Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 23. dub 2024 22:13:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 DENDROBIUM NOBILE 
Autor Zpráva

Registrován: pát 16. bře 2012 13:47:43
Příspěvky: 3
Příspěvek DENDROBIUM NOBILE
Dobrý den,

koncem minulého roku jsem si koupila své první Dendrobium Nobile a nějakou dobu krásně kvetlo. Bohužel jsem nevěděla, že vyžaduje speciální podmínky a starala jsem se o něj jako o Phalaenopsis. Teprve nyní jsem se dozvěděla, že po odkvětu vyžaduje období sucha dlouhé cca 6 týdnů, aby mohlo znovu vykvést. Ráda bych se tedy zeptala, zda jej mám nyní přestat zalévat, i přesto, že je odkvetlé již několik měsíců nebo zda je na to již pozdě? Děkuji za odpověď.


pát 16. bře 2012 14:29:19
Profil

Registrován: stř 14. zář 2011 17:01:50
Příspěvky: 17
Bydliště: Zlín
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
Nejsem žádná odbornice ale já bych ho zalévala a přihnojovala,v létě dala ven a na podzim přestala zalévat a hnojit než se objeví poupata květů,pak začít mírně zalévat.Tak jsem to udělala a kvetlo mi na podzim a teď pokvete znovu.V zimě bylo umístěno v nevytápěné místnosti kolem 13st.


pát 16. bře 2012 17:58:12
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
Lucik 123,
ovšem daleko nejpodstatnější je rozdíl mezi zálivkou Phal. a Dendrobium nobile (Yamamoto hybr. ) Phal nesmí úplně vyschnout
kdežto u Dendr. hybridů je to naprostá nutnost jinak kořeny uhnijí. Interval vyschnutí by měl být tak 3 dny. Pak se rostlině bude dařit a kořeny budou v perfektním stavu. Pak lze přemýšlet jestli jej dáme ven někde do stínu nebo nejlépe pověsíme na řídký strom nebo na balkon ( ne na jižní stranu). Dostatek čerstvého vzduchu a poklesy teplot rostlině jen prospějí.


pát 16. bře 2012 18:16:10
Profil

Registrován: pon 23. dub 2012 14:42:58
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
[quote="Lucik123"] Dobrý den,

koncem minulého roku jsem si koupila své první Dendrobium Nobile a nějakou dobu krásně kvetlo. Bohužel jsem nevěděla, že vyžaduje speciální podmínky a starala jsem se o něj jako o Phalaenopsis. Teprve nyní jsem se dozvěděla, že po odkvětu vyžaduje období sucha dlouhé cca 6 týdnů, aby mohlo znovu vykvést. Ráda bych se tedy zeptala, zda jej mám nyní přestat zalévat, i přesto, že je odkvetlé již několik měsíců nebo zda je na to již pozdě? Děkuji za odpověď. [/quote]

Ohledně Dendrobia a jiných orchidejí se mrkni na: http://www.orchidej.net/pestovani/dendrobium.html
Mám od loňského května taky D.nobile, postupoval jsem podle těch návodů a teď mi krásně kvete. Zavlažuji 1x za 10 dní roztokem hnojiva MUŠKÁT a aspoň 3 - 5x denně rosím.Jinak se s ním vůbec nemažu - je zasazené v hrubé drti z borovicové kůry a používám běžnou odstátou vodovodní vodu.


Naposledy upravil pavelheger dne čtv 30. led 2014 11:30:29, celkově upraveno 10

úprava odkazu



pon 23. dub 2012 18:07:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
Přesazuje se nejlépe, když raší, je už trochu povyrostlý, nový výhon.Snaží se o nové kořeny. Což u těchto kytek může být touto dobou.


pon 23. dub 2012 18:20:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. čer 2011 13:56:15
Příspěvky: 196
Bydliště: Nitra - Šurianky
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
Ja som svoje nobilko v zime polievala velmi mierne - trocha vody kazde 3 tyzdne. Bolo v miestnosti s teplotou 9-12stupnov. Ziadne puciky sa nekonali. Prestala som ho polievat uplne a schlo dva mesiace. Opat ziadne puciky. Tento rok zimujem v temperovanych podmienkach a polievat budem tak, aby stihalo presychat, cca kazde 2 tyzdne. Uvidime ci to zaberie.


pon 07. kvě 2012 6:57:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
no vidíš Butka a mne zase teraz nahodilo kopec púčikov - mám nimi obsypané 3 hluzy, ale obávam sa, že vzhladom na to, že jej už nedkážem dopriať poriadny chlad, aj ked je už permanentne vonku na balkóne, tak budem rozdávať susedom kejky :( V dome je už priteplo :( a cey deň proste 15 st a menej nedosiahnem. Dokonca aj minulorčné mladé zasadené kejky, čo majú ledva 15 cm výšku, tak každá jedna nasadila .... ved uvidím, čo z toho nakoniec bude.
V zime mi kvitol iný hybrid.


pon 14. kvě 2012 10:48:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
Butka píše:
Ja som svoje nobilko v zime polievala velmi mierne - trocha vody kazde 3 tyzdne. Bolo v miestnosti s teplotou 9-12stupnov. Ziadne puciky sa nekonali. Prestala som ho polievat uplne a schlo dva mesiace. Opat ziadne puciky. Tento rok zimujem v temperovanych podmienkach a polievat budem tak, aby stihalo presychat, cca kazde 2 tyzdne. Uvidime ci to zaberie.


Butka ja mám 3 rôzne hybridy a každé má zrejme inú dobu kvitnutia.
Tie Tvoje výhony možno neboli ešte dozreté, alebo máš hybrid, čo kvitne na minuloročných hluzách----kým mne kvitol zimný hybrid na výhonoch čo dorástli vlani a doreli koncom jesene, tak ten druhý hybrid, čo mi teraz nasadil, tak ten mi nekvitol na vlaňajších nových zrelých výhonoch vôbec (iba 3 kvetz na starých) a na vlaňajších nasadil až teraz...tiež sa v tom nejako nevyznám :roll:


pon 14. kvě 2012 10:53:43
Profil

Registrován: pát 03. čer 2011 13:56:15
Příspěvky: 196
Bydliště: Nitra - Šurianky
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
Ano je to mozne, ze je to nejaky potvorsky hybrid. Ale ja pridem na to co s nim stvarat aby kvitol! :twisted:


stř 16. kvě 2012 7:02:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE
Butka dnes mi bolo ozrejmené, že tie moje 3 potvory (2 z nich kvitli v zime) budú naisto kvitnúť...tak som zvedavá, vraj je to preto, že v zime boli na schodisku a chladnejšom prísušku a teraz sú už asi mesiac vonku na chlade, v čase a nečase (pod prístreškom), ráno na ne svieti slnko, poobede zamračné a v noci 10 st., to striedanie teplôr vraj napomáha kvetom.... snažím sa ich zalievať dostatočne, avšak tak, aby do večera docela preschli a neschytali to v noci...oni vydržia hodne :), ale musia mať hodne vzdušný substrát....ja mám nalámanú kôru, polystyrén a nadrobno nasekaný po troške mach a po celom kochli porobené dodatočné diery, abz prúdil vzduch......no a dneska som našla v markete čosi, čo určite vyskúšam...rozpolený kokosový orech s dutinou a v tom by mohli ísť dobre :) už dlho to obzerám na nete :)


stř 16. kvě 2012 10:16:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: