Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:46:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 pěstování orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: stř 05. srp 2015 8:29:40
Příspěvky: 10
Příspěvek pěstování orchidejí
Mám orchidej cambria, která odkvetla asi tak před 7 měsíci. Rostly jí listy, ale teď začala žloutnout, konce listů usychají. Ponořuji jí 1x za 7 dní na cca 1/2 hod. Vyndal jsem jí z květináče, kořeny se zdají být v pořádku a žádného škůdce jsem neobjevil, Takže nevím co to může být. Poradí mi někdo?
Děkuji.


úte 01. zář 2015 14:21:49
Profil

Registrován: pon 03. úno 2014 20:24:52
Příspěvky: 169
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Na vině může být podle mě nízká vlhkost vzduchu nebo vysoká teplota.


úte 01. zář 2015 14:30:23
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
To může být pravda. Nebo taky žloutnou staré listy. Možná by pomohla fotka.


úte 01. zář 2015 15:43:56
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Nebo právě to máčení na půl hodiny. Orchideje nejsou bahenní rostliny. To by musela být vsazena do hodně hrubého substrátu aby za týden vyschla.


čtv 03. zář 2015 7:13:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Přesazoval jste ji? Tyhle kytky mají pod sebou z pěstírny často balík sphagna. Je to obvykle přímo pod bází rostliny. Okolní substrát se zdá vyschlý, ale pod kytkou je mokro. Podívejte se do ní, může mít v háji kořeny. Je potřeba to mokré odstranit, uhnilé kořeny ostříhat a přesadit do nového substrátu.


čtv 03. zář 2015 9:54:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 20:10:38
Příspěvky: 69
Bydliště: Velké Přítočno okres kladno
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Ahoj všem,potřebovala bych radu,mám už rok cymbídium bylo plné květů 5 výhonů koupila jsem ho v loni na výstavě ve fata morganě nebylo drahé stálo350.-kč ale z ničeho nic mě začínají usychat hlízy opadávají listy a zbyly mě 4 hlízy které zatím drží ze začátku jsem jí měla venku ale co mě začaly opadávat listy a hlízy usychat tak jsem jí vzala domu mám jí na severním parapetu.Je pravda,že ho moc nezalévám protože když jsem to párkrát udělala tak tohle mě začalo dělat opadávání listů a hlíz.Nevím si rady nerada bych o něj přišla bylo by to podruhé.Jednou z baumaxu a ted z výstavy.Díky pa Ivča


ned 13. zář 2015 17:04:21
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Chce to jako obvykle fotku. Cymbídia jsou ale držáci, vydrží hodně. Třeba je problém u kořenů. Pobyt venku je pro ně v tuto dobu velmi prospěšný.


ned 13. zář 2015 17:20:42
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Ivca.stechmullerova píše:
Ahoj všem,potřebovala bych radu,mám už rok cymbídium bylo plné květů 5 výhonů koupila jsem ho v loni na výstavě ve fata morganě nebylo drahé stálo350.-kč ale z ničeho nic mě začínají usychat hlízy opadávají listy a zbyly mě 4 hlízy které zatím drží ze začátku jsem jí měla venku ale co mě začaly opadávat listy a hlízy usychat tak jsem jí vzala domu mám jí na severním parapetu.Je pravda,že ho moc nezalévám protože když jsem to párkrát udělala tak tohle mě začalo dělat opadávání listů a hlíz.Nevím si rady nerada bych o něj přišla bylo by to podruhé.Jednou z baumaxu a ted z výstavy.Díky pa Ivča

Toto jsou první známky špatných kořenů. Baumaxy mají většinou dost hutné substráty, kde kořeny odcházejí. Podíval bych se na ně a přesadil do hodně hrubého substrátu.


pon 14. zář 2015 6:10:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 20:10:38
Příspěvky: 69
Bydliště: Velké Přítočno okres kladno
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Ahoj všem,díky za radu udělám to.Toto cymbídium je druhé a je z výstavy Fata morgana,nic méně nějakou tu vadu na kořenech určitě bude mít.Já používám piníovou kůru bud s rašeliníkem nebo bez podle toho co mají.Mockrát děkuji až budu mít chviličku času tak pořídím foto pa Ivča


úte 15. zář 2015 16:05:03
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: pěstování orchidejí
Příloha:
P1220138.JPG
P1220138.JPG [ 72.49 KiB | Zobrazeno 6402 krát ]
Tak se tu chci "pochlubit" s částečným neúspěchem při pěstování orchidejí. Snad tato zkušenost může pomoci někomu jinému na tomto fóru.
Měl jsem teď na jaře docela úspěch při násadě květů u druhu Encyclia citrina a Laelia speciosa. Na citrině to vypadalo na 9 květů a na speciose poprvé a hned na tři květy. Odejel jsem ale od rostlin na 14 dní na dovolenou teď v době kdy neprošvihnu žádné květy. Náhradní péči obstarával syn, který byl ochoten 3x za tu dobu přijet a o rostliny se postarat. Považoval jsem to za dostatečné. Každodenní péče pěstitele se ale nahradit nedá. Nastavil jsem ventilátory na častější spínání ve dne i v noci v domění, že to bude eliminovat to že zahrada v noci není větraná. Možná se to částečně povedlo, ale vlivem uzavřeného prostředí nedocházelo k výměně vzduchu a také střídání teploty bylo o poznání menší. U těchto dvou druhů, které jsou náročné právě na tyto faktory ale i přes vnitřní cirkulaci došlo k zahnívání poupat ze vnitřku :cry: . Takže na citrině jsem odepsal čtyři poupata a na speciose naštěstí zatím pouze jedno. Ostatní druhy orchidejí přečkaly dovču bez poškození. Poupata jsou ale ještě malá. Budu doufat, že se mi podaří je dopěstovat do květu. Citrinu už znám, ale u speciosy to bude teprve první kvetení takže bych rád viděl kresbu pysku. Dovča ale byla super- takže alespoň něco se podařilo :P
Jak je ale vidět, opustit nakrátko i takové druhy, které vydrží bez vody dlouhé měsíce může být problematické.


ned 19. bře 2017 9:06:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: