Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:01:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Dotaz 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Dotaz
Věro, to bude nejlepší. Navázaná být může, ale nutně s větší vlhkostí. Nemá ráda tvrdé vysychání. Jen aby ty kořeny nebyly už zničené přesušrním. Roste velmi dobře, jen se trefit s podmínkami, zejména vlhkostí. Mám ji v květináči (hodně molitanu), navázat si ji netroufnu, přesto, že se vytahuje. Tedy praktičtější navázaná. Leckdo ji navazuje . Trefit se jak půjde nejlépe zrovna Tobě je asi těžko možné.


ned 24. říj 2010 9:39:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Dotaz
Mila.J píše:
Věro, to bude nejlepší. Navázaná být může, ale nutně s větší vlhkostí. Nemá ráda tvrdé vysychání. Jen aby ty kořeny nebyly už zničené přesušrním. Roste velmi dobře, jen se trefit s podmínkami, zejména vlhkostí. Mám ji v květináči (hodně molitanu), navázat si ji netroufnu, přesto, že se vytahuje. Tedy praktičtější navázaná. Leckdo ji navazuje . Trefit se jak půjde nejlépe zrovna Tobě je asi těžko možné.

Ahoj Mílo,
dám ji tedy do květináčku,ale to abych ten spodek odstřihla,není mi totiž jasné jak tato Miltonie roste....díky za rady, škoda,že jsi daleko upekla jsem dobrý štrůdl,ale možná to vyjde až budete mít výstavu, jestli tam pojede E.Ondráček jela bych s nimi....pozdravuj maminku Věra


ned 24. říj 2010 11:57:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Dotaz
Ahoj Věro.
Máma Tě také zdraví, možná se v MZLU sejdem. Patně tam půjdu také. O tvých kuchařských schopnostech nepochybuji.
M. spectabilis běžně tvoří dvě generace ročně, tedy přírůstky jsou velké. To že se tak vytahuje způsobuje, že se brzy uteče z květináče a musí se řezat. Na rozdíl od jiných Miltonií ( Miltoniopsisů) nevadí tolik když je část kousek nad substrátem, časem je mimo substrát hodně pahlíz, což při nízké vlhkosti vadí.
Přeji hezký večer.


ned 24. říj 2010 19:08:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Dotaz
Mám ji taky, 14 dní, byla vyvázaná na zamechované podložce. Denně ji rosím a zatím vypadá, že s ní nebude problém. Je přímo u okna asi při 18 st. C. teď přes zimu. Na jaře bude muset jít od okna kousek dál.
Příloha:
Miltonia spectabilis (2).JPG
Miltonia spectabilis (2).JPG [ 31.26 KiB | Zobrazeno 5780 krát ]


úte 26. říj 2010 21:18:16
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Dotaz
Mám dotaz, jestli někdo nevíte, co je s panem Kacerovským ? Ještě mi vůbec nepřišly objednané orchideje , které dovezl 26. dubna, ale hlavně vůbec nereaguje na mail, psalal jsem SMS, pak jsem i volala a nic. Část rostlin odeslal minulý týden , nás co jsme zbyly měl odeslat v pondělí, ale zase nic. Když jsem ho znovu kontaktovala, neodepsal , ale na Pokojovkách se objevilo , že se omlouvají za zpožděné vyřizování mailů..ale oni už pomalu 14 dní vůbec nereagují.Docela mně to mrzí, stát se může cokoliv, ale za takovou dobu ani jedna zpráva, jsem hodně zklamaná, protože mi to k panu Kacerovskému vůbec nesedí... :cry:


úte 06. kvě 2014 5:53:58
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dotaz
Mněl by být v Němesku na nákupech. Dříve s ním bylo spojení i tam ale letos to nějak nefunguje.


úte 06. kvě 2014 7:06:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Dotaz
Už jsem s ním mluvila, :)


úte 06. kvě 2014 10:26:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Dotaz
Chci se zeptat .Slyšela jsem od známého ,že v Polsku je nějaký TOP pěstitel Stanhopejí. Nemáte někdo tip kdo to je?


pát 06. pro 2019 22:06:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dotaz
Bohužel nevím. Letos jsem si pořídil ještě S. dodsonianu, jenischianu a wardii. Vůbec nevím kam to dám až vyrostou. Stanhopeje mne berou také . Hodně jich má Mira, ale toho znáš.


sob 07. pro 2019 23:10:50
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dotaz
HAKI píše:
Chci se zeptat .Slyšela jsem od známého ,že v Polsku je nějaký TOP pěstitel Stanhopejí. Nemáte někdo tip kdo to je?

Ahoj Hani. Největší sbírka Stanhopeý a Coryanthes je v Mnichově. Tady máš jejich stránky. http://www.orchidsrepbiol.de/cgi-bin/im ... &t=usr_gg1


úte 10. pro 2019 20:52:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: