forum.orchidej.cz
http://forum.orchidej.net/

Miltonie
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=64&t=178
Stránka 1 z 1

Autor:  nina [ stř 01. dub 2009 14:10:40 ]
Předmět příspěvku:  Miltonie

Zatím jsem nenašla téma o miltoniích. Moc se mi líběj, jsou křehce krásný. Nedaří se mi.Už jsem si koupila alespoň pět kousků, jednu jsem dostala a z nich mi zůstaly dvě. Ostaní zahynuly. Nedaly se zachránit. A teď, máte je někdo? Jak na ně. Vždycky, když je vidím v obchodě, mám cukání a pak si to rozmyslím, abych je zase nezničila. Jinak se mi všem daří, jen ty miltonie..... Ň.

Autor:  pavelheger [ stř 01. dub 2009 15:01:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Miltonie

viz viewtopic.php?f=57&t=26
Pavel

Autor:  Dany [ stř 01. dub 2009 20:42:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Miltonie

Nino stalo se mi přesně to co vám a říkala jsem už nikdy.Jenže zase jsem neodolala, už je nenamáčím jen je denně rosím na kůru,takže jsou stále mírně vlhké. Stojí na okně kde mírně táhne neni plastové,teď už je i pootevřené.Zatím nemám ani krabaté listy mají přirustky,tak uvidím co bude dál.Tak takhle je teď pěstuji.
Podle chytré knihy to prý jsou Miltoniopsy, chladnomilné.

Autor:  nina [ pon 06. dub 2009 13:07:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Miltonie

Dany, děkuji za radu. Moje miltonije jsou na zdi na žepříčku, sluníčko naně nesvítí, ale a ni na ně nejde chladno. S tím rosením to taky provádím, jen je i zalívám. Tak se pokusím o změnu. Když jsou moc suché, tak mi jich je líto. No, krabaté listy částečně mají. A taky moc nepřirůstají. No, uvidíme. Ň

Autor:  EvaJ [ pon 06. dub 2009 17:07:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Miltonie

Dany, myslím, že jdete na to dobře - ony opravu chtějí "vychytat" tu rovnováhu mezi závlahou, světlem, nižší teplotou a často opomíjeným přísunem vzduchu. Vytvrvejte a uvidíte, že se zadaří.
Nino, Miltoniopsis by neměl zcela vysychat, měl by být stále vlhký, ale ne přemokřený. A také se mi zdá, že má málo světla (dobré je sevrní okno) nebo stačí na parapetu dát ho do ruhé a řady a následně podle Vašeho popisu má k tomu moc teplo. Takže blíž ke světlu, trochu míň tepla a zřejmě zvýšit zálivku - ne množství, ale četnost. Je to hodně o zkoušení. Tak Vám přeji hodně trpělivosti a bohaté kvetení. Pro kontrolu závlahy se osvědčila zapíchnutá špejle. každý den zkonrolujete, zda je vlkhká.

Autor:  mácha [ ned 23. črc 2023 18:15:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Miltonie

Miltonie mě vcelku jdou, Miltoniopsisy taky, i když se křížencům Miltoniopsisů často říká taky Miltonie. Lidé s Miltoniopssy mají často potíže, řekl bych, že kvůli jejich vyšším nárokům na hnojení. Pravé Miltonie rostou bez problémů a jejich kříženci taky, ale Miltoniopsisy kvetou mnohem líp, květy mají větší a květenství bohatší. Při velmi častém hnojení 0.3 g/l mají málo a zjevně chtějí víc.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/