Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 17:06:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Pescatorea 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Pescatorea
Miro,dá se říci neustále. V průměru třikrát denně asi 20minut stkám a vyndávám rostliny z kýblů a ukládám na místo. Apsence nějakého dne se toleruje. Teď třeba takhle zalévám jen menší skleník (na fotografii) větší je prázdný, rostliny jsou venku. V tomhle počasí je nemusím zalévat vůbec, i automatiku- trysky mám vyplé. Ve vedrech bude nutné ale občas ponořovat také.


pon 21. čer 2010 22:57:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pescatorea
Tak Pescatorea dayana už odkvetla. Hanko, na začátku vlákna jsi psala, že ti pan Haager poradil, jak na ně. Mohla by jsi napsat, co jsi se dozvěděla a jak jsi byla úspěšná s převedením do praxe? :roll: :roll: :roll: Děkuju.....
:arrow: http://saslik.rajce.idnes.cz/Pescatorea ... ana_09.JPG

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 24. říj 2010 22:11:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pescatorea
Olaw,ráda.Bohužel já slavím neúspěch.I přes všechnu moji snahu,nedělá absolutně vůbec nic.Nevím,co je špatně... :(Napíšu aspon,co mi odpověděl pan Haager.
Jde o rostlinu pocházející z Kolumbie a Equadoru,kde ji najdete mezi 1300 a 1500m n.m.Jde o orchidej z vlhkých tropických lesů,v této nadm.výšce nikdy,alespon v době růstu,výrazněji neklesá pod 18st.Takže od jara do podzimu lehce stínění místo/ne úpalový okenní parapet.ale třeba východní okno/Teploty mezi 20-25st. i víc a denní rosení,plus pravidelná zálivka.Míněno tak,že zalejeme a přebytečnou vodu necháme odkapat-nesmí stát v misce s vodou.
Na podzim zálivku omezovat,noční teploty mohou poklesnout i na 16-18st.Denní by se měly pohybovat kolem 22-24st.Rosení pokračuje celoročně.
Po nasazení květů dáváme pozor,aby poupata nebyla dlouho smáčená/možnost zahnívání/.
Substrát je hodně těžké předepsat,takový univerzální pro jemnokořenné rostliny třeba středně drcená borka s polystyrenem a perlit..
Musím někde dělat chybu,ale už opravdu nevím kde... :( Hold se musím smířit s tím,že mi zrovna tato nejde..


Přílohy:
Poznámka: Posílám pro představu jak na tom sem,jen přirostlo to silnější listoví...
PA253098.JPG
PA253098.JPG [ 32.13 KiB | Zobrazeno 3251 krát ]
pon 25. říj 2010 8:28:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Pescatorea
S tím rosením bych byl opatrnější, hlavně ať nezatíká do růžice. Uvádí se často, že jsou hodně studené a ejhle , najednou přez dvacet. Také je nepovažuji za moc studené. Noční pokles na 10 ale nevadí, přes den kolem 20 roste dobře. Při zvýšení na 25 růst zrychluje růst. Další zvyšování raději už ne. Přímé světlo v žádném případě, hluboký stín určitě ne. Tedy hodně rozptýleného světla. Problém je s vlhkostí. Při nízké vzdušné vlhkosti nepůjde. Z těchto příbuzných (vzdáleněji příbuzných) jde nejlíp Promenea. Zvládá i byt. Asi ne moc suchý. Pokud nestačí vlhkost Promenei, nebude stačit ani Pescatorei.


pon 25. říj 2010 9:18:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pescatorea
Mílo,děkuju!Jdu ji přemístnit na nové stanoviště,snad jí to s Promeneí půjde..


pon 25. říj 2010 9:28:32
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Pescatorea
Mám obavu, že tento typ rostlin nebude zrovna vhodný k pěstování na parapetu. Zkušenosti s nimi nemám, ale budou pravděpodobně vyžadovat výrazně teplé, vlhké a stinné prostředí. Takový klasický deštný prales. Bohužel jsou dost náchylné k hnilobám, tak bude i nezbytná dostatečná ventilace a toto všechno se dá na parapetu dost těžko zvládnout.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 25. říj 2010 11:48:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pescatorea
Jo, kdyby jste viděli, jak je pěstují na té Madeiře. Já jsem nevěřil, že takto je možné pěstovat orchideje. Snad jen masožravky. :lol: :lol: :lol: Všechny ve tři cm stojaté vodě. Kropí je shora, protože to asi nikdo kytku po kytce nenamáčí. A ten substrát? Je to obroušený stonek australské kapradiny. Takový bláto. Prý rostou jako plevel. No, byl jsem z toho zážitku paf ještě hodně dlouho potom. Teď už jí mám druhý měsíc a mohu říct, že zatím normálně přirůstá. Vzdušnou vlhkost nemám dvakrát vysokou. Myslím si, že nejdůležitější bude délka světla. Naše brzké tmy, které se ještě blíží, asi pro ně nebudou moc ideální.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 25. říj 2010 17:13:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pescatorea
Čtu si o ní kolem dokola, je nádherná. Ale ještě si počkám, jak přečkáš zimu.


pon 25. říj 2010 17:51:45
Profil

Registrován: pát 07. kvě 2010 13:05:31
Příspěvky: 182
Bydliště: praha-východ
Příspěvek Re: Pescatorea
Jak se daří vašim pescatoreím? Mohla by Pescatorea species být odolnější do bytu? Předem děkuji za odpověď.


stř 09. úno 2011 20:06:39
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pescatorea
Jakákoliv Pescatorea není dvakrát vhodná do bytu. Roste zatím dobře, jen jí přibylo pár flíčků. Dělá nové výhony. Už aby byly trochu teplé noci ať můžu lépe větrat. Jsem s ní teprve na začátku, ale zatím to vypadá, že si zvyká. No, ještě je brzy dělat větší závěry.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 09. úno 2011 21:18:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: