Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 2:54:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 příspěvek 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek příspěvek
Zdravím všechny pěstitele "orchijí" (tak jim zkráceně říkám). Pěsutji je asi tak 5-6 let. Přinášejí mi radost, vždycky, když příjdu do zimní zahrady, tak se musím usmívat (s vyjímkou objevení nějakého toho škůdce) a chválím je a těšíme se společně. Průběžně kvetou, odpočívají, někdy trochu onemocní, tak je léčím. Mám docela dost druhů a celkem je jich asi 60 kousků. Taky mám jednu Vandu, už tři roky a zatím nechce kvést. Letos jsem udělala pokus a zasadila ji do substrátu. Vyrazily listy jako o život, ale náznak květu nic. Zato Zygopettalum rozkvetlo tak obrovskými a voňavými květy, no potěšení. Cymbídia kvetou a chystám z nich svatební kytici pro svoji dceru. A taky mi nechtějí kvést Dendrobia. Někdy pošlu pár fotek, protože si myslím, že stojí za to zhlédnout krásu. A dík těm, co fotky posílají. Se zájmem čtu vzkazy a příspěvky. Je fajn, že takovéto stránky jsou, že si dají lidi práci založit je, a udržovat . Děkuji, Nina


stř 25. bře 2009 11:34:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: příspěvek
moc hezky jste to nino napsala, je to úžasný relax a krása a potěšení, tak ať nám dál přinášejí naše orchideje radost a velké díky všem, kteří nám pomahají radou a těmito stránkami. H.


čtv 26. bře 2009 13:20:47
Profil

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: příspěvek
Nino už se těším na fotečky.Vandu mám od loňska stále ve skle a už se chystá http://klasika.ukazto.com/?img=4097374~0082t.jpg


čtv 26. bře 2009 18:45:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: příspěvek
No, tak se snažím poslat nějaký ten obrázek a nic. Už jsem z toho celá unavená. Nejsem počítečový expert, stále pročítám návod na odeslání fotek a nejde mi to. Vždycky se někam podějou. Ach jo!!Ň


sob 28. bře 2009 19:42:35
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: příspěvek
A co jejich velikost? Jsou menší než 600x600pixelů?
Pavel


sob 28. bře 2009 20:10:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: příspěvek
Zdravím, jen chci přispět trochou do mlýna v případě vkládání fotek, našla jsem na www.slunecnice.cz prográmek ImageShrink, který velmi jednoduše zmenší fotky na požadovanou velikost.


ned 29. bře 2009 14:38:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: příspěvek
Hurá, už jsem to zvládla za vydatné pomoci svého vnuka. Dokonce jsem pak přišla na jednodušší zmenšování fotek. Ale potřebovala jsem postrčit. Fotím si orchideje už cca 4 roky, asi i dýl, takže mám opravdu zásobu. Kdybych ještě posílala, tak musím vybrat jen ty nej. Zvěčňovala jsem počátky kvetení, nové přírůstky listů, kořenů, kvetení i po odkvětu. Ze začátku mi bylo spoustu věcí nejasných. No, po pár letech jsem stále začátečník. Pořád mě něco překvapuje. A když čtu ty odbornosti od některých přispěvovatelů, tak jen žasnu. Jsem moc ráda, ža jsem objevila tyhle stránky. Okoukla jsem už mnohé, ale tyto se mi velmi zalíbily. Těším se na povídání, obrázky a rady. Ň.


úte 31. bře 2009 2:25:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron