Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:05:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Další
 Vanilla 
Autor Zpráva

Registrován: úte 26. čer 2012 20:37:43
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Vanilla
Niekde som citala ze vanilke treba urobit obdobie sucha cca 2 mesiace - to vraj sposobi kvitnutie pravdepodobne az v case ked je zrela na kvitnutie. Tu je to info ale uz neviem odkial som to stiahla:

Vanilka neznáša priame slnko, v krajinách kde ju pestujú na farmách ju tienia strieškami alebo vysádzajú pod tieniace stromi
po ktorých sa zároveň ťahá, množia odrezkami ktoré zľhka prisypú zeminou a tienia listím a pod. niekedy vraj aj na ležato tak aby rezné rany neboli pod zemou z obavy z infekcie. Zakorenené odrezky v krajine pôvodu začínajú kvitnúť v treťom roku. Zalieva sa 10 mesiacov v roku, potom sa zálievka obmedzí, čo má za následok nástup do kvitnutia, Počas kvitnutia a dozrievania strukov je zálievka výrazne obmedzená. Pokles teploty pod 10 stupňov je pre vanilku likvidačný- ideálne celoročne min. 20C. Mino Mexika (tuším nejaký miestny hmyz) všade vanilku opelujú ručne pričom je nutný zásah do kvetu aby sa uvoľnil peľ ktorý je chránený tvarom kvetu. Vanilka patrí síce medzi orchideje ale pestovanie je odlišné ako u ostatných orchidei.


úte 26. čer 2012 20:41:28
Profil

Registrován: úte 26. čer 2012 20:37:43
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Vanilla
dalsia stranka o vanilke
http://www.orchideje-pestovani.info/dru ... a-vanilka/


úte 26. čer 2012 20:51:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanilla
zmrzka333 píše:

Vanilka neznáša priame slnko, v krajinách kde ju pestujú na farmách ju tienia strieškami alebo vysádzajú pod tieniace stromi
po ktorých sa zároveň ťahá,

Se vším souhlasím s tímto ne ;) V naší krajině vanilka snáší přímé slunko -dokonce i jižní stranu .V botanické zahradě v Troji ji pěstují takto a mají ji úžasnou.Domovina je domovina.Jo a ti opylovači je nejnákladnější věc na pěstování .


stř 27. čer 2012 7:12:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. čer 2012 20:37:43
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Vanilla
Tiez si to myslim - tam je to slnko intenzivnejsie ako u nas - ja ju planujem dat do kupelne ktora je smerovana na juh a snad sa jej bude pacit ze je tam pravidelne vlhko ako v tropoch ked kupem svoje deti :-))) Teraz v lete tam mavame aj 29 stupnov a v zime neprekracuje 23 stupnov tak si myslim ze by sa jej tam mohlo pacit. Orchidkam sa tam paci tak budu mat kamosku. Inak na inom fore pisal nejaky muz ze ma vanilku kratko a zakvitla mu avsak nestihol ani nafotit ani posteklit


stř 27. čer 2012 8:06:35
Profil

Registrován: úte 26. čer 2012 20:37:43
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Vanilla
Nasla som ten prispevok - tak ten muz ju ma 4 roky - zalievka sporadicky skor je sucha a ma ju na zapad. Mala 4 kvety a kvitla pol dna. Aj tak super uspech. Ja si myslim ze to bolo tym suchom


stř 27. čer 2012 8:09:04
Profil

Registrován: úte 07. kvě 2013 8:25:08
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Vanilla
Zdravím všechny pěstitele vanilky! Také jsem se mezi Vás zařadila. Nemám jí dlouho, jsem smířená s tím, že mi hned tak nepokvete. Zpočátku mi rostla jako zběsilá, ale teď se mi nějak zasekla a začaly jí světlat listy! Nedávno jsem jí přesadila do trošku většího květináče, použila jsem substrát na "orchije". Poradíte mi někdo co může být špatně? :( :?: Nerada bych o ni přišla. Předem všem za odpověď díky!! :)


úte 07. kvě 2013 8:37:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanilla
Míra píše:
Začíná se dobře rozjíždět. Místa i opor má habaděj, takže se snad dočkám i květů a vlastních plodů.

Ta moje začala konečně trochu růst ale až po letních vedrech.Mám pár nových listečků-místo moc nemá oporu zatím ano jako teplá je v chladným skleníku ,byla to zkouška.Je nad topením ,prvně v tom místě budu přisvětlovat pafíčkům -takže taky něco dostane.Však ono se uvidí. ;)


Přílohy:
Vanilla pompona.jpg
Vanilla pompona.jpg [ 199.07 KiB | Zobrazeno 5455 krát ]
pát 20. zář 2013 9:10:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Vanilla
Hezký den. Kdo ji bude mít první ? http://www.novinky.cz/veda-skoly/326507 ... nilky.html


pon 03. úno 2014 18:49:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Vanilla
No asi to nebude jen tak, ale je moc pěkná


pon 03. úno 2014 19:26:34
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Vanilla
Je krásná, ale bude stejně složitá na zakvetení jako ta obyčejná. Já ji mám už několik let, má i několik metrů a to už byla jednou z blbosti sestřihnutá na půl metru a myslím si, že do konce života mi nepokvete, i když je na jižním okně.
Moc nesouhlasím s tvrzením, že snáší naše slunce- přes sklo ano, ale napřímo se škaredě popálí - vlastní špatná zkušenost - dávala jsem ji rok dohromady.
Přiložím ještě foto té mojí - orchidejový substrát- hodně velký květináč s otvory po stranách a velký obal (ne natěsno), aby měla více vlhkosti (dole nechávám trochu vody k odparu)


Přílohy:
vanilka.JPG
vanilka.JPG [ 150.51 KiB | Zobrazeno 5165 krát ]
úte 04. úno 2014 9:13:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron