Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:22:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Pescatorea 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pescatorea
Taže mojí se moc dobře nedaří,začaly se jí dělat černé tečky na listech kolem to zežloutlo a opadlo.Začíná se tlačit další asi list.Myslím,že jsem to přepískla s tou vlhkostí,když jsou ty mrazy tak moc teda nevětrám..Prostě jsem si hezky zadělala,ale už dávám pozor a hlídám zálivku... :|


stř 09. úno 2011 22:01:58
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pescatorea
jana23 píše:
... Mohla by Pescatorea species být odolnější do bytu? ...

Jano, species je v překladu druh. Mělo by to tedy znamenat, že se jedná o blíže neurčený pravděpodobně čistý druh. Může se však stát, že bude takto označený i blíže neurčený hybrid. V takovém případě je tedy obtížnější určit pěstební podmínky než u správně určených rostlin.
hezký den
Pavel


čtv 10. úno 2011 9:44:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pescatorea
Tak přátelé, jak jsou na tom vaše Pescatorey a Bolley? Mohu říct, že roste statečně, ale ta flekatost tam jaksi už je. Bohužel jí nemohu pěstovat celoročně venku, jako na Madeiře. :?
Určitě je to mou vinou, protože při mém zběsilém mlžení rozprašovačem si nedávám dvakrát pozor, kam to leju. :oops: :lol:
No, zatím roste dobře a dnes se dokonce otevřel květ.
ObrázekObrázek

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 22. čer 2011 18:03:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pescatorea
Jak jsem s touto kytičkou začala,tak sem skončila :cry: Začaly jí hnědnout až černat listy.Když se utvořilo nové listový do týdne zhědlo a opadlo.Absolutně nevím co jsem dělala špatně,už odešla nadobro.Hodně mě tento neúspěch mrzí..Jardo,tobě přeju at ti krásně roste a kvete i nadále.Máš ji krásnou!Já už se do ní raději pouštět nebudu a budu se těšit aspon z vašich hezkých kvetoucích fotek. ;)


stř 22. čer 2011 19:02:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pescatorea
olaw píše:
Tak přátelé, jak jsou na tom vaše Pescatorey a Bolley? Mohu říct, že roste statečně, ale ta flekatost tam jaksi už je. Bohužel jí nemohu pěstovat celoročně venku, jako na Madeiře. :?
Určitě je to mou vinou, protože při mém zběsilém mlžení rozprašovačem si nedávám dvakrát pozor, kam to leju. :oops: :lol:
No, zatím roste dobře a dnes se dokonce otevřel květ.
ObrázekObrázek


Jardo, je krásná, to se ti teda povedlo. Ještě prozraď, co to máš za substrát.


stř 22. čer 2011 19:03:55
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pescatorea
Je to strouhaná kůra stromové kapradiny. Teď ale nevím jaké. Pochází z Austrálie a Nového Zélandu.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 22. čer 2011 19:10:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pescatorea
olaw píše:
Je to strouhaná kůra stromové kapradiny. Teď ale nevím jaké. Pochází z Austrálie a Nového Zélandu.

něco jako korek ?


stř 22. čer 2011 21:00:52
Profil ICQ

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Pescatorea
Jardo, ta je nádherná. Já mám Bolleu od února, chvíli to nevypadalo, přišla od Ecuagenery krásně narostlá a během 14 dní se zmenšila na polovinu - opadaly jí listy, zhnědly a upadly. Moc šancí jsem jí nedávala, ale ustála to, obrazila novýma krásnýma kořenama a má 6 nových pahlízek. Tak snad to bude o.k. Jinak velká gratulace.


stř 22. čer 2011 21:06:01
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pescatorea
Evi, měla by to pravděpodobně být Cyathea cooperi. Teda alespoň píší, že je na Madeiře rozšířená. Tu kůru vyloženě strouhají a tím vzniká takový prach. Člověk by řekl, že v tom orchideje neporostou, ale mám odtamtud takhle Gongoru (ta jede jako blázen) a tuhle Pescatoreu. Myslím, že se z toho dělá ten epiweb, ale s jistotou to nevím. Snad z jiné kapradiny. :roll:
Každopádně v tom měli skoro všechny orchideje, snad jen Cattleye ne, prý se jim jediným to nelíbí. Vše naloženo ve vodě. :shock: :shock: :shock:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 22. čer 2011 22:46:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Pescatorea
Tak k těmhle rostlinám jsem zatím moc důvěry nepojal. Mám dojem, že by u mne dlouho nevydržly, protože bych je za krátkou dobu umořil. Jardo, ať ti i nadále takhle pěkně roste :P

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 23. čer 2011 0:03:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron