Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 9:41:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Uhnilé kořeny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Ten druhej bych vyhodil, na posledním listu už je taky flek a ten první bych dal normálně do kůry a navrch trochu rašeliníku, silných listů má dost, kořeny si vytvoří ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 27. zář 2011 8:16:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 17:25:38
Příspěvky: 96
Bydliště: Mariánské Lázně
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
paja344 píše:
pavla píše:
Cukrový roztok jsem už taky použila, ale nemůžu říct, že by mi to moc pomohlo. Mám pár kytek, které bych moc ráda zachránila a pořád se nedaří. Zkusím ještě ty hobliny.

Já osobně hobliny už néé,během týdne chytly plíseň.:-( Prosím poradí mi někdo jestli mají vůbec ještě šanci aby se vzpamatovaly?


Já tedy používám na záchranu kytek jen čistý rašeliník. Zatím se mi osvědčil vždycky. A to i na rostlinky bez jediného kořenu. Do nějaké umělohmotné nádoby (třeba kelímek, do kterého se čepuje pivo) dám na dno vlhký rašeliník, a do něj rostlinku. Přetáhnu navolno mikrotenovým sáčkem, a rašeliník udržuji vlhký. A čekám :D . Nic jiného jsem zatím nezkoušela...


úte 27. zář 2011 8:21:48
Profil

Registrován: stř 21. zář 2011 10:08:37
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
berunka píše:
paja344 píše:
pavla píše:
Cukrový roztok jsem už taky použila, ale nemůžu říct, že by mi to moc pomohlo. Mám pár kytek, které bych moc ráda zachránila a pořád se nedaří. Zkusím ještě ty hobliny.

Já osobně hobliny už néé,během týdne chytly plíseň.:-( Prosím poradí mi někdo jestli mají vůbec ještě šanci aby se vzpamatovaly?


Já tedy používám na záchranu kytek jen čistý rašeliník. Zatím se mi osvědčil vždycky. A to i na rostlinky bez jediného kořenu. Do nějaké umělohmotné nádoby (třeba kelímek, do kterého se čepuje pivo) dám na dno vlhký rašeliník, a do něj rostlinku. Přetáhnu navolno mikrotenovým sáčkem, a rašeliník udržuji vlhký. A čekám :D . Nic jiného jsem zatím nezkoušela...

Jak dlouho asi trvá než se nové kořeny vytvoří? První pomoc byla taková: z hoblin jsem je vytáhla,pořádně omyla a do druhého dne jsem je nechala volně oschnout, momentálně je mám ve skleněné láhvi a na dno jsem dala navlhčený keramzit,láhev jsem malinko uzavřela sáčkem pod listy,myslíte si že to pomůže nebo spíš bude lepší rašeliník a do plastového kelímku tak jak píšete? předpokládám že se kořeny nesmějí dotýkat vlhkého rašeliníku nebo keramzitu.


Přílohy:
orchidejky- záchrana.jpg
orchidejky- záchrana.jpg [ 101.7 KiB | Zobrazeno 3920 krát ]
úte 27. zář 2011 10:24:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 17:25:38
Příspěvky: 96
Bydliště: Mariánské Lázně
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
S tím keramzitem nevím, ale rašeliníku se určitě dotýkají. Rostlinku do toho rašeliníku normálně "posadím". Jen tam nesmí být přímo voda. A kořínky rostou různě rychle, u Phalů třeba 2 týdny, teď tam mám ještě Tolumnii, a ta začala tvořit kořínky až po 2 měsících. Ale hned jak je tam dám, po 2 dnech vypadají líp :) . Vyfotím to, a dám sem za chvilku fotku...


úte 27. zář 2011 12:04:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 17:25:38
Příspěvky: 96
Bydliště: Mariánské Lázně
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Tyhle 2 prckové jsou v takové té plastové misce, ve které se prodává čínské jídlo :) . Prostě podle velikosti kytky...
Příloha:
P1010779.JPG
P1010779.JPG [ 200.36 KiB | Zobrazeno 3910 krát ]


úte 27. zář 2011 12:14:39
Profil

Registrován: stř 21. zář 2011 10:08:37
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
berunka píše:
Tyhle 2 prckové jsou v takové té plastové misce, ve které se prodává čínské jídlo :) . Prostě podle velikosti kytky...
Příloha:
P1010779.JPG

Tak to musím vyzkoušet,udělám pro ně vše,jdu sehnat rašeliník. no a pak už jen rosit,že? Jste zlatá,děkuji za rady :-)
Moc Vás prosím kde mám sehnat rašeliník? U nás jsem prolezla vše a není.:-(


úte 27. zář 2011 13:07:37
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Já jsem s rašeliníkem neuspěla, výhon mi hned uhnil. Teď zkouším ty hobliny, uvidíme. Zkazit už se to nedá.

Jaké máte zkušenosti s Cattleema bez kořenů - je lepší rozdělit na jednotlivé pahlízy, nebo nechat více pohromadě?


úte 27. zář 2011 19:29:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Podle mě čim větší trs, tim lepší šance na záchranu. Nic bych nedělila


úte 27. zář 2011 19:37:27
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Samozřejmě, že silnější kytka má větší šanci na přežití. :roll:

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 27. zář 2011 20:27:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
pavelheger píše:
v hoblinách lze nechat v závislosti na jejich stavu nejdéle jeden rok. Jako ideální bych viděl nechat v nich rostliny přes zimu a na jaře je přesadit do standardního substrátu.
hezký den
Pavel


Ty hobliny jsou v klasickém květináči nebo v nějakém kelímku bez odtokových otvorů? Raději se ptám, už jsem četla různé varianty.


sob 31. pro 2011 17:22:14
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: