Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:06:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Další
 botanické Phalaenopsisy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek botanické Phalaenopsisy
Líbí se mi jedna z botanických Phalů- Phalaenopsis zebrina, ale nevím ,kde ji sehnat. Ludo ji nemá, poradíte mi ?


úte 18. lis 2008 9:04:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Já bych spíš chtěla k tomuhle tématu vyzvědět, jestli má někdo zkušenosti s pěstováním ph. equestris, violacea či stuartiana v bytě - čistě teoreticky by to mohlo jít- polostín, teplo a vlhkost nad 60% je, nad 70% bývá taky běžně- máme vlhký byt.


stř 18. bře 2009 20:43:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 30. srp 2008 15:01:59
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Phalaenopsis stuartianu jsem si skoro přesně před rokem přivezla z Drážďan jako malou rostlinku. Za ten rok nerostla (upadly spodní lístky), vytvořila poskrovnu nějaký ten kořen a tak čekám, co se bude dít dál. Myslím, že to může kromě zvykání si na nové podmínky na parapetu být i tím, že je to ještě malý semenáč a tak je startovní pozice mojí kultivace ještě horší. Jsem začátečník a zajímal by mne názor zkušených a i těch, kdo případně tuto orchidej mají ve své sbírce.


Přílohy:
IMG_0182_2.jpg
IMG_0182_2.jpg [ 92.78 KiB | Zobrazeno 17201 krát ]
stř 18. bře 2009 22:17:22
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Katko, Phal. equestris mám teprve krátce (1 den), ale pokud vím neměl by dělat problémy. Stejně tak Phal. stuartiana.
Mám podobnou Phal. schilleriana se stejně skvrnitými listy, ale s růžovou barvou květu. Roste dost podobně jak popisuje Janemi (spíše pomalu), ale každý nový list je výrazně větší, než ten předchozí a to považuji za dobré znamení. Kvetla mi asi po 3/4 roce od koupení jako dost malá a pouze 2 květy.
Phal. violacea je i mezi zkušenými pěstiteli (tedy pokud se nemýlím) považovaná za spíše choulostivou nebo možná problematickou.
Hezký den
Pavel


stř 18. bře 2009 22:52:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Děkuju za tip. Ráda bych od komerčních hybridů postoupila o něco dál, co mi dovolí prostorové podmínky. Potvrdil se mi už na více místech zmiňovaný poznatek, že orchideje jsou prudce nakažlivé ;)


čtv 19. bře 2009 0:07:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Katka píše:
Já bych spíš chtěla k tomuhle tématu vyzvědět, jestli má někdo zkušenosti s pěstováním ph. equestris, violacea či stuartiana v bytě - čistě teoreticky by to mohlo jít- polostín, teplo a vlhkost nad 60% je, nad 70% bývá taky běžně- máme vlhký byt.


Nevím jak ostatni, ale p.volacea mám ve vitríně a dokonce se chystá na květ (budou fota). Myslím, že na okně asi bude dost problém, ale zkusit se to může. Pokud máte na okně dostatek světla, tepla a vlhkosti může se ji dařit. Osobně si ale nedokážu představit, že bych své miniaturní botanické pha. pěstoval na okně.

_________________
www.jurasu.cz


čtv 19. bře 2009 9:28:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Věra píše:
Líbí se mi jedna z botanických Phalů- Phalaneopsis zebrina, ale nevím ,kde ji sehnat. Ludo ji nemá, poradíte mi ?



Věro, našla jsem na stránce specializované na phalenopsisy, že je to synonymum či resp. varianta phal. sumatrana, kterou v novém seznamu Ludo má.
odkaz: http://www.phals.net/sumatrana/index_e.html
Nahoře názvy, obrázek vespod stránky
Na druhou stranu, orchidspecies.com ji uvádí samostatně, tak nevím.
http://www.orchidspecies.com/phalzebrina.htm
Každopádně ta sumatrana by byla velmi podobná, ale to by asi věděli zkušenější, jak to s tím je. Zdravím.K


pát 20. bře 2009 10:09:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Podle http://apps.kew.org/wcsp/advsearch.do;j ... 2E4F93F3BC jde o dva autonomní druhy. Tak těžko říct. Ale možná jsou si natolik podobné, že Věře nebude vadit, když si místo Phal. zebrina pořídí Phal. sumatrana :lol:
Pavel


pát 20. bře 2009 11:22:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Pavel má pravdu, je to silně nakažlivé, mě jde eguestri velice dobře, mám ho tedy na okně, vitrínu nemám


pát 24. dub 2009 21:01:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: botanické Phalaneopsi
Je pravda, že je v seznamu má,ale taky je nemá,,,,,Sháním pro kamarádku Dendrobium ochraceum, snad v Německu až tam pojedu za dcerou...


pát 24. dub 2009 21:03:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: