Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:37:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Miltonie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Miltonie
Zatím jsem nenašla téma o miltoniích. Moc se mi líběj, jsou křehce krásný. Nedaří se mi.Už jsem si koupila alespoň pět kousků, jednu jsem dostala a z nich mi zůstaly dvě. Ostaní zahynuly. Nedaly se zachránit. A teď, máte je někdo? Jak na ně. Vždycky, když je vidím v obchodě, mám cukání a pak si to rozmyslím, abych je zase nezničila. Jinak se mi všem daří, jen ty miltonie..... Ň.


stř 01. dub 2009 14:10:40
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Miltonie
viz viewtopic.php?f=57&t=26
Pavel


stř 01. dub 2009 15:01:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Miltonie
Nino stalo se mi přesně to co vám a říkala jsem už nikdy.Jenže zase jsem neodolala, už je nenamáčím jen je denně rosím na kůru,takže jsou stále mírně vlhké. Stojí na okně kde mírně táhne neni plastové,teď už je i pootevřené.Zatím nemám ani krabaté listy mají přirustky,tak uvidím co bude dál.Tak takhle je teď pěstuji.
Podle chytré knihy to prý jsou Miltoniopsy, chladnomilné.


stř 01. dub 2009 20:42:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Miltonie
Dany, děkuji za radu. Moje miltonije jsou na zdi na žepříčku, sluníčko naně nesvítí, ale a ni na ně nejde chladno. S tím rosením to taky provádím, jen je i zalívám. Tak se pokusím o změnu. Když jsou moc suché, tak mi jich je líto. No, krabaté listy částečně mají. A taky moc nepřirůstají. No, uvidíme. Ň


pon 06. dub 2009 13:07:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltonie
Dany, myslím, že jdete na to dobře - ony opravu chtějí "vychytat" tu rovnováhu mezi závlahou, světlem, nižší teplotou a často opomíjeným přísunem vzduchu. Vytvrvejte a uvidíte, že se zadaří.
Nino, Miltoniopsis by neměl zcela vysychat, měl by být stále vlhký, ale ne přemokřený. A také se mi zdá, že má málo světla (dobré je sevrní okno) nebo stačí na parapetu dát ho do ruhé a řady a následně podle Vašeho popisu má k tomu moc teplo. Takže blíž ke světlu, trochu míň tepla a zřejmě zvýšit zálivku - ne množství, ale četnost. Je to hodně o zkoušení. Tak Vám přeji hodně trpělivosti a bohaté kvetení. Pro kontrolu závlahy se osvědčila zapíchnutá špejle. každý den zkonrolujete, zda je vlkhká.


pon 06. dub 2009 17:07:31
Profil ICQ

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Miltonie
Miltonie mě vcelku jdou, Miltoniopsisy taky, i když se křížencům Miltoniopsisů často říká taky Miltonie. Lidé s Miltoniopssy mají často potíže, řekl bych, že kvůli jejich vyšším nárokům na hnojení. Pravé Miltonie rostou bez problémů a jejich kříženci taky, ale Miltoniopsisy kvetou mnohem líp, květy mají větší a květenství bohatší. Při velmi častém hnojení 0.3 g/l mají málo a zjevně chtějí víc.


ned 23. črc 2023 18:15:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: