Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:41:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Neofinetia falcata 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Neofinetia falcata
Každé léto kvete tahle drobější vandovitá rostlinka s nenápadnými, ale v noci krásně vonícími květy. Pochází z Koreje a Japonska, kde bývala posvátnou květinou samurajů. Roste na přistíněných místech, ale v období klidu je vystavena po opadu hostitelských stromů dosti silnému oslunění. V kultuře vyžaduje chladnější pěstováním v zimě s maximem světla. Přes léto ji mám umístěnou venku chráněnou před přímým slunkem. Při dostatečné vlhkosti jí narůstají dlouhé vzdušné kořeny.


Přílohy:
Neofinetia falcata1.JPG
Neofinetia falcata1.JPG [ 61.09 KiB | Zobrazeno 10518 krát ]
Neofinetia falcata3.JPG
Neofinetia falcata3.JPG [ 118.82 KiB | Zobrazeno 10517 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
sob 01. zář 2012 14:43:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Radku, pěkná, je to taková ta něžná krása. Mě ještě nekvetla, asi budu muset přitvrdit v zálivce, aby nejdříve trochu narostla. ;) zřejmě ji dost suším ... :oops:


sob 01. zář 2012 18:26:13
Profil ICQ

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Mám ji taky, měla kořeny pryč, ale teď krásně přirůstají, jak kořeny, tak listy, mám ji, ale ve vitríně, podmínky přizpůsobuji, ale chladno neudělám i když v zimě je dost velký rozdíl v teplotách proti létu tak uvidím jestli někdy taky tak krásně vykvete jako Vám - je krásná


ned 02. zář 2012 8:58:42
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Já mám žlutou variantu. Nevím jestli je odlišná růstem od té bílé, ale mě hlavní rostlinka nijak moc neroste, zato keiki dělá o 106. Roste do trsu, za rok, co ji mám, narostlo asi sedm malých rostlinek a přirůstají další.
Mám ji v čistém rašeliníku v maličkém košíčku. Kořenů má dost, místy prorůstají ven, ale takhle krásné jako u Vás nejsou. Vyvázaná se mi moc líbí.
Radku jak máte velkou rostlinu, myslím na výšku? Můžete ji změřit nebo vyfotit v nějakém měžítku? Díky moc :)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 02. zář 2012 9:19:30
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
wiolan píše:
Já mám žlutou variantu. Nevím jestli je odlišná růstem od té bílé, ale mě hlavní rostlinka nijak moc neroste, zato keiki dělá o 106. Roste do trsu, za rok, co ji mám, narostlo asi sedm malých rostlinek a přirůstají další.
Mám ji v čistém rašeliníku v maličkém košíčku. Kořenů má dost, místy prorůstají ven, ale takhle krásné jako u Vás nejsou. Vyvázaná se mi moc líbí.
Radku jak máte velkou rostlinu, myslím na výšku? Můžete ji změřit nebo vyfotit v nějakém měžítku? Díky moc :)

Rostlina je 8cm vysoká, listy asi 10cm dlouhé. Celková šířka rostliny je asi 20cm.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 02. zář 2012 9:30:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Ahoj. Mate nekdo zkusenost s pestovanim teto kyticky tradicnim zpusobem- na takovem kopecku z raseliniku? Mam ji na parapetu a nevim jestli ji pestovat v tom raseliniku ci v korovem substratu...


Přílohy:
images.jpeg
images.jpeg [ 3.9 KiB | Zobrazeno 10067 krát ]
čtv 28. bře 2013 22:28:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Jako s Vandama.
Pěstuje se montovaná, nebo i v květináči v substrátu. Takhle v rašeliníku bych měl strach. Hlavně dlouhodobě.
Možná by Marťan byl k tomuto víc nakloněn .....
Tohle není kytka, co by měla mít trvale mokré kořeny.


pát 29. bře 2013 21:59:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Já bych naopak řekl, že je to rostlina, která má ráda vlhko. Zvlášť přes léto ji mám umístěnou ve stínu a dost vydatně zalévám, protože i při menším nedostatku vody ji začíná citelně postrádat. V zimě zálivku snižuji, ale jen do té míry, aby nesesychaly listy. Pokud jí budete pěstovat v bytě, tak bych jí v rašeliníku klidně ponechal. Na webu je spousta takto dobře napěstovaných rostlin.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 30. bře 2013 1:30:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Nasla jsem hezke video jak se to sazi tim tradicnim zpusobem http://www.youtube.com/watch?v=IIvP12Y-NCA .... jen skoda ze asi v CR nesezenu tu japonskou keramickou nadobicku...
Premyslela jsem o tom prilisnem vlhku v raseliniku a kdyz to budu jen rosit, tak by to snad v panelaku melo vysychat docela rychle...


ned 31. bře 2013 11:16:45
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Terezo,
já jsem taky váhala a tak jsem to udělala půlnapůl. Mezi kořeny jsem smotala tak jako Japonci hrst rašeliníku, pak jsem to zasadila do děrovaného květináče s klasickou směsí polystyren-kůra-uhlí a okolo krku má kytka šálu zase ze sphagna.
Tak uvidíme, co bude na česko-japonskou kombinaci říkat. ;)


ned 31. bře 2013 12:11:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: