Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 12:49:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
 paphinia herrerae 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: paphinia herrerae
MILO A O JAKE FOTCE TO MLUVIS? MAS JI NEKDE VYFOCENOU,MAS NEKDE FOTKY PROSIM?I JAK TI KVETLA?
JINAK TED MI NAPSALI Z ECUAGENERY ZE ROSTLINY POSILAJI KVETUSCHOPNE,NEJSOU TO MIMINA A PTAL JSEM SE JICH NA PESTOVANI.NAPSALI MI ALE TOHLE,JE TO TO SAME JAKO NA ORCHIDSPECIES.COM :All the plants that we send are blooming size.

It is the information about this plant

This species hails from Ecuador as a small sized, hot to warm growing epiphyte that is found at an altitude of 700-1200 meters in very wet montane forests with flattened, ovate, light green pseudobulbs subtended by 2 to 3 distichous, imbricating foliaceous sheaths with 2 thin, obovate, obtuse, apiculate leaves that are heavily veined on the underside, deciduous , basally clasping leaves that blooms on a basal, pendant, 10" [to 25 cm] long, 3 to 7 flowered inflorescence arising on a mature pseudobulb enveloped by 3 to 5 tubular, inflated sheaths and having tubular floral bracts enclosing the ovary occuring in the fall through spring.

PAK JSEM JESTE PSAL PANU STUDNICKOVI DO LIBERECKE BOTANY A NAPSAL MI TOHLE :nám roste a kvete P. herrerae v hodne teplém skleníku (zimní minimum 20 °C)
s automatickým zvlhcováním vzduchu na 80-90%. Substrát je trvale vlhký,
hrubozrnný (cástice 10-15 mm), namíchaný z kury, polystyrenu, dreveného
uhlí, stríhaného suchého bukového listí a suchého raseliníku. Hnojíme na
list, ale velmi slabe, jednou mesícne pres jaro a léto. Napsal jsem o té
rostline clánek také do nemeckého casopisu Die Orchidee. Citace:
Studnicka M. ( 2004): Paphinia cristata (LINDLEY) LINDLEY und Paphinia
herrerae DODSON - aus dem Botanischen Garten Liberec (Tschechien). Die
Orchidee 55/2: 203.
S pozdravem M. Studnicka

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 27. led 2010 13:43:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: paphinia herrerae
olaw píše:
Miro, já nepíšu zkušenosti, ale spíš se tě chci zeptat. Ty máš možnost jí sehnat? A nemají v nabídce i Paphinii cristatu? Mě se víc líbí tahle. Pokud jsi schopen se optat někoho v botanické Liberci, tak tam jí úspěšně pěstujou. Podle mě to bude podobné Stanhopeam, ale ty potřebují trochu chladu. Pan Ježek ve své knize píše, že je teplomilná a že v době vegetace potřebuje vydatnou zálivku.

V některých botanických zahradách raději rostlinu hodí do kompostu, než aby ji prodali. Prý to je v zájmu ochrany přírody.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 27. led 2010 19:04:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Paphio,z vaší odpovědi jsem jelen,proč než aby ji prodaly ji hodí radši na kompost v zájmu ochrany přírody.Když už ji jednou mají a třeba ji nechtějí,nebo já nevím vlastně proč?Ale,radši ji vyhodí?Děkuju :shock:


stř 27. led 2010 19:20:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Miro omlouvám se, fotka se mi nějak vytratila. Už jsem ji k minulému příspěvku dodal. Ono je to s těmi indijány všelijaké. Tvdit mohou, v zásilkách je to vždy překvapení. Někdy pošlou nádhernou velikou, dospělo kytku, jindy malinký oddělek, nebo mladou, nedospělou. U Ecuagenery se to stává, ne jen u ní.
Má německá cristáta byla evidentně také dost močena. Podle Tebou uvedených informací zkusím také zalévat malinko častěji.


stř 27. led 2010 20:17:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Mílo, koukala jsem na tvojí fotku, tak to je skutečně bomba ! Ať se daří a prosím průběžně informuj, jak prospívají i ostatní (věřím, že ke dvěma zmíněným přibude další)


stř 27. led 2010 20:26:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: paphinia herrerae
milo to je supr.krasny kvet. je legracni videt jak pidi rostinka to je :-))takovej malej kvetinac. a oni ti ji pridali jako herrerae? koukam ze je nejaka bila,ale to jsi psal.hmm ted nevim co udelat,moc ji chci ale chtel bych tu ruzovou ,ta se mi libi vice.asi jim jdu napsat :-)

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 27. led 2010 21:47:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Milo, je opravdu moc pěkná.


stř 27. led 2010 23:00:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Kvetoucí Paphinii herrerae jsem dnes vyfotila v liberecké botance. Je opravdu krásná, Malá rostlina a na stvolu devět květů

http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/3/3042 ... CN6785.jpg

http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/3/3042 ... CN6788.jpg

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 27. led 2010 23:02:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: paphinia herrerae
tak to je bomba, to je pech, takových krásných rostlin a jeden na ně nemá plac :cry: :? :roll:


stř 27. led 2010 23:03:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: paphinia herrerae
Katka píše:
tak to je bomba, to je pech, takových krásných rostlin a jeden na ně nemá plac :cry: :? :roll:


http://verkat.rajce.idnes.cz/Botanicka_leden.2010/
tady je odkaz na všechny fotky, dnes to bylo pževážně ve znamené Cymnidií a střevíců ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 27. led 2010 23:10:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: