forum.orchidej.cz
http://forum.orchidej.net/

Sutherlandia (africká bylina)
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=64&t=2431
Stránka 1 z 1

Autor:  Petrsson [ sob 21. pro 2013 16:49:35 ]
Předmět příspěvku:  Sutherlandia (africká bylina)

Chtěl bych něco vědět o této léčivé bylince.Jak ji správně pěstovat,jaký substrát a vše kolem toho.A hlavně Vaše zkušenosti.Díky.

Autor:  zahradnik [ sob 21. pro 2013 18:01:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sutherlandia (africká bylina)

A co strýček Googl ? ;)

Autor:  Míra [ sob 21. pro 2013 20:55:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sutherlandia (africká bylina)

Sutherlandia je univerzální léčivka z Jihoafrické republiky. Dokonce prý zvládá rakovinu. Je ale potřeba ověřit dávkování, protože každý jsme jinak citlivý na různé látky. Vydržela mně dva roky ale nyní zašla. Potřebuje více světla a propustnější půdu. Zálivku velmi opatrnou. Přes zimu něco jako kaktusy při dostatku světla. Mně tam nakapala voda, přemočila se a přišla o kořeny. Další velmi zajímavé rostliny, které se doma dají pěstovat je Yaogulan, Gotukola a kdo má více místa tak například Anonna ostnitá, která je přímo poklad ale v domovině dorůstá výšky 4m vysoce účinná proti rakovině. Obsažené látky jsou 10 000x silnější než používaná citostatika a působí na nejzhoubnější typy rakovin jako je močový měchýř, prostata, žaludek, slinivka, plíce a rakovina prsou. Používá se plod ale na ten si ještě počkám a jestli se vůbec dočkám ale hlavní je list. Čaj chutná jako odvar z kopřiv. To samé je Macca peruánská, která není jen afrodisiakum ale má fantastické účinky celkově na organizmus, který je vystaven vyšší námaze. To samé je Epimedium sigitatum, které je jednou ze složek Viagry ale je defakto neocenitelným pomocníkem při osteoporoze a navíc tady perfektně roste. Další naprosto unikátní rostlina ale na doma je Kalisie vonná. Její účinky jsou dalekosáhlé včetně rakoviny. Ta se používá jako odvar, macerát, tinktura i za syrova. Ve skleníku z ní mám přímo velice bujný podrost. Hlavními obsahovými látkami této rostliny jsou flavonoidy, a to kemferola kvercetin. Dalšími účinnými látkami jsou fytosreroly, gamalinolenová kyselina, alkaloidy, glykosidy, polysacharidy,vitaminy řady B, vitamin C a PP. Z minerálních látek pak bór, měď, selen, a hlavně železo. Má jednu zvláštnost a to je syndrom pohasínajícího života. Proto (mimo okamžitého použití na angíny) každou část před zpracováním je nutno na nejméně 10 dní uložit do chladničky a zpracovávat teprve po této lhůtě, protože to, že umírá v ní aktivuje důležité látky, o které byste normálně přišli.

Přílohy:
Yaogulan.jpg
Yaogulan.jpg [ 109.96 KiB | Zobrazeno 7140 krát ]
Gotukola.jpg
Gotukola.jpg [ 131.71 KiB | Zobrazeno 7138 krát ]
Anonny ostnité.jpg
Anonny ostnité.jpg [ 127.23 KiB | Zobrazeno 7138 krát ]
Kalisie vonná.jpg
Kalisie vonná.jpg [ 116.85 KiB | Zobrazeno 7138 krát ]
Mladé sazenice Maca peruánská.jpg
Mladé sazenice Maca peruánská.jpg [ 78.01 KiB | Zobrazeno 7134 krát ]

Autor:  Zdenka [ sob 21. pro 2013 21:11:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sutherlandia (africká bylina)

Jiaogulan taky pěstuju, jen je pro mne problém uchovat ho přes zimu. Někdy se mi ho nepovede na jaře probudit. Mám tu na něj přes zimu moc teplo. Ale vzhledem k tomu, že se dá dost běžně koupit, není to žádný velký problém. O kalísii jsem už četla, ještě jsem se k ní nedopracovala. Dovolím si upozornit ještě na Eleutherococc, i když ten se asi v domácích podmínkách nepěstuje. Ale účinky jsou taky velmi zajímavé. Dokonce má i docela zřejmé antidepresivní účinky, takže kdo trpí na zimní deprese, můžu vřele doporučit. Sehnat se dá sušený, strejda gůgl napoví, kde

Autor:  Míra [ ned 22. pro 2013 8:11:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sutherlandia (africká bylina)

Zdenko, Gotu kola je velice lehce pěstitelná a tady máte její účinky.


Léčivé účinky

Gotu kola má příznivé účinky na funkci nervové soustavy, při nervových onemocněních, včetně depresivních stavů, psychiatrických problémů, epilepsii. Podporuje duševní klid a jasnost uvažování, oddaluje stárnutí a zapomnětlivost, posiluje schopnost soustředění a zlepšuje paměť. Jogíni ji používají před meditací k navození meditačního stavu, protože zklidňuje a pročišťuje mysl. Také pomáhá otevírat sedmou korunní čakru a harmonizuje pravou a levou mozkovou hemisféru. Napomáhá zvyšovat inteligenci, dlouhověkost a paměť. Zpomaluje stárnutí a u starých lidí léčí senilitu. Pročišťuje imunitní systém, posiluje nadledvinky a tím upevňuje odolnost proti stresu, pročišťuje krev a zlepšuje chronické stavy potíží s ekzémy, lupénky, zvyšuje pružnost kůže. Obsažené látky mají schopnost podporovat hojení ran, růst kůže a působit na ni antibakteriálně, hojí popáleniny a příznivě ovlivňuje hojení jizev, vředy, pomáhá při silném olupování šupinek kůže a při svědění. Zvyšuje výživu oční sítnice a zabraňuje jejímu odchlipování. Podporuje regenerační schopnosti kůže, proto se přidává do pleťové vody a mastí na její ochranu, zvyšuje růst vlasů a nehtů. Doporučuje se na vnitřní záněty v ústech, hltanu a dýchacích cest. Obsahuje účinné látky podporující tvorbu kolagenu v kloubech a ulevuje od revmatických bolestí, pomáhá při tropických horečnatých onemocněních, jako je malárie, zlepšuje špatné zažívání, léčí cirrhosu jater a jiné jaterní problémy, pomáhá při chronickém oslabení žil a běžně se předepisuje na bércové vředy, křečové a nitkovité žíly, zabraňuje zúžení věnčitých tepen a tím předchází ischemické chorobě srdeční, infarktu myokardu a mozkové mrtvici. Zlepšuje periférní krevní oběh, např. studené nohy, na což trpí hlaně ženy, tlumí potíže v klimakteriu, zlepšuje příznaky Alzheimerovy choroby.

Autor:  Míra [ ned 22. pro 2013 8:22:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sutherlandia (africká bylina)

A ještě přidám jednu rostlinku, kterou považujete víceméně za plevel ale je to fantastická věc a to převážně u mužů a to i jako prevence ale nejen u nich. Foto mohu dát až jedině v létě, kdy mi zase vyrazí na zahradě a to kdekoliv.

Vrbovka malokvětá - Epilobium parviflorum - Vrbovka malokvětá je léčivá bylinka s vysokým obsahem biologicky aktivních látek (kaempferol, quercetin, myricetin, lektiny a sitosteroly). Aktivní látky vrbovky malokvěté příznivě ovlivňují činnost prostaty a řeší případné problémy s ní (bolestivost, nutkání k močení, drobné úniky moči). Vrbovka malokvětá působí protizánětlivě, protiedematózně a antimikrobiálně. Vrbovka malokvětá je velmi účinná při čištění krve, proto se využívá jako vhodný doplněk při dietě nebo k celkové očistě organizmu. Další užití vrbovky je při onemocněních ledvin, močového měchýře. Vrbovka malokvětá upravuje pružnost močového měchýře a je účinná proti jeho otokům. Při zevním použití vrbovka urychluje hojení ran. Vrbovka malokvětá se uplatňuje při zánětu prostaty, při chronickém prostatismu a při stařeckém nezhoubném zbytnění prostaty. Příznivě působí na zánětlivé poruchy ledvin a močových cest. Používá se i při zhoubných nádorech prostaty. Byl popsán pozitivní účinek vrbovky na léčení benigního nádoru prostaty a významný preventivní účinek proti jeho vzniku. Můžeme aplikovat při kožních chorobách a některých endokrinních poruchách do tzv. Krev čistících čajů.

Autor:  Petrsson [ čtv 26. pro 2013 10:25:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sutherlandia (africká bylina)

Prosím chtěl bych vědět vše o sutherlandii.Ostatní květiny jsou také hodně zajímavé a děkuji za popisy a obrázky.Sutherlandii mám jako semínka a na jaře je chci vsadit a tak se ptám jak to nejlépe udělat. Z čeho má být substrát a v jakém poměru, apod. věci spojené s touto květinou.Moc díky.Petrsson

Autor:  Míra [ čtv 26. pro 2013 20:19:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sutherlandia (africká bylina)

Dotvíte se jen jak ji vyset případně že je na vše ale jinak nic. Bohužel i přítel google je na tuto rostlinu skoupý. Jedině vlastní poznání a to jsem Vám napsal. Také jsem hledal kde co ale marně. Pokud Vám jich vzejde víc, vyměním za některou z rostlin ale mimo Anonny, ty musím zachovat obě.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/