Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 02. črc 2024 10:36:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Nekvetou a nekvetou 
Autor Zpráva

Registrován: ned 21. srp 2011 15:04:35
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Zdravím,
chcela by som vás skúsených poprosiť o pomoc. Mám orchidee, 7 ks, niektoré majú aj dva roky. Z nich mi len jedna jediná kvitla 2x, ostatné len vyháňajú listy a korene a nič. Už som ich dala z jednej izby do druhej, mimo priameho slniečka, polievam 1x do týždňa, od marca do septembra hnojím, neotváram okná (prievan), cez zimu dávam mokrý uterák na radiátor kvôli vlhkosti a absolútne nič. Listy sú krásne, ale kvety žiadne. Ani len náznak stonky. A to trvá už dva roky.
budem vďačná za každú odpoveď


ned 21. srp 2011 15:13:57
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
především nepíšete jaké druhy orchidejí to jsou. Těžko pak radit.
Z toho Vašeho popisu hned vidím jednu zásadní chybu - neotevíráte okna. Není to sice přímý důvod proč Vám kytky nekvetou, ale orchideje za zavřenými okny spokojené nebudou. Potřebují čerstvý, nejlépe proudící vzduch.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 21. srp 2011 15:22:37
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Další věc je, že potřebují dostat takzvaně na frak. Některé druhy kvetou jen po drastickém několika měsíčním suchu, některé po drastickém několika měsíčním přímém slunci a některé pro změnu po velkém chladu.
To že máte samé zelené listí napovídá tomu, že je Vaše péče možná přehnaná.
Jak píše výše Wiolan, napište o jaké druhy se jedná a pak se dá radit, co zapřičiňuje jejich kvetení.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 21. srp 2011 15:47:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 21. srp 2011 15:04:35
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
wiolan píše:
především nepíšete jaké druhy orchidejí to jsou. Těžko pak radit.
Z toho Vašeho popisu hned vidím jednu zásadní chybu - neotevíráte okna. Není to sice přímý důvod proč Vám kytky nekvetou, ale orchideje za zavřenými okny spokojené nebudou. Potřebují čerstvý, nejlépe proudící vzduch.


Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď. Ja som sa zrejme nesprávne vyjadrila. Vetrať vetrám, ale vždy zabezpečím, aby neboli tvorené okná v inej časti bytu, aby nenastal prievan.
Konkrétne mám všetky orchidee druhy Phalaenopsis.
ešte raz ďakujem za odpoveď


ned 21. srp 2011 16:34:09
Profil

Registrován: ned 21. srp 2011 15:04:35
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
olaw píše:
Další věc je, že potřebují dostat takzvaně na frak. Některé druhy kvetou jen po drastickém několika měsíčním suchu, některé po drastickém několika měsíčním přímém slunci a některé pro změnu po velkém chladu.
To že máte samé zelené listí napovídá tomu, že je Vaše péče možná přehnaná.
Jak píše výše Wiolan, napište o jaké druhy se jedná a pak se dá radit, co zapřičiňuje jejich kvetení.


Dobrý deň,
ja som sa len chcela o ne starať vzorne, aby mali všetko, čo potrebujú. Netušila som, že to preženiem. :?
Mám druh Phalaenopsis. Akurát dnes som čítala, že by bolo dobré dať ich na 7-10 dní niekde do tmy. Myslíte, že to zaberie, resp. je to vôbbec rozumná alternatíva?
ďakujem


ned 21. srp 2011 16:37:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Do tmy určitě ne. Kdes to četla? Asi si jen dávaj na čas, staráš se o ně dobře ;)


ned 21. srp 2011 16:40:59
Profil ICQ

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
evinkka píše:
Akurát dnes som čítala, že by bolo dobré dať ich na 7-10 dní niekde do tmy. Myslíte, že to zaberie, resp. je to vôbbec rozumná alternatíva?
ďakujem

četla jsem to už několikrát taky, ale nikdy jsem to nezkoušela, když jsem měla Phalaenopsisy, kvetly jak o život.
Fakt je ten, že je třeba si uvědomit, že kytka potřebuje i odpočívat. Pokud dlouho kvetla, musí si oddychnout.
Pokud to není dlouhá doba, co nekvetou (více než rok), nechala bych je být, tím spíš, když jinak rostou.
Obecně se radí pro indukci květů snížit teplotu, u Phalaenopsisů by to ale nemělo být méně jak 15°C.
Jinak souhlasím s Olawem, přílišná péče je někdy na škodu a trochu kytku potrápit (s rozumem) někdy neškodí.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 21. srp 2011 16:53:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Klídek.Já jsem měla dřív Phalaenopsis na východním okně-ale přímo na parapetu.Taky jsem nějak extra nevětrala. Když mě před okny nekontrolovaně vyrostla thůje bylo po květenství.Jak jsou rostliny daleko od okna?mohlo by to být světlem-nebo v jakém jsou stavu.Fotka by byla dobrá.Hnojíte dobře ve správných měsícíc(březen,říjen) ale čím?To je také důležité.Po odstranění té thůjky mě kytky zase začaly kvést.Odpočinout si musejí taky i to je jasný.


ned 21. srp 2011 17:06:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
wiolan píše:
především nepíšete jaké druhy orchidejí to jsou. Těžko pak radit.
Z toho Vašeho popisu hned vidím jednu zásadní chybu - neotevíráte okna. Není to sice přímý důvod proč Vám kytky nekvetou, ale orchideje za zavřenými okny spokojené nebudou. Potřebují čerstvý, nejlépe proudící vzduch.

Větrat je potřeba na noc, přes den jen když prší a po dešti. Noční teplota je optimální asi 16st pro teplomilné a temperované. Máte-li tam v noci 25, není divu že neqetou.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 21. srp 2011 17:23:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
no myslím si že s tou noční teplotou k těm 16 to nebude tak horké. Znám spoustu lidí co jim phaly kvetou jako divé a rozhodně nemají pokles na tech 16. V bytě se toho nedá jen tak dosáhnout a kor přes léto. já mám doma přes noc cca 20-24 stupňů a phal nahodil 2 květní stvoly. Ale ty jsem ustřihl protože nebyl nějak v kondici(to je ale jedno)

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


ned 21. srp 2011 18:38:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: