Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:47:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 POSTŘEHY 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Radku to je zajímavý :shock: . Ted zkoušim louhovat kůru od Florie, po vhození a zamíchání se zvedla vodivost ze 130 na 200mikro. Uvidim za hodinu, docela mě tohle bádání baví :) . Škoda, že nemám víc různejch vzorků
Po hodině zůstala vodivost u florie 200mikro (stoupla tedy o 70)
U cca stejnýho objemu čistý lávy stoupla na 222mikro (stoupla o 92)
Doufám, že ten měřák nemám rozbitej, to by bylo faux pas...


čtv 14. črc 2011 13:03:19
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: POSTŘEHY
kajmii píše:
Radku to je zajímavý :shock: . Ted zkoušim louhovat kůru od Florie, po vhození a zamíchání se zvedla vodivost ze 130 na 200mikro. Uvidim za hodinu, docela mě tohle bádání baví :) . Škoda, že nemám víc různejch vzorků
Po hodině zůstala vodivost u florie 200mikro (stoupla tedy o 70)
U cca stejnýho objemu čistý lávy stoupla na 222mikro (stoupla o 92)
Doufám, že ten měřák nemám rozbitej, to by bylo faux pas...

Kůra při rozkladu uvolňuje dusík, ale to v tomhle případě asi nepřipadá v úvahu. Jestli tu kůru něčím nečistí a část toho v ní zůstane. Kdyby to bylo z hnojiva (některé substráty se přihnojují), tak by patrně vodivost byla vyšší. Spíš mě zaráží ten černý bez. Možná by to chtělo použít destilku, aby měření bylo přesnější.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 14. črc 2011 14:47:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Po dvou hodinách stoupla hodnota destilky s máčenym bezem o 110mikroS. To jsem z toho jelen :?


čtv 14. črc 2011 17:05:16
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Nepřijde mi na tom nic divného. Tohle jsou důvody, proč relativizuji měření vodivosti. Každá látka má jakousi vodivost. Organické látky, jako třeba kůra také. Porovnávat potom tyhle hodnoty s hodnotami naměřenými přímo u anorganických hnojiv je podivné. Jistě množství skutečně přístupných živin u výluhu kůry bude podstatně nižší, než u hnojiva při stejné vodivosti. Proto posuzování množsví živin čistě měřením vodivosti nepovažuji zrovna za přesné. Každopádně to dělám v poslední době také, je to jednoduché.


čtv 14. črc 2011 19:56:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Můj postřeh z dnešního dne .Už jsem se s tím setkala u Paph. fairrieanum .Pafíčko je ve vyšší nádobě ale pod rostlinou je košíček.
Když jsem si koupila Paphiopedilum charlesworthii (100%nevím ještě nekvetlo potvora ) zasadila jsem do vyššího pucláčku. Nějak se mě to nezdálo tak jsem přímo mezi kořeny dala kousek polystyrénu. Po třech letech růstu jsem si říkala nic moc-skoro žádný kořen nevidím. Dneska po vyklopení docela koukám.Ty kořeny rostly nádherně a plazily se po tom polystyrénu něco podobného jak po košíčku u fairrieanum kde jsem taky kořeny neviděla. Kořeny neobtáčely květináček . Asi odzkouším ještě nějaký pafíčka takto zasadit,třeba se jim to bude líbit. Teď jestli můj postřeh bude k něčemu :mrgreen: ukáže čas.


Přílohy:
3.jpg
3.jpg [ 186.68 KiB | Zobrazeno 4655 krát ]
4-druhá strana.jpg
4-druhá strana.jpg [ 186.19 KiB | Zobrazeno 4655 krát ]
sob 05. dub 2014 18:06:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Polystyrén zřejmě udržuje střední nejvlhčí část květináče sušší a tak nedochází k přemokření a kořeny neuhnívají. Dobrý nápad, Haki 8-)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 05. dub 2014 20:24:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Vím, že se dříve takto pěstovala i kataseta, dovnitř se dal obrácený košíček místo drenáže.


sob 05. dub 2014 21:31:44
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Zdenka píše:
Vím, že se dříve takto pěstovala i kataseta, dovnitř se dal obrácený košíček místo drenáže.

Tohle už kdysi doporučoval doc. Vlasák při pěstování pafiopedil (Orchidea 1./91)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 05. dub 2014 22:43:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: POSTŘEHY
Poprvé jsem se z polystyrénem setkala u Paph.insigne od pana Kalouse. Z těchto deseti přišlo o nějaké kořeny  esquirolei , Magic Lantern a trochu tranlienianum -ale teď mě došlo že to je vlastně ta záměna od O+M .Ostatní rostliny ok zrovna insigne pěstované bez polystyrénu nepřišlo ani o jeden kořen .Ale zase bylo v nízké mističce +kapradiny. Pafíčko esquirolei to mě už hlásilo dřív vzhledem že má moc vody.Je pak takový divně mokrý u báze.No jo jak takový kořen dlouho uhnívá netuším -asi to bude u mě vznikat v zimě.Tak na ty choulostivky dám polystyrén i ty kapradiny je dobrá volba ale blbě se pak pafíčka vymotávají . ;)
Takže hlásím přesazeno nastává důležitá tečka popsání pafíček.


ned 06. dub 2014 8:55:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron