Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 10:12:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Liparis viridiflora 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Liparis viridiflora
Ještě fotečky taky květního prcka , který si dává na čas pořád se květní stvol vytahuje ,ale nevykvétá , tak snad se taky dočkám, asi by chtěl přitopit. :) Na první jak začínal růst a na druhé jak se vytáhl


Přílohy:
Liparis.jpg
Liparis.jpg [ 18.55 KiB | Zobrazeno 3167 krát ]
PIC_3849.JPG
PIC_3849.JPG [ 76.47 KiB | Zobrazeno 3201 krát ]
sob 06. úno 2010 10:24:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Liparis viridiflora
Moc pěkná, taky není často k vidění, tak ať se ti daří. K


ned 14. úno 2010 12:59:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Liparis viridiflora
pafka píše:
Ještě fotečky taky květního prcka , který si dává na čas pořád se květní stvol vytahuje ,ale nevykvétá , tak snad se taky dočkám, asi by chtěl přitopit. :) Na první jak začínal růst a na druhé jak se vytáhl

Pafko, nemáš prosím foto rozkvetlé Liparis? Ta moje taky už vykukuje, zatím jen náznakem, takže ten konec roku, začátek příštího vidím jako reálný. Jen bych chtěla vidět tu tvou rozkvetlou rostlinu. A můžeš-li, napiš i kdy nakonec rozkvetla. Rostlina mi varhánkovatí listy, když přidáš nějakou zkušenost, budu ráda. Díky.


ned 12. zář 2010 12:27:10
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Liparis viridiflora
Zdenko, bohužel fotku rozkvetlého Liparisu nemám, protože jsem v té době neměla foťák, který by tak malé květy zachytil, teď by to šlo, ale zápasíme spolu, takže ani nekvete, ani neroste, nebude to až tak lehká rostlina jak píší, mám ji už ve třetím substrátu, je silná s pěknou zelenou barvou, ale nemá listy a nepřirůstá, u poslední pahlízy, která narostla se zkroutil vrchol ve kterém byl i zárodek klasu květu a tak zůstal. Jinak květ je pěkný, tvarem jako Phalenopsis a zeleno bílý a slabounce se mi zdál, že i voní. Sama jsem zvědavá jak budem spolu pokračovat dál. Tak Ti držím pěsti ať se daří, alespoň Tobě.


ned 12. zář 2010 12:57:03
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Liparis viridiflora
Já ji pěstuju v kůře, je v košíčku. Koupu jednou za týden a na povrchu má trošku rašeliníku a občas ho porosím. Nová hlízka je pěkná, ale uvažuju o navázání, leze ze substrátu nahoru (proto ten košík, aby neuhnily poněkud utopené starší hlízy). Ale ještě počkám, až co ten květ. Díky za odpověď.


ned 12. zář 2010 14:07:48
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron