Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 9:05:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 jak zálévat po přesazení 
Autor Zpráva

Registrován: ned 12. čer 2022 18:53:58
Příspěvky: 2
Příspěvek jak zálévat po přesazení
Dobrý den, koupila jsem sinovou orchidej falenopsis, potřebovala přesadit jak jsem zjistila, ale nic vhodného jsem doma neměla. objednala jsem tedy substrát od lukscheitra, než jsem orchidej od zakoupení přesadila trvalo to asi 14dnů a jaksi už začali v tom starém substrátu uhnívat kořeny, byl dost hutný, převážně rašelina a kolem krčku nějaká porovitá hmota.
Vysypala jsem ji ze starého i jsem ji propláchla v děšťovce, ostřihala jsem špatné kořeny a pak jsem je zasypala dřevěným uhlím a zasadila do substrátu od toho lukscheitra. Je docela pěkný, převážně samá kůra. No ale teď nevím jak se zaléváním. Dva dny jsem ji nechala tak a pak jsem opatrně začala trochu postřikovat vodou. Bude jí to tak stačit nějakou chvíli ? nebo mám radši rovnou třeba postavit na chvilku do vody ? Poradíte mi někdo ?


pon 13. čer 2022 9:38:48
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: jak zálévat po přesazení
Hezký den,
myslím, že jste doposud postupovala naprosto vzorově. Já už bych se nebál a přistoupil k plnému zalévání.
Hezký den
Pavel


pon 13. čer 2022 11:31:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 12. čer 2022 18:53:58
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: jak zálévat po přesazení
Děkuji. Tak snad se jí bude dařit a pěkně mi poroste.


úte 14. čer 2022 13:58:55
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: jak zálévat po přesazení
Každý má jiné podmínky i umístění. Kupované substráty jsou moc hutné a další věc není jen substrát ale zálivka a lidé pořád mají v podvědomí, že orchidej musí mít mokro což je katastrofální omyl. Substrát si může člověk udělat sám a téměř zadarmo. Stačí jít do lesa oloupat tu spodní tedy hrubou kůru z uschlé borovice nebo borového pařezu, nalámat ji na cca 1,5 - 2cm kusy, cca 3 díly, 1 díl rašeliny ale ne rašelinového substrátu, protože ten obsahuje již nežádoucí přímesi a 1 díl trochu podrceného dřevěného uhlí a to je vše. Odstranit nahnilé kořeny, přesadit pro Vás nejlépe do průhledného květináče, zalít a nezalévat dokud je květináč opocený. Teprve pokud i opocení zmizí, tak stačí ponořit květináč na 5 minut do dešťovky a opět nezalévat dokud bude květináč opocený. Bohužel mnozí lidé ale vloží i tento květináč do ozdobné nádoby, kde není vidět zda už je rostlina proschlá či nikoliv a protože vidí suchý povrch, tak zalijí a pak se diví, že mají rostlinu bez kořenů a uhnilou. Kámen úrazu je i pokud začnou povadat listy. To je signál k okamžitému zalití leč to patří jen k běžným rostlinám. U urchidejí to znamená konec, protože spodek je totálně shnilý.


úte 14. čer 2022 21:41:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: