Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:19:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 prosím o radu 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: prosím o radu
Butka píše:
Tak s tymto mam aj ja problem. Nemam velmi odvahu pestovat botaniku a hybridy sa mi zdaju lahsie. Knizky mam presmejdene vselijake, ale vsade sa pise inak, takze mam predtym respekt tak ci tak. Zakazdym si totiz predstavim ako som umorila paph. sukhakulii a ako velmi ma to mrzelo. Teraz uz viem, ze je trosku narocnejsia ako pre zaciatocnika, ale v knizke bola odporucana.
Takze moja otazka pre skusenejsich - ktore botanicke druhy su vhodne aj pre zaciatocnika? :roll:

Dost záleží na podmínkách. Na parapetu dobře rostou z teplejších botanické phalaenopsis, Dendrobium phalaenopsis, některé Coelogyne (např. masangeana, speciosa), některé Encyclie (např.cochleata, fragrans) nebo Doritis pulcherrima. Chladněji pěstované jsou například Coelogyne cristata, flaccida nebo menší Coelogyne fimbriata, Dendrobium nobile, kingianum a loddigesii a velmi pěkné Rossioglossum grande. Dobře rostou také některé Laelie (anceps, gouldiana, pumila). Ale to je pouze zlomek rostlin, které jsou pro pěstování v bytě vhodné. Záleží, na co si troufnete. Koukněte na stránky Paphia, co všechno se dá doma pěstovat: http://www.orchidey.estranky.cz/

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 28. čer 2011 13:57:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. čer 2011 13:56:15
Příspěvky: 196
Bydliště: Nitra - Šurianky
Příspěvek Re: prosím o radu
Jaaaaj, ale ved Paphiovi zakvitne urcite aj nabytok! :) To ja nemam sancu pestovat take uzasne rastliny ako ma on. Ale inak z tych vymenovanych niektore mam - hormidium cochleatum, coe.cristatu, dendro kingianum, doritaenopsis a rossioglossum som si zakupila teraz.


úte 28. čer 2011 15:23:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: prosím o radu
jak jsem psal už někde tady na foru. Mám možnost pěstovat teplomilné kousky a ty chladnější nechci. Nemohu jim poskytnou teploty třeba v zimě 14°C. Manželka nesnáší zimu a pro i v ložnici bývá kolem 18-19°C nejméně. A také nemám možnost se dostat k dešťové vodě která je doporučováná k zalévání botaniky. jediné co mohu sehnat je akorát tak destilka. Tak proto jsem se ptal na nějaké teplomilné hybridy. Jsem omezen tím že bydlím v bytě. A jak jste tady zmiňovali Paphia ano koukal jsme se co vše pěstuje doma. Jsou to nádherné kousky. Ale taky musíte brát v potaz že orchidky mám doma cca 2 měsíce. Jsem tudíž úplný začátečník. A pochybuji že někdo tady(možná ano) si na začátek na úplný začátek pořídil třeba botaniku za 600. Já bych nerad něco pokazil a proto se chci naučit raději na snadnějších hybridech a až potom pěstovat botaniku

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


úte 28. čer 2011 16:10:27
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: prosím o radu
Barbez2 píše:
jak jsem psal už někde tady na foru. Mám možnost pěstovat teplomilné kousky a ty chladnější nechci. Nemohu jim poskytnou teploty třeba v zimě 14°C. Manželka nesnáší zimu a pro i v ložnici bývá kolem 18-19°C nejméně. A také nemám možnost se dostat k dešťové vodě která je doporučováná k zalévání botaniky. jediné co mohu sehnat je akorát tak destilka. Tak proto jsem se ptal na nějaké teplomilné hybridy. Jsem omezen tím že bydlím v bytě. A jak jste tady zmiňovali Paphia ano koukal jsme se co vše pěstuje doma. Jsou to nádherné kousky. Ale taky musíte brát v potaz že orchidky mám doma cca 2 měsíce. Jsem tudíž úplný začátečník. A pochybuji že někdo tady(možná ano) si na začátek na úplný začátek pořídil třeba botaniku za 600. Já bych nerad něco pokazil a proto se chci naučit raději na snadnějších hybridech a až potom pěstovat botaniku

Myslím, že tomu se nevyhnete. Každému z nás chcípla nějaká ta kytka. Buď vinou naší nebo dodavatele, ale s tím se budete asi muset smířit. Vždyť nemusíte kupovat hned kytky za 600,-. Zajímavé rostliny se dají sehnat za dvě-tři stovky.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 28. čer 2011 20:49:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: prosím o radu
to nepopírám že se nedají a že se tomu nevyhnu. Jen se chci naučit pěstování a základy na lehčích věcech

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


úte 28. čer 2011 20:51:00
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: prosím o radu
Barbez2 píše:
to nepopírám že se nedají a že se tomu nevyhnu. Jen se chci naučit pěstování a základy na lehčích věcech

To je samozřejmě rozumný názor. Jen některé multihybridy bývají pěkní prevíti. Většinou dobře rostou primární hybridy.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 28. čer 2011 21:01:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: prosím o radu
Jo jo, každý ví, že takový hybrid Miltoniopsisu, koupený v hobby marketu se pěstuje mnohem hůř, než Coelogyne speciosa a podobné, co Radek už psal výše....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 28. čer 2011 21:09:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: prosím o radu
Když si tedy vzpomenu jak jsem byla vykulená z mého prvního Phalaenopsisu napadá mě otázka jaké jsou ty lehčí věci pro začátečníka. :D Mě to tenkrát přišlo strašně složitý . A pak jsem si skokem koupila 3 vícekvětý paph - z nich mě zbylo jen jedno a to Paphiopedilum roebelini x sanderianum . Hm já bych si změřila teplotu na parapetu (v zimě)a vsadím se že tam 18-19°C není.A proč jen v ložnici? Není někde místnost třeba na jih -přece netopíte v zimě v noci v celém bytě .Na vše se příjde časem i pomocí maximo-minimálního teploměru.


úte 28. čer 2011 21:14:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: prosím o radu
poradíte mi někdo, kde sehnat tuto Odontocidium?
Příloha:
Odontioda Nation Wood Pink.jpg
Odontioda Nation Wood Pink.jpg [ 25.69 KiB | Zobrazeno 5284 krát ]

Moc děkuji Věra


sob 14. led 2012 19:41:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: prosím o radu
na stránkách ji má Ecuagenera, ale není tam cena. Chce to zeptat se.


sob 14. led 2012 20:15:02
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: