Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 22:17:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Stabilita v květináčích 
Autor Zpráva

Registrován: sob 14. dub 2012 8:41:17
Příspěvky: 2
Příspěvek Stabilita v květináčích
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám několik Phaelontropis, krásně mi kvetou atd. a mají obrovské listy (i 40cm dlouhé) - a to je největší problém, protože se pořád převrhují. Už na do doplatila moje největsí a nejkrásnější, která mi spadla ze skříňky. Mám je v těch největších květináčích, které jsem sehnala, už je můžu dát leda do neprůhledných. Nemáte na to nějaký trik? Nechci o ně přijít, piplala jsem je dlouho - dostala jsem je za korunu z výprodeje v šíleném stavu, většinou v plesnivém substrátu.


sob 14. dub 2012 8:55:25
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Stabilita v květináčích
Stačí když dáte do květináče nějaký kámen, až budete přesazovat. Také se mi některé kytky převrhají a je to vždy hrozná škoda, protože se sem tam něco ulomí. :? Pořádnej šutr vždycky pomůže. :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 14. dub 2012 9:10:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Stabilita v květináčích
Druhá varianta je dát je v době květu do kameninových krytů na květináče. Po odkvětu a odstřižení stvolu vyndat, aby ke kořenům mohlo více světla. Bez stvolu drží stabilitu o něco lépe. Pozor na vodu v krytu.


sob 14. dub 2012 11:27:46
Profil

Registrován: sob 14. dub 2012 8:41:17
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Stabilita v květináčích
dekuji, zkusim ten kamen. Nasla jsem ted v jednom kvetinarstvi jeste trosku vetsi pruhledne kvetinace, tak jsem presadila ty, co nekvetou. Ale Jedna mi ted krasne kvete, mas snad 10 obrovskych kvetu, tak tu presazovat nechci, at neprestane. V kameninovych kvetinacich mi mi prestavaji kvest, asi si jim to moc nelibi ... Zatim jsem ji dala na zem, at nepada z takove vysky, kdyby neco.


sob 21. dub 2012 15:31:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: