Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 3:28:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 POSTŘEHY 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Míro, jak to s tím kingianem máte? Vypadá na fotce slabě růžové. To jsem ještě neviděl, mé rozhodně ne.


ned 20. úno 2011 11:37:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Mila.J píše:
Dělám jednoduchý test. Naháži kameny do octa a koukám. Pokud se neděje nic, asi volný vápník neobsahují. Pokud stoupají bublinky, alespoň trochu, vápník snadno přístupný obsahují.

Tak to je zajímavý testík - zkusím to taky.Až budu mít tedy ten ocet.


ned 20. úno 2011 14:28:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Mila.J píše:
Míro, jak to s tím kingianem máte? Vypadá na fotce slabě růžové. To jsem ještě neviděl, mé rozhodně ne.

Je to alba. Bílé.


ned 20. úno 2011 18:21:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Tak to je normální. Jenom , že Vám asi foťák přece jen trošku upravuje barvy.


ned 20. úno 2011 20:07:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Spíš doba, kdy to fotím a clona.


ned 20. úno 2011 20:12:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: POSTŘEHY
O tom, že Cattleya aclandiae patří do zlatého fondu čeledi Orchidaceae není zcela jistě pochyb. Pravdou také je, že je to rostlina velmi náladová a při jejím pěstování si mnozí pěstitelé již vylámali zuby. Kdysi jsem ji získal od svého přítele, který ji vymámil od Petascheho z bývalé NDR (který ji mimochodem nechtěl vůbec pustit, protože to byl velmi pěkný klon tehdy téměř nedostupné rarity). V současné době je tato katleja běžně nabízena, ale k běžnému inventáři orchidejových sbírek díky svému nesnadnému pěstování zdaleka nepatří.
Léta jsem ji pěstoval v kůrovém substrátu v květináči, ale růst nebyl nijak uspokojivý. Jakmile kořeny začaly pronikat hlouběji do substrátu, tak uhnívaly i přesto, že jsem byl se zálivkou velmi opatrný a rostlinu jsem nechal dost výrazně vysychat. Nové výhony byly stále stejně malé (obr.2) a vytoužené květy v nedohlednu. Až mi jednoho dne došla trpělivost a rostlinu jsem vyvázal. Kupodivu v brzké době začala vyhánět nové kořeny, které na vzduchu krásně rostly a poté začaly přirůstat k podložce. Za dva roky udělala takto epifytně pěstovaná rostlina bohatý kořenový systém a nové výhonky začaly růst o poznání větší. Je vidět, že tento způsob pěstování jí vyhovuje mnohem lépe, než hrnková kultura (stejné požadavky má i C. walkeriana a nobilior). Na závěr ještě jedna důležitá poznámka: C. aclandiae roste ve výšce do 400m na velmi otevřených místech v brazilském státě Bahia a proto vyžaduje velmi dobré osvětlení s minimálními nočními teplotami kolem 20st. během celého roku.


Přílohy:
C. aclandyae-rostlina1.JPG
C. aclandyae-rostlina1.JPG [ 48.12 KiB | Zobrazeno 5286 krát ]
C. aclandyae-rostlina2.JPG
C. aclandyae-rostlina2.JPG [ 61.93 KiB | Zobrazeno 5286 krát ]
C. aclandyae-kořeny.JPG
C. aclandyae-kořeny.JPG [ 47.97 KiB | Zobrazeno 5286 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
úte 22. úno 2011 18:18:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Jo je to špek.Gratuluji. Váhám i s hybridy.


úte 22. úno 2011 21:07:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Já mám taky jednu zkušenost - začátečnickou. Píše se často, že bez přisvětlování katleje - které kvetou na jaře - nemají šanci vykvést. Já pěstuju katleje na parapetě, většinou na západní stranu. Kdyby to bylo aspoň na jih. Nepřisvětluju.
a vida - vyhnala květenství
http://2.bp.blogspot.com/-spaGiygXD9Q/T ... binosa.jpg

a dokonce je to rostlina, kterou jsem získal jako odřezek před dvěma lety jenom s jednou pahlízou. Byla před tím pěstována ve skleníku.
Čili se ukázalo, že lze rozkvést rostlinu - i v případě, že se květ vyvíjí v ošklivých prosincových krátkých dnech - bez přisvětlování. Ani jsem ji nijak speciálně nehnojil, jen tak - jako všechny ostatní rostliny.
A Cat. labiata x bras. flagelaris mi taky nasadila během prosince na květ.
pěstovaná stejně
http://4.bp.blogspot.com/-UgW_1-HO84Y/T ... flagel.jpg


úte 22. úno 2011 21:33:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Radzak: Tuhle aclandiae jsem si koupil od terra koruny, protože mě zlákaly fotky z internetu, převážně navázaných kytek. Rostlina byla v květináčku s mokrým substrátem, s jediným kořenem, který po navázání brzy odešel, naštěstí ale udělala dost nových pěkných kořenů a jak to u navázaných kytek bývá, taky hodně trvanlivých. Než vykvete bude to pár let chtít, ale na parapetu v obýváku se zatím chová jako dost tvrdý a nezdolný druh, který výrazně sesychá až po delším vynechání zálivky, podobně jako třeba trichocentrum tigrinum, či laelia pumila, která mě rovněž tvorbou kořenů na holé větývce překvapila.
Škoda že neroste rychleji....


stř 23. úno 2011 17:21:14
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: POSTŘEHY
petr turecký- moc se neradujte. Jedna věc je vytvořit poupě a druhé opravdové pěkné květy. Tím nechci tvrdit, že to na parapetu nejde. Náchylnost a požadavky jsou ale dány hodně genetycky. Některá katleya pokud opravdu nemá optimální světelné podmínky, tak nepokvete vůbec, nebo je to hrozná ošklivka. Tohle jsem dostal ne moc draze bylo to koupeno asi za nemalý peníz na výstavě. To mne nemají tak rádi. Patrně majiteli vůbec nekvetla, nebo kdoví jak. Tohle je nejlepší kvetení. Často vypadala ale hrozně. Musela kvést jen ve správnou dobu s dostatkem světla, přitom ne venku. Pokud nebylo vše přesně, tak to bylo pometlo. Jsou ale i nenároční nezmaři.


Přílohy:
Cat.jpg
Cat.jpg [ 60.23 KiB | Zobrazeno 5176 krát ]
stř 23. úno 2011 21:47:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron