Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:38:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Další
 Vanilla 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Vanilla
Mila.J píše:
Ty listy jsou panašované? To není planifolia?


No, je jak jsem ji koupila, tak nevím, co je s listama. Ale celá rostlina je velmi vitální, světlá a lesklá. Dneska jsem ji přesadila, určila místo tak, aby měla prostor na růst a uvidíme, jak se vyklube. Na štítku je Vanilla planifolia. Tak tomu věřím.


ned 19. zář 2010 18:11:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Vanilla
Jo, v minulosti tu téměř jiná než planifolia nebyla. Teď se ukazují v nabídkách i jiné druhy. Možná se tedy rozšíří i v místních sbírkách. Jsem zvědavý, jestli také tak špatně kvetou, atd.


ned 19. zář 2010 19:15:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Vanilla
josef1josef píše:
To Roman:
akát a topol (zejména topol - má nádhernou barvu do šedomodra) používám jako podložku pod Tillandsie.
Má použití akátové kůry jako substrátu nebo jeho součásti nějaké opodstatnění nebo je to experiment?
J.


Já jsem šel lesem a byl tam plát akátové kůry ze starého mrtvého stromu, tak jsem jí vzal, nic víc v tom nebylo. Mám v ní několik orchidejí a líbí se jim to, jen se to špatně seká na požadovanou velikost, je to vláknité, ale ta práce se vyplatila orchiším se to líbí :)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 19. zář 2010 21:35:11
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Vanilla
nina píše:
Mila.J píše:
Ty listy jsou panašované? To není planifolia?


No, je jak jsem ji koupila, tak nevím, co je s listama. Ale celá rostlina je velmi vitální, světlá a lesklá. Dneska jsem ji přesadila, určila místo tak, aby měla prostor na růst a uvidíme, jak se vyklube. Na štítku je Vanilla planifolia. Tak tomu věřím.



Jo, je to ona. Také ji mám. Když jsem ji koupila, tak byly v květináči sesazené obě variety - zelená i tato variegata. Roste to jako ďábel.


ned 19. zář 2010 21:41:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanilla
Pavlína píše:
Vanilku už mám rok a roste opravdu rychle,mám ji ve směsi bukového listi polistirenu a kury a daří se ji výborně,a mám ji dost na přímém slunci.

Pavlíno-Můžu poprosit o foto? Vím že píšeš že je to u tebe problém ale třeba jsi se to už od r.08 naučila. :lol:

Jinak docela by mne to zajímalo jak vám vanilka roste. Objednala jsem si Vanilla pompona a to z důvodu ,aby se mě v zimní zahradě plazilo i něco jiného než furt jen já.Jestli můžete dát foto jak přirůstá a vypadá dnes a tak- díkes.


ned 23. led 2011 11:02:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Vanilla
Posílám fotku planifolie,stále ji obtáčím směrem dolů,nemám na ni zas tak velké prostory.Roste dobře,ale samozřejmě nekvete... :)


Přílohy:
P1233849.JPG
P1233849.JPG [ 36.86 KiB | Zobrazeno 6102 krát ]
ned 23. led 2011 12:01:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanilla
Je pěkná -na tom květu až tak nesejde- :mrgreen:
Koukala jsem na fotky z Troje. Vanilku mají na těch umělých kmenech , pne se jim po kůře z korkovníku .Mají ji hodně na světle a u topení u radiatorů. Třeba ji mají i jinde -já si ji pamatuju protože jsem čučela na parožnatku a u nich vanilka i je. Tak pár foteček jak to mají- nevím tedy v čem je zasazená.
ObrázekObrázekObrázek

Možná že ji dám taky na kůru ,kde je světlo i teplo.Pod korkovníkem je hned radiator. Nevím tedy jak ji tam nejlépe umístit .
Obrázek


ned 23. led 2011 12:34:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Vanilla
Díky :P Mám ji taky umístěnou vedle radiátoru,jako substrát jsem zvolila,listovku,dřev.uhlí,rašeliník,polyš.Květináč mám vložený ve válci od Vandy,kde odtéká voda a tím udržuje vlhkost kolem rostliny.Po stranách mezi květináčem a válcem mám vložené dvě dřívka,aby přímo neseděl a mohla unikat ta vlhost a kořeny neshnily.Vyhovuje jí to,rosím každý den... :P


ned 23. led 2011 14:34:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanilla
josef1josef píše:
Všechny vzdušné kořeny vyrostly vedle starých nové, vypadá dobře.
Dnes při úpravách a zalévání jsem nechtěně stonek vytáhl ze substrátu a zjistil jsem, že na stonku není ani náznak nějakého kořenu!


Obracím se na tebe protože tu máš pěkné fotky vzdušných kořenů :)(snad mohou nahradit původní kořenový systém? )a pěstuješ vanilku ve vyšší vlhkosti jak já.Mě by zajímalo -nezkoušel jsi vanilku pěstovat bez substrátu namontovanou na kůře z trochou něčeho, třeba by to fungovalo? Na ostřici nebo rašeliníku. Většina tu píšete že ji máte v substrátu ale pěstujete i v bytě-tak to je logický.Můj stav je zatím kořenící nebo oživovací .Mám Vanilla pompona teď čerstvě z Drážďan asi taky okolo 1metru.Tak čekám co to udělá.Dík.


úte 03. kvě 2011 8:52:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Vanilla
Také jsem si myslel, že půjde bez substrátu na kmeni, protože je ve skleníku. Omyl. Vykašlala se na mně a klidně si umřela.


úte 03. kvě 2011 11:29:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron