Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 16:47:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Výstavy a hodnocení. 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Výstavy a hodnocení.
Jak se tak prolouskávám informacemi,v USA je výstavnictví orchidejí ohromný fenomén... :shock:
Existuje něco podobného i v ČR nebo v EU... :?: Nemyslím výstavy aranžované a prodejní,ale ty,kde jsou květiny hodnoceny a bodovány porotou... :?
Díky za odpovědi... :P

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 29. kvě 2012 20:03:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
V ČR o ničem podobném nevím (přece jen, naše výstavy, pokud vůbec nějaké jsou, se se světovými či evropskými nedají srovnávat), ale v Evropě to normálně funguje. Jistě sis všiml udělených medailí v Budapešti i Drážďanech. PRavidla pro posuzování v Budapešti jsou na http://eocbudapest.hu/novenybiralat/jud ... s/?lang=en
Hezký den
Pavel


úte 29. kvě 2012 20:55:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
Ten výstavní fenomén je dán dlouhou tradicí výstav a dobrou organizovaností. Už někdy v roce 1970 měla AOS asi 20 000 členů.
Hned od začátku založení AOS byl vypracován perfektní hodnotitelský systém a vyškoleno pro každý stát potřebné množství odborníků. V Americe byl hospodářský růst, ekonomika v rozpuku a v Evropě se jen válčilo. V DOG to také nějak fuguje ale nejsem si jist jak taková hodnocení probíhají. Mají jen jiná kriteria a výsledkem jsou Zlaté, stříbrné a bronzové medaile. U nás pro malý počet pěstitelů, vlastních kříženců, nedostatku peněz a řevnivosti mezi kluby se nepodařilo žádný systém uvést v život. První a poslední pokus byl na výstavě v Praze někdy kolem roku 1980 (nevím teď přesně)


úte 29. kvě 2012 20:57:20
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
Díky oběma... :!:
Pavle,a proč to nefunguje u nás,když to funguje u honvédů... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 29. kvě 2012 21:01:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
Marťane, myslím, že Virens situaci a důvody, proč u nás něco podobného nefunguje, popsal dost přesně. Nicméně můj sen je u nás něco takového zavést. K tomu je však třeba mít kvalitní výstavu a tu momentálně na Moravě (nejlépe v Brně) nemáme. Na druhou stranu si uvědomuji, že jakkoliv vypadá hodnocení velice líbivě, tak podněcuje k hádkám a nesvárům. Stejně je tomu i u Němců a jistě i jinde po Evropě. Proto se také ceny udělují i s ohledem na to, aby každý něco dostal :!:
Á propos, poslední zmínku o hodnocení v našem území jsem našel v Roezlianě číslo 19 z roku 1986, kde jsou uvedeny všechny oceněné rostliny z již tehdy proběhnuvší Brněnské výstavy i pravidla pro hodnocení.
Hezký den
Pavel


úte 29. kvě 2012 21:16:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
Pavle,tohle jsou obecné problémy výstavnictví... :roll:
Mám dost zkušeností s výstavami psů a koní,a musím říct,že je to podobné.
ALE-je to řešitelné.Pokud vystavujeme koně plemene Welsh Cob - pozveme vystavovatele z Walesu,kteří mají akreditaci.Většinou je to jenom za cenu letenky a ubytování.A je po problémech.
Hrozně by mne bavilo orchideje nedělit,ale pěstovat do výstavních exponátů.A bavilo by mne dělat to v ČR.Myslím,že je tady na posuzování dost uznávaných pěstitelů,anebo by se dali pozvat třeba Němci,Holanďané...
Je nás hodně,možná by to začalo bavit víc lidí,uvidíme... :roll:
Já bych do toho šel... :!: :P

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 29. kvě 2012 21:24:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
Líbí se mi Tvoje nadšení ;) Budu si to pamatovat :mrgreen:
Hezký den
Pavel


úte 29. kvě 2012 21:28:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
Ale jsou i tací co by do toho už nešli. :!:


úte 29. kvě 2012 22:13:00
Profil

Registrován: stř 02. kvě 2012 7:26:43
Příspěvky: 222
Bydliště: Manchester, Lancashire
Příspěvek Re: Výstavy a hodnocení.
Ja som bol na jednej ja by som povedal takej lokalnej show, kde asi vystavoval iba neaky miestny klub, neviem presne, ocenene orchidei. napriklad ta na prilozenej fotke bola riadne obrovska, mozno cez meter. Ale vtedy som nezistoval, co su to za ocenenia.

dalsie foto tu:

https://picasaweb.google.com/1169626277 ... e14042012#

ak sa niekomu bude chciet a bude vediet o ake orchidei ide, tak mi moze sat vediet a ja si to pripojim do popisu v albume


Přílohy:
20120414_121530.jpg
20120414_121530.jpg [ 77.11 KiB | Zobrazeno 4752 krát ]

_________________
Na reči ma fascinuje to množstvo výrazov pre veci, ktoré neexistujú. Napríklad pravda, sloboda, spravodlivosť,...
úte 29. kvě 2012 23:27:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: