Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 19:08:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další
 paphinia herrerae 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Moc hezké fotky, jsi pečlivka, takhle je pěkně i popsat. Díky.


stř 27. led 2010 23:19:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Katka píše:
Moc hezké fotky, jsi pečlivka, takhle je pěkně i popsat. Díky.

Katko, to není ani tak pečlivost. Spíš je to proto, že jsem hlava děravá a většinou si nepamatuju jména. Tak takhle je to nepřehlédnutelné :lol:

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 27. led 2010 23:22:02
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Do Liberce bych si mohl pořídit permanentní vstup. Já tam jsem i pětkrát za rok a to to mám 80 km.Ne-li víc.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 27. led 2010 23:24:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Je to naprosto bezvadné. Jen mě pan Studnička v novinkách pobavil poznámkou k burrageaře Stephan Isler, že se nehodí do bytu, ale do studeného skleníku, mám ji na parapetu několik let a kvete čím dál tím bohatěji.
Olaw, já to mám bohužel 230km, takže spíš do Brna, tak jsem ráda, že wiolan pravidelně referuje :mrgreen:


stř 27. led 2010 23:26:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: paphinia herrerae
olaw píše:
Do Liberce bych si mohl pořídit permanentní vstup. Já tam jsem i pětkrát za rok a to to mám 80 km.Ne-li víc.

Loni jsem zvládla 7x :lol:
Ale já jsem liberecká, takže klidně každý měsíc. Dneska bylo méně fotek, stříkali tam skleník jedem, nepustili nás tam. ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 27. led 2010 23:30:52
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Aha, ale o víkendu budou v provozu? My se tam s manželkou po shlédnutí vašich fotografií chystáme.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 27. led 2010 23:34:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: paphinia herrerae
olaw píše:
Aha, ale o víkendu budou v provozu? My se tam s manželkou po shlédnutí vašich fotografií chystáme.

Asi ano, teď jsem četla na stránkách botanky, že to uzavření avizovali a píší tam jen dnešní datum, takže o víkendu by měl být provoz bez omezení. ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 27. led 2010 23:49:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Miro, všechny zásilky za zámoří jsou samozřejmě bez květináče, balí kořeny většinou do sfágna. Musíš si zasadit sám. Opravdu je zajímavé ,že tak malá rostlina má tak velký květ, ale mám z toho trochu obavy. Často bývá kultivace v těchto případech o to náročnější. Ano , tuhle mám od Ecuagenery a jsem rád. Růžová je běžnější , hlavně u ostatních druhů, mám obavy, že tato se bude shánět jinak složitěji. To, že k katalogové ceně musíš přičíst asi 35% jistě víš. Největší problém u nich je, aby rostliny byly v dobrém stavu můžeš je prohlédnout při přebírce a eventuelně vrátit. Většinou to ale jde, dají se případně reklamovat.
Evi, momentálně mám herrerae a cristátu, což považuji za nejzajímavější z rodu. Pro začátek to stačí, pokud je budu časem jednoznačně dobře zvládat, tak pak možná pořídím další. Rod je to pro mne velmi zajímavý. Ostatní druhy se ale od sebe příliš neliší, možná že by mi tyto dvě jako zástupci rodu mohli stačit. To ale uvidím časem.


čtv 28. led 2010 12:46:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Wiolan, krásné fotky. Musím uznat, že v tomhle Ti závidím, že to máš tak blízko. Byla jsem tam jen jednou, ale ten skleník mě naprosto uchvátil. Myslím si, že liberecké botanické se nemůže rovnat ani pražská Fata Morgana.


čtv 28. led 2010 21:46:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: paphinia herrerae
JO JO MILO VIM, UZ JSEM SI JI OBJEDNAL.NORMALNE STOJI 12 DOLARU ALE PRIPOCITAJI TAM JESTE 6 DOLARU ZA TRANSPORT A TAK,TAKZE 18 DOLACU. TO JE V POHODE. A DO JAKEHO SUBSTRATU SI JI ZASADIL?JINAK POSLALI MI FOTKU JAK TA BARVA BUDE ASI VYPADAT.NENI TAK UPLNE RUZOVA JAK MAJI NA WEBU,JE O NECO SVETLEJSI.FOTKU PRIKLADAM TAK SE MRKNI.MYSLIM ZE JE ALE TMAVSI NEZ TA TVOE,CO RIKAS?
TAK FOTKU ASI NEPRILOZIM,NEJDE SEM VKLADAT SOUBORY S KONCOVKOU BMP,ZKUSIL JSEM TO ZMENIT NA JPG ALE NECHCE TO VZIT,PAMATUJE SI PREDOSLI BMP.
Mila.J píše:
Miro, všechny zásilky za zámoří jsou samozřejmě bez květináče, balí kořeny většinou do sfágna. Musíš si zasadit sám. Opravdu je zajímavé ,že tak malá rostlina má tak velký květ, ale mám z toho trochu obavy. Často bývá kultivace v těchto případech o to náročnější. Ano , tuhle mám od Ecuagenery a jsem rád. Růžová je běžnější , hlavně u ostatních druhů, mám obavy, že tato se bude shánět jinak složitěji. To, že k katalogové ceně musíš přičíst asi 35% jistě víš. Největší problém u nich je, aby rostliny byly v dobrém stavu můžeš je prohlédnout při přebírce a eventuelně vrátit. Většinou to ale jde, dají se případně reklamovat.
Evi, momentálně mám herrerae a cristátu, což považuji za nejzajímavější z rodu. Pro začátek to stačí, pokud je budu časem jednoznačně dobře zvládat, tak pak možná pořídím další. Rod je to pro mne velmi zajímavý. Ostatní druhy se ale od sebe příliš neliší, možná že by mi tyto dvě jako zástupci rodu mohli stačit. To ale uvidím časem.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


čtv 28. led 2010 23:58:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: