forum.orchidej.cz http://forum.orchidej.net/ |
|
prosím o zařazení http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=64&t=2889 |
Stránka 3 z 6 |
Autor: | Martin Štich [ ned 17. pro 2017 18:03:14 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
Jaký konkrétně Matucany? |
Autor: | zaruba [ pon 18. pro 2017 6:09:00 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
Já ještě ani nevím. 27. 12. budeme mít v Hořicích setkání cestovatelů a tam budou promítat cestu a tak budu moudřejší. Zkusím se ale dotázat e-mailem. |
Autor: | zaruba [ úte 19. pro 2017 6:19:27 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
Tak jsem dostal dva snímky. Na nich je prý Matucana calvescens. Na tom druhém je ale asi také nějaká orchidej. Možná je to ta samá, ale v pozadí to vypadá jako by měla drobné květy. Nevím ale jestli to patří k té kytce. Každopádně nedostatkem světla asi tento druh netrpí, když na lokalitě není žádný strom. Navíc jsem zjistil, když zadám GPS do Google tak oba sběry jsou z výšky 2800m. Takže těch 3490m bude možná nějaká chyba. |
Autor: | Martin Štich [ úte 19. pro 2017 11:12:34 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
No podle okolní vegetace to na mrazíky moc nevypadá, spíš tak do těch +10st. Škoda, že chlapi nepřivezli i ten Pleurothallis. |
Autor: | zaruba [ úte 19. pro 2017 15:05:49 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
Martin Štich píše: No podle okolní vegetace to na mrazíky moc nevypadá, spíš tak do těch +10st. Škoda, že chlapi nepřivezli i ten Pleurothallis. Asi těch 3390m nějak popletli. Mě obě GPS vycházejí na 2800m. Pak by platila ta nejnižší teplota +6°C. Takže teplotně taková Coelogyne cristata. Potěšili mne ale tou Masdevallií amabilis. Květy má prý tuhé a jako z vosku. Asi to bude zajímavý druh. Mám dvě blechy asi 1cm veliké. To se moc nevytáhli , když vidím co toho tam roste. Ta jedna spára s květy by se mi na kůru vešla Tak už jsem je ubytoval na kůru a budu se modlit aby přežily |
Autor: | lukas.kresina [ stř 20. pro 2017 9:31:48 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
Přeji hezký den. Pane Zárubo, ze zvědavosti jsem si ty souřadnice taky zadal do mapy, použil jsem www.mapy.cz. A podle mne ty nadmořské výšky souhlasí, jak jsou udány (porovnával jsem podle vrstevnic a tolerance je jen v desítkách metrů, rozhodně ne 600 m rozdíl). Nevloudila se vám chybička při zadávání souřadnic? Lukáš Křesina |
Autor: | zaruba [ stř 20. pro 2017 17:04:53 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
lukas.kresina píše: Přeji hezký den. Pane Zárubo, ze zvědavosti jsem si ty souřadnice taky zadal do mapy, použil jsem http://www.mapy.cz. A podle mne ty nadmořské výšky souhlasí, jak jsou udány (porovnával jsem podle vrstevnic a tolerance je jen v desítkách metrů, rozhodně ne 600 m rozdíl). Nevloudila se vám chybička při zadávání souřadnic? Lukáš Křesina Dobrý den, tak jsem to zkusil znovu a stále asi 2810m. Zadávám souřadnice na maps.google.com a to ve formátu 07.52957S a 78.07227W. Objeví se bod severně od Cayabamba a když zobrazím terén tak leží téměř na vrstevnici 2800m. Kde je chyba tedy nevím. O víkendu na to kouknu, jestli na něco přijdu. Nyní jsem to zkusil také na mapy.cz jak píšete a vyšlo tam asi 2820m. Zadává se to jako desetinné číslo, formát snad je dobře. |
Autor: | lukas.kresina [ stř 20. pro 2017 23:50:59 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
Ten zápis je trochu nesrozumitelný, ale podle mě to znamená 7 stupňů 52,957 minut jižní šířky a 78 stupňů 7,227 minut západní délky. Čili první dvojčíslí jsou stupně, druhé dvojčíslí jsou celé minuty a poslední trojčíslí jsou tisíciny minut. U gps je to běžný formát souřadnic. Po převodu na desetinné dělení stupňů to je 7,8826167S a 78,12045W. Vychází to pak asi 10 km jihozápadně od městečka Huamachuco s výškou asi 3375 metrů, a to už je odchylka odpovídající přesnosti měření gps. Přeji dobrou noc. Lukáš Křesina |
Autor: | zaruba [ čtv 21. pro 2017 21:32:58 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
lukas.kresina píše: Ten zápis je trochu nesrozumitelný, ale podle mě to znamená 7 stupňů 52,957 minut jižní šířky a 78 stupňů 7,227 minut západní délky. Čili první dvojčíslí jsou stupně, druhé dvojčíslí jsou celé minuty a poslední trojčíslí jsou tisíciny minut. U gps je to běžný formát souřadnic. Po převodu na desetinné dělení stupňů to je 7,8826167S a 78,12045W. Vychází to pak asi 10 km jihozápadně od městečka Huamachuco s výškou asi 3375 metrů, a to už je odchylka odpovídající přesnosti měření gps. Přeji dobrou noc. Lukáš Křesina Máte pravdu. Měli jinou GPS a ta jim to ukazovala jak jste napsal. Zadal jsem to opravdu ve špatném formátu. Nenapadla mě kombinace minut a tisícin vteřiny. V Mexiku jsme to měřili jinak. Děkuji, že jste mě na to upozornil a tak jsem to mohl rychle opravit. Že to je takhle správně mi potvrdil i člověk co sbíral pahlízu. Řekl že to bylo přímo u cesty a nedaleko odsud je ve skále pomníček s křížkem. Když jsem to zadal opravené tak mi to ukázalo na cestu a pomníček sedí podle popisu. +- 50m od pomníčku asi 2m nad silnicí prý byl trs asi 30cm v průměru. Až budu mít trochu čas, tak zkusím dohledat přímo kytku, abych viděl její listy. Prý vypadaly jako listy jitrocele. Je to tam projeté Googlem a vegetace je na svahu vidět docela podrobně. Tak ještě jednou díky a přeji hezký večer. |
Autor: | zaruba [ pát 29. pro 2017 12:30:58 ] |
Předmět příspěvku: | Re: prosím o zařazení |
Podle toho co jsem se dočetl tak je Peru Masdevalliemi doslova prošpikované. Poslali mi další druh- kdyby náhodou někdo věděl. Listy vypadají úplně stejně |
Stránka 3 z 6 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |