Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 02. črc 2024 10:41:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
 Nekvetou a nekvetou 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Těch Wuxalů je víc např. WUXAL Kalcium- http://www.agromanualshop.cz/p310-wuxal-kalcium-1-l/


pon 22. lis 2010 22:04:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
komplexním hnojivem i s vápníkem a hořčíkem je Orchimix od Explantexu.
hezký den
Pavel


pon 22. lis 2010 22:09:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
pavelheger píše:
komplexním hnojivem i s vápníkem a hořčíkem je Orchimix od Explantexu.
hezký den
Pavel

http://www.explantex.cz/

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 22. lis 2010 22:21:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 9:15:18
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
HAKI píše:
Těch Wuxalů je víc např. WUXAL Kalcium- http://www.agromanualshop.cz/p310-wuxal-kalcium-1-l/

Wuxal Kalcium obsahuje dusík, vápník, hořčík a stopové prvky. Neobsahuje fosfor a draslík. Používá se spíš jako listové hnojivo. Wuxal Super nemá vápník. Oba nejdou míchat. Střídavé použití by přinášelo větší dávky dusíku použitelné tak na jaře a začátkem léta.


úte 23. lis 2010 9:40:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Pavel63 píše:
Střídavé použití by přinášelo větší dávky dusíku použitelné tak na jaře a začátkem léta.

Samozřejmě já jsem si Wuxal SUS kalcium koupila proto že má dusičnanový dusík jako N v %-8,5 ten by měl být pro rostliny dostupný ihned –tohle mě přišlo zajímavé.( nakonec i pro ten vápník) Pro rostliny pěstované v nádobách a v jiném substrátu než je půda je nejvhodnější ale používám i hnojiva organického původu. Prostě střídám podle daných pravidel o výživě rostlin.
Ale i na toto jsem četla rozdíl
Během aktivního růstu použít vyvážená hnojiva nebo ta která mají velké procento dusíku.Poté v pozdním létě a na podzim hnojivo z vysokým obsahem fosforu(zesilovač květů) Nové výhony před zimou zesílí poskytne taky lepší kvetení v další sezoně. To je vhodné pro rostliny které vyžadují výrazný zimní odpočinek.Draslík má význam pro tvorbu cukru a škrobu-potřebné pro zásobní orgány.
Další možnost-prostě střídat během roku hnojivo s vysokým obsahem dusíku a hnojiv s vysokým obsahem fosforu. Tento přístup je pravděpodobně vhodnější pro rostliny u nichž se podmínky během roku mění jen lehce –nevyžadují zimní odpočinek . Tohle je pro mě docela zajímavý i složitý neumím si moc představit jak to vše funguje.Co k čemu je třeba.
Jo to hnojení na list má své zákonitosti –rostlina získá 20-30% živin. Takže to nedělám.
Ještě můžu se zeptat-z jakého obrazu je výsek ve Vašem avataru něco mě to připomíná.


úte 23. lis 2010 16:49:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 9:15:18
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
pavelheger píše:
komplexním hnojivem i s vápníkem a hořčíkem je Orchimix od Explantexu.
hezký den
Pavel

Jako všechna hnojiva od Explantex ani toto neoplývá živinami. Je pravda, že obsahuje vše potřebné vč. vápníku. Jenže je ukrutně drahé. Obsahuje totiž 20-30x méně živin než Wuxal nebo Floran. Spočítejte si kolik ty živiny stojí.
Pokud hnojíme dvě tři kytky, dalo by se to překousnout......
Celá řada od Explantex není deklarovaná jako hnojivo, ale jako pomocný rostlinný přípravek.


úte 23. lis 2010 17:33:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 9:15:18
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
HAKI píše:
Pavel63 píše:
Střídavé použití by přinášelo větší dávky dusíku použitelné tak na jaře a začátkem léta.

Samozřejmě já jsem si Wuxal SUS kalcium koupila proto že má dusičnanový dusík jako N v %-8,5 ten by měl být pro rostliny dostupný ihned –tohle mě přišlo zajímavé.( nakonec i pro ten vápník) Pro rostliny pěstované v nádobách a v jiném substrátu než je půda je nejvhodnější ale používám i hnojiva organického původu. Prostě střídám podle daných pravidel o výživě rostlin.
Ale i na toto jsem četla rozdíl
Během aktivního růstu použít vyvážená hnojiva nebo ta která mají velké procento dusíku.Poté v pozdním létě a na podzim hnojivo z vysokým obsahem fosforu(zesilovač květů) Nové výhony před zimou zesílí poskytne taky lepší kvetení v další sezoně. To je vhodné pro rostliny které vyžadují výrazný zimní odpočinek.Draslík má význam pro tvorbu cukru a škrobu-potřebné pro zásobní orgány.
Další možnost-prostě střídat během roku hnojivo s vysokým obsahem dusíku a hnojiv s vysokým obsahem fosforu. Tento přístup je pravděpodobně vhodnější pro rostliny u nichž se podmínky během roku mění jen lehce –nevyžadují zimní odpočinek . Tohle je pro mě docela zajímavý i složitý neumím si moc představit jak to vše funguje.Co k čemu je třeba.
Jo to hnojení na list má své zákonitosti –rostlina získá 20-30% živin. Takže to nedělám.
Ještě můžu se zeptat-z jakého obrazu je výsek ve Vašem avataru něco mě to připomíná.

Tak kde jsem vzal ten obrázek už nevím.
Jinak hnojení na list, co se týká využití živin, je mnohem efektivnější než kořenová výživa. A také mnohonásobně rychleji využitelné.


úte 23. lis 2010 17:38:44
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Pavel63 píše:
pavelheger píše:
komplexním hnojivem i s vápníkem a hořčíkem je Orchimix od Explantexu.
hezký den
Pavel

Jako všechna hnojiva od Explantex ani toto neoplývá živinami. Je pravda, že obsahuje vše potřebné vč. vápníku. Jenže je ukrutně drahé. Obsahuje totiž 20-30x méně živin než Wuxal nebo Floran. Spočítejte si kolik ty živiny stojí.
Pokud hnojíme dvě tři kytky, dalo by se to překousnout......
Celá řada od Explantex není deklarovaná jako hnojivo, ale jako pomocný rostlinný přípravek.

Orchimix (i ostatní hnojiva od Explantex) obsahuje huminové kyseliny, takže by rostliny měly živiny lépe využít. Pravda je, že když chci připravit roztok o vodivosti kolem 100uS ve vodě která má 15-20uS, tak musím použít alespoň dvojnásobné množství hnojiva oproti dávce udávané výrobcem. Myslím, že toto hnojivo je vhodné pro orchideje citlivé na zasolení substrátu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 23. lis 2010 18:28:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Pavel63 píše:
Jinak hnojení na list, co se týká využití živin, je mnohem efektivnější než kořenová výživa. A také mnohonásobně rychleji využitelné.

Není to pravda s tím nemůžu souhlasit.
Nedávno jsem četla roztomilý článek o tom a tam zní.Cituji- (hlanně cituji proto ,že to je pěkně vysvětleno ,a pak si to člověk i pamatuje) Při ovlhčení se voskovitá blána na povrchu listové čepele(kutikula) rozpíná ,zvětšuje se vzdálenost mezi voskovými plátky ,které se taškovitě překrývají ,a rozpuštěné látky mohou vnikat dovnitř. Při vysychání se kutikula opět smršťuje a stává se nepropustnou. Pronikání rozpuštěných látek do listu je tím intenzivnější , čím déle je povrch potažen vodním filtrem .Rychlost vysychání živného roztoku je závislá na teplotě , vlhkosti a pohybu vzduchu.Postříkaný list zpravidla osychá za 15-45min.za tak krátkou dobu pronikne jen menší část živin z roztoku tj.20-30%.Zbytek zůstává nevyužit jako usazenina,pokud není znovu rozpuštěna. Určitě se listová výživa nedá zaměnit z kořenovou výživou, která je nejlepší pro zdravou rostlinu. Někdo používá snad při totálním odchodu kořenů- ale s tím nemám zkušenost .


úte 23. lis 2010 18:45:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Pavel63 píše:

Jako všechna hnojiva od Explantex ani toto neoplývá živinami.

Orchimix neznám a ani nevím co přesně obsahuje .Jen vím ,že ho používá hodně pafíčkářů, kteří mají přírodní kousky.No a zrovna o cenu až tak nejde. Kytky stojí víc.


úte 23. lis 2010 18:48:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: