(cukrem nabyde)přidáváte cukr tak dlouho,pokud se rozpouští.Potom celou rostlinku do něj namočíte asi na 10min,potom vyjmete a necháte alespon hodinku i víc oschnout,pak již neoplachujete a zasadíte(možno i do hoblin).Držím palce


čtv 21. kvě 2009 19:50:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Není to blbost? Proč by se měla kytka dávat do nasyceného roztoku. To pak prosladíte substrát......
Orchidejáři na celém světě se obejdou bez cukru, takže nevymýšlejte...:-)


pát 22. kvě 2009 12:01:58
Profil ICQ

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Dobrý deň, čiže doporučujete mi len tie hobliny?
Nechám sa poučiť skúsenými pestovateľmi. Tá miltónia mi robí vredy na žalúdku, nerada by som o ňu prišla.... :?
Katka


pát 22. kvě 2009 12:09:41
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Karlosi,
je veliká škoda, že se některým postupům bráníš dřív, než jsi je sám otestoval. Lidé po cukrech dobře rostou, tak proč by nemohly kytky? Loni cestou z Drážďan, jsem o metodě slyšel prvně a ten co mi o ní říkal, tvrdil, že to má od kanaďana. Z toho mi plyne, že ve světě to už znají dávno, jen k nám se to jaksi nedoneslo.
A propos, paní Matoušková z brněnského arboreta kdysi v klubu při pěstitelském tématu dávala k dobru historku, jak jednou do kádí s vodou na zalévání orchidejí vylili zbytek piva z bečky a kytky prý potom rostly jako nikdy před tím. A pivo, tam je také cukrů habaděj.
Samozřejmě je třeba dodat, že nic se nesmí přehánět :mrgreen:
Hezký den
Pavel


pát 22. kvě 2009 13:40:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Pán Pavol, idem teda predsa do toho cukru. Vybrala som miltoniu a naozaj má korene veľmi poškodené. Nemá takmer žiadne. Nič už nestratím, idem miešať cukrový roztok. Dokonca som počula, že i do vázy s rezanými kvetmi sa do vody pridáva trochu cukru a kvety tak vydržia dlhšie čerstvé. Držte mi palce, podám hlásenie či som ju zachránila, alebo nie.
Ešte raz vďaka


pát 22. kvě 2009 13:49:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Jak jsem už kdysi psala,není to můj výmysl.Před rokem cukrový roztok prezentoval pan Kratochvíl v televizi,tuším v receptáři.Já ho mám sama vyzkoušený a funguje.Samozřejmě ho nikomu nevnucuji.A jak pan Pavel dodal,mám dobrou zkušenost,když dám do zálivky trochu piva a daleko líp roztou,díky pivu mě banánovník vykvetl a měl plody.


pát 22. kvě 2009 14:38:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Cukrový roztok
pavelheger píše:
Karlosi,
je veliká škoda, že se některým postupům bráníš dřív, než jsi je sám otestoval. Lidé po cukrech dobře rostou, tak proč by nemohly kytky? Loni cestou z Drážďan, jsem o metodě slyšel prvně a ten co mi o ní říkal, tvrdil, že to má od kanaďana. Z toho mi plyne, že ve světě to už znají dávno, jen k nám se to jaksi nedoneslo.
A propos, paní Matoušková z brněnského arboreta kdysi v klubu při pěstitelském tématu dávala k dobru historku, jak jednou do kádí s vodou na zalévání orchidejí vylili zbytek piva z bečky a kytky prý potom rostly jako nikdy před tím. A pivo, tam je také cukrů habaděj.
Samozřejmě je třeba dodat, že nic se nesmí přehánět :mrgreen:
Hezký den
Pavel



co já vím, tak se nemocným a slabým čivavkám doporučuje podávat glukopur na celkové posílení organismu...tak asi na tom něco pravdy je, sacharidy startují činnost organismu.


pát 22. kvě 2009 14:42:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. zář 2008 15:19:34
Příspěvky: 48
Bydliště: Holíč, SR
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Marion píše:
Jak jsem už kdysi psala,není to můj výmysl.Před rokem cukrový roztok prezentoval pan Kratochvíl v televizi,tuším v receptáři.Já ho mám sama vyzkoušený a funguje.Samozřejmě ho nikomu nevnucuji.A jak pan Pavel dodal,mám dobrou zkušenost,když dám do zálivky trochu piva a daleko líp roztou,díky pivu mě banánovník vykvetl a měl plody.


A ja som to vtedy v telke pozerala, veľmi ma to zaujalo, ale už si to poriadne nepamätám. Tú rastlinku treba celú, celuličkú aj s listami ponoriť do roztoku, alebo iba miesto kde sú korene? A platí to aj pre phaly?


pát 22. kvě 2009 16:57:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Cukrový roztok
Původně jsem myslela, že jen kořeny, nebo resp. spodek rostliny, kde kořeny mají růst, ale nahoře píše Marion, že celou, tak teď taky nevím :?
Jinak o tom pivu jsem taky četla- Goedeová ve své knížce tvrdí, že sladové pivo 1ml/l dělá dobře vandám.


pát 22. kvě 2009 18:14:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: