Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 5:06:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Uhnilé kořeny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
mám opačný problém. Paphiopedilum je bez listů, ale ještě má nějaké schopné kořeny. pravděpodobně uhnití listů o špatné zálivce. Máte někdo zkušenost, zda i toto se dá zachránit, že znovu obrazí ?


pát 20. bře 2009 20:22:14
Profil ICQ

Registrován: ned 20. úno 2011 10:44:41
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Chtěla jsem se zeptat, jak poznám, že kořeny začínají uhnívat a co s tím můžu ještě dělat. Dostala jsem před týdnem Phalaenopsis a všimla jsem si, že některé kořeny se začínají svrašťovat, nejsou plné a "křupavé", ale povadlé. Některé dokonce asi uhynulé (šedé vyschlé). Co s tím? Znamená to, že kořeny pomalu uhnívají? Orchidej byla skladovaná ve velmi nízké teplotě, než mi byla předána. Teď jí dokonce opadala většina poupat (ty se scvrkly). Můžu alespoň staré kořeny odstřihnout z vrchu květináče?


ned 20. úno 2011 11:46:51
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Pokud byl Phalaenopsis ve velmi nízké teplotě, tak je to pro něj zničující. Takovýto Phalaenopsis se zachraňuje velmi zdlouhavě a tak doporučuji pořizovat rostliny v teplejším období (i v obchodech, než se dostanou na pult, tak je mají ve velmi nízkých teplotách, někdy jsem viděl stát orchideje v mrazu venku ve vozících :shock: ). Nejlepší bude když se podíváš na kořeny a rostlinu přasadíš. Zmírni zálivku na minimum a nahraď jí občasným rosením substrátu. Pak ti nezbyde nic jiného než čekat. Jednodušší je rostlinu vyhodit a pořídit si novou až bude tepleji. :evil:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 20. úno 2011 12:01:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Velmi nízkou teplotou netrpí ani tak kořeny, ale spíš nadzemní část.


ned 20. úno 2011 19:53:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 21. zář 2011 10:08:37
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
pavelheger píše:
O cukrovém roztoku už jsem také samé superlativy, ale zatím jsem ho nevyzkoušel.
Osobně používám hobliny ze suchého měkkého dřeva. Je až neuvěřitelné, jak do nich po přesazení rostliny doslova začnou střílet nové kořeny.
Hezký den
Pavel

Dobrý den,to mám přesadit orchideje jen tak do hoblin a nic víc? Zalévat jakým stylem tak jak jsem zvyklá? Ponořit na 20 minut do vody,a po jak dlouhé době po přesazení začíz zalévat? Děkuji za odpověd Paja


stř 21. zář 2011 10:18:04
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
paja344 píše:
pavelheger píše:
O cukrovém roztoku už jsem také samé superlativy, ale zatím jsem ho nevyzkoušel.
Osobně používám hobliny ze suchého měkkého dřeva. Je až neuvěřitelné, jak do nich po přesazení rostliny doslova začnou střílet nové kořeny.
Hezký den
Pavel

Dobrý den,to mám přesadit orchideje jen tak do hoblin a nic víc? Zalévat jakým stylem tak jak jsem zvyklá? Ponořit na 20 minut do vody,a po jak dlouhé době po přesazení začíz zalévat? Děkuji za odpověd Paja

Opravdu stačí dát rostlinu do hoblin a nic víc ;) Ponořit do vydy stačí na mnohem kratší dobu, v podstatě jen ponořit a hned zase vytáhnout (tedy v případě, že hobliny nejsou zcela vyschlé). Před přesazením je vhodné hobliny dobře namočit a pak z nich vymačkat přebytečnou vodu. Zalévat tak, aby nikdy zcela nevyschly.
Hezký den
Pavel


stř 21. zář 2011 11:09:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 21. zář 2011 10:08:37
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
pavelheger píše:
paja344 píše:
pavelheger píše:
O cukrovém roztoku už jsem také samé superlativy, ale zatím jsem ho nevyzkoušel.
Osobně používám hobliny ze suchého měkkého dřeva. Je až neuvěřitelné, jak do nich po přesazení rostliny doslova začnou střílet nové kořeny.
Hezký den
Pavel

Dobrý den,to mám přesadit orchideje jen tak do hoblin a nic víc? Zalévat jakým stylem tak jak jsem zvyklá? Ponořit na 20 minut do vody,a po jak dlouhé době po přesazení začíz zalévat? Děkuji za odpověd Paja

Opravdu stačí dát rostlinu do hoblin a nic víc ;) Ponořit do vydy stačí na mnohem kratší dobu, v podstatě jen ponořit a hned zase vytáhnout (tedy v případě, že hobliny nejsou zcela vyschlé). Před přesazením je vhodné hobliny dobře namočit a pak z nich vymačkat přebytečnou vodu. Zalévat tak, aby nikdy zcela nevyschly.
Hezký den
Pavel

Děkuji za odpověd :) ,orchidejkám jsem dopřála cukrový roztok,nechala oschnout a ted si libují zatím v suchých hoblinách,po dvou dnech zaleju a uvidím co z toho bude. :| Ještě by mě zajímalo jak dlouho je nechat v hoblinách nebo kdy je přesadit?


stř 21. zář 2011 22:07:56
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
v hoblinách lze nechat v závislosti na jejich stavu nejdéle jeden rok. Jako ideální bych viděl nechat v nich rostliny přes zimu a na jaře je přesadit do standardního substrátu.
hezký den
Pavel


čtv 22. zář 2011 7:42:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
Cukrový roztok jsem už taky použila, ale nemůžu říct, že by mi to moc pomohlo. Mám pár kytek, které bych moc ráda zachránila a pořád se nedaří. Zkusím ještě ty hobliny.


pát 23. zář 2011 20:22:34
Profil

Registrován: stř 21. zář 2011 10:08:37
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Uhnilé kořeny
pavla píše:
Cukrový roztok jsem už taky použila, ale nemůžu říct, že by mi to moc pomohlo. Mám pár kytek, které bych moc ráda zachránila a pořád se nedaří. Zkusím ještě ty hobliny.

Já osobně hobliny už néé,během týdne chytly plíseň.:-( Prosím poradí mi někdo jestli mají vůbec ještě šanci aby se vzpamatovaly?


Přílohy:
Poznámka: Moje nemocné chudinky
orchidejky 001.jpg
orchidejky 001.jpg [ 86.39 KiB | Zobrazeno 23090 krát ]
orchidejky 002.jpg
orchidejky 002.jpg [ 85.09 KiB | Zobrazeno 23090 krát ]
úte 27. zář 2011 8:10:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron