Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:32:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Pterostylis 

Chtěli byste Pterostylis ve své sbírce?
Ani za nic. Takovou obludu! 3%  3%  [ 1 ]
Rozhodně. Je dokonalá! 76%  76%  [ 25 ]
Ještě nevím. 21%  21%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 33

 Pterostylis 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pterostylis
Pavle, gratuluji, je opravdu úžasná. V jakém to je substrátu ? Ještě mě trochu překvapila velikost květináče. Většinou orchideje "cpu" do květináče tak, aby rostlina byla dost natěsno


ned 11. led 2009 14:16:46
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pterostylis
Evo,
abych se přiznal tak mně se zas tak úžasné nezdají :lol: . Jejich kouzlo vyniká předveším jsou-li pěstovány ve větších koloniích.
Substrát je 80% perlitu a 20% upravené (odkyselené a přihnojené) rašeliny Substrate 1 od firmy Klasmann.
A k velikosti květináče? Je potřeba si vždy uvědomit o jakou rostlinu se jedná. Je sice malá, ale na druhou stranu také není možné květináče zmenšovat do nekonečna. Použitý květináč je o velikosti 11x11cm. Pterostylis je v období vegetace zvyklý na dostatek vlhkosti a v malém květináči by substrát rychle vysychal, což je v tomto případě nežádoucí. V tom je zásadní rozdíl mezi většinou běžně pěstovaných převážně tropických a navíc epifitních orchidejí a terestrickými orchidejemi mírného pásma. Použitou velikost proto považuji za optimální.
Hezký den
Pavel Heger


ned 11. led 2009 23:51:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pterostylis
Pavle, díky za vysvětlení co se týká velikosti květináče. Něco podobného mě napadlo, ale chtěla jsem to potvrdit. Fascinuje mě na té rostlině jak je malá a křehká a přesto se dokáže prosadit v "džungli" ostatních rostlin. Asi mě berou ochranitelské pudy malých a slabých 8-) ale vidět větší shluky této rostliny musí být určitě velký zážitek. Někde se tu psalo o vysněných cílech - mezi ty mé patří vidět orchideje v přírodě, v jejich přirozeném prostředí. To musí být zážitek !


pon 12. led 2009 18:39:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: Pterostylis
Myslím si, že dané odpovědi jsou tak trochu nepřesné nebo možná zavádějící :!: . Já jsem si z nich nevybral, protože ani jedna nevystihuje to co bych rád k tomuto tématu řekl :roll: . Samozřejmě chápu, že ani není možné přesně vystihnout v tak skratkovitých heslech všechny názory. Já osobně bych tuto rostlinku bral, pro zajímavost, ale že bych ji musel mít.... :?: :!: :geek: :D :D

_________________
Ať se daří.


pon 12. led 2009 22:28:11
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pterostylis
Evo,
připojuji několik fotek Pterostylisů přímo z přírody Nového Zélandu.
Orchideje obecně jsou velmi nekonkurenceschopné a často se vyskytují pouze tam, kde je nic neutiskuje (třeba na stromě :lol: ). Stačí často jen nepatrné změny na původních stanoviších a bohatá populace rychle mizí. Pterostylisy nejsou vyjímkou. Často rostou na podmáčených písčinách, v bučinách nebo na rašeliništích, zkrátka všude tam, kde mají dostatek prostoru pro svůj křehký život.


Přílohy:
Pterostylis banksii 2web.jpg
Pterostylis banksii 2web.jpg [ 90.11 KiB | Zobrazeno 6445 krát ]
Pterostylis banksii 3web.jpg
Pterostylis banksii 3web.jpg [ 146.57 KiB | Zobrazeno 6461 krát ]
Pterostylis banksii 6web.jpg
Pterostylis banksii 6web.jpg [ 140.3 KiB | Zobrazeno 6442 krát ]
Pterostylis montana 1web.jpg
Pterostylis montana 1web.jpg [ 170.59 KiB | Zobrazeno 6447 krát ]
úte 13. led 2009 14:41:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pterostylis
Pavle, díky za foto, jsou moc zajímavé. To jsou tvoje vlastní ? Byl jsi na Novém Zélandu ?


úte 13. led 2009 20:01:39
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pterostylis
Ne ne, nejsou to moje vlastní. Na Novém Zélandu jsem (zatím) ještě nebyl, ale také ještě asi dlouho nebudu.
Hezký den
Pavel


úte 13. led 2009 21:20:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pterostylis
pavelheger píše:
Ne ne, nejsou to moje vlastní. Na Novém Zélandu jsem (zatím) ještě nebyl, ale také ještě asi dlouho nebudu.
Hezký den
Pavel


Tyhle kytky jsou opravdu zajímavé, mám moc rád australské orchideje, tahle mě sice krásou květů neláká, ale nezříkám se, jí někdy vyzkoušet, obzvláště po shlédnutí téhle fotky :lol: :lol: :lol: :arrow: http://www.orchidsonline.com.au/node/9107

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 19. pro 2010 22:37:32
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pterostylis
no tak to je fakt bomba :lol:
Pavel


pon 20. pro 2010 9:03:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pterostylis
Oživuju toto téma a moc by mě zajímalo, jak jsou na tom Pavle tvoji Pterostylisy?
Mám o tento rod velký zájem. Mohl by jsi mi když tak přes SZ písnout, jestli ještě máš možnost je sehnat a nebo alespoň doporučit, kde by se sehnat daly?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 13. led 2012 16:12:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron