Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 19:01:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
 Habenaria radiata 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Habenaria radiata
preceda píše:
Dobrý den, již několik let marně sháním Habenaria radiata a Habenaira myriotricha a teď zjišťuji na tomto foru, pár pěstitelů těchto úchvatných rostlin. Bylo by možno od Vás získat nějakou hlízku, nebo nasměrovat na někoho, kdo je má? Moc děkuji

mám obě, ale bohužel jen po jedné hlízce, takže na prodej nemám.
hlízy obou rostlin se dají koupit na výstavě v Drážďanech a občas se objevují na Aukru. Myriotrichu mám právě z Aukra, radiatu od soukromého pěstitele.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


sob 20. lis 2010 10:06:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Habenaria radiata
orchidejky píše:
Katka píše:
Moc pěkná bažinka, celkem chápu, Jardo, že sis poslintal triko :mrgreen:
Jen mi není jasné, proč kosáci hrabou rašeliník - na hnízda? nebo v tom dolujou breberky?

Na hnízda, mě vloni na jaře přesázeli pleionky, mrchy :roll: :twisted:


Tohle mi udělali taky, takže od té doby do substrátu pro na jaře kvetoucí pleionky rašeliník a ani žádný jiný mech nedávám ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 20. lis 2010 14:32:50
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Habenaria radiata
preceda píše:
Dobrý den, již několik let marně sháním Habenaria radiata a Habenaira myriotricha a teď zjišťuji na tomto foru, pár pěstitelů těchto úchvatných rostlin. Bylo by možno od Vás získat nějakou hlízku, nebo nasměrovat na někoho, kdo je má? Moc děkuji


Já jsem na tom stejně jako Wiolan. Mám obě po jedné hlízce. Myriotrichu od loňského podzimu z Drážďan (dost velké množství jich letos prodal Popow http://www.popow-orchids.com/modules/sh ... id=5&page= na svém e-shopu a na ebay) a radiatu od jednoho kolegy z tohoto fóra (víc, než tu jednu, ale steží letos pustí).
Hezký den
Pavel


sob 20. lis 2010 18:35:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 19. lis 2010 19:33:34
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Habenaria radiata
Děkuji za odpovědi, kdyby náhodou se nějaké hlízky navíc vydařily, tak na mě prosím pamatujte. Jsem z Vysočiny, ale přijedu téměř kamkoli. Tyto 2 rostliny mi stále unikají a chybí do mé sbírky. Pavel


ned 21. lis 2010 10:49:18
Profil

Registrován: pát 07. kvě 2010 15:10:04
Příspěvky: 47
Bydliště: Šenov u Ostravy
Příspěvek Re: Habenaria radiata
Dobrý den, letos jsem měl dvě rostliny. Jedna vytvořila jen jednu hlízku namísto staré, druhá 4! Poslal Jsem Pavlovi a Věře, tak doufejme, že příští sezóna bude stejně příznivá, takže nezoufejte ;) . Petr


ned 21. lis 2010 14:06:19
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Habenaria radiata
Když už jsme u té radiaty, Pavle, Petře, jak jste to nakonec vyřešili se zimováním?
Mám ji v plastové krabičce v mírně vlhkém rašeliníku, celé je to uložené v lednici v přihrádce na zeleninu. Zrovna včera jsem provedla kontrolu, hlízka je pěkně pevná, nehnije, neplesniví, tak snad je to ok ;)
Petře, v jakém substrátu jste měl radiatu zasazenou?

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


Naposledy upravil wiolan dne úte 31. led 2012 9:44:44, celkově upraveno 1



ned 21. lis 2010 14:26:42
Profil

Registrován: pát 07. kvě 2010 15:10:04
Příspěvky: 47
Bydliště: Šenov u Ostravy
Příspěvek Re: Habenaria radiata
Zdravím, mám je jako Vy :) v ledničce, dole, rodina byla upozorněna o nepoživatelnosti a cennosti této pochutiny. Jinak jsem je měl v bažince s rašelinou, trochou písku na dně a živým rašeliníkem od května do října(fotky jsem zveřejnil) a před tím ve směsi rašeliny, perlitu a trochy zahradní zeminy se stále mokrou podmiskou, jakmile jsem viděl, že narašuje. Petr


ned 21. lis 2010 16:07:57
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Habenaria radiata
tak bažinku budu muset vyrobit uměle, neboť mám k dispozici pouze balkón. Ale to by neměl být problém.
Jsem moc zvědavá, jestli se to podaří :)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 21. lis 2010 16:40:07
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Habenaria radiata
já ji mám v perlitu s bílou rašelinou v poměru 4:1, uloženo v studené dílně (v tuhých mrazech tam klesá teplota i těsně pod nulu). Jak to přežije se uvidí na jaře.
Hezký den
Pavel


ned 21. lis 2010 18:41:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 07. kvě 2010 15:10:04
Příspěvky: 47
Bydliště: Šenov u Ostravy
Příspěvek Re: Habenaria radiata
Zdravím Pavle, Věro, díval jsem se do ledničky a Habenarie začínají rašit. Jak je to u vás? Loni to bylo až na konci února... Petr


pon 10. led 2011 18:20:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: