Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:07:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Pestuje nekdo Angraecum? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Pestuje nekdo Angraecum?
To mne zajímá. Věřil jsem, že Angraeca musejí vyschnout. Když je denně namáčíte, to máte tak nízkou vzdušnou vlhkost, že stihnou vyschnout, nebo jsou ještě vlhké? Mám strach, že trvale vlhké budou hnít.
Nancy píše:
Angraecum didieri mám na korku zavěšené nad parapetem, JZ, chce to každý den na pár minut namočit do dešťovky. Přirůstají pěkně i listy i kořeny.
Angraecum sesquipedale x magdalenae v kůře se zatím tváří neurčitě, je na parapetu JV, v druhé řadě. Možná i na něj teda zkusím více zálivky. Já normálně orchideje spíš suším, tak asi to pro něj nebude to pravé ;)


ned 16. kvě 2010 9:09:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. pro 2009 13:48:53
Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Pestuje nekdo Angraecum?
Mila.J píše:
To mne zajímá. Věřil jsem, že Angraeca musejí vyschnout. Když je denně namáčíte, to máte tak nízkou vzdušnou vlhkost, že stihnou vyschnout, nebo jsou ještě vlhké? Mám strach, že trvale vlhké budou hnít.
Nancy píše:
Angraecum didieri mám na korku zavěšené nad parapetem, JZ, chce to každý den na pár minut namočit do dešťovky. Přirůstají pěkně i listy i kořeny.
Angraecum sesquipedale x magdalenae v kůře se zatím tváří neurčitě, je na parapetu JV, v druhé řadě. Možná i na něj teda zkusím více zálivky. Já normálně orchideje spíš suším, tak asi to pro něj nebude to pravé ;)

To didieri mám v nejteplejší místnosti, vlhkost tak 60-70. Určitě za ten den dobře oschne. Samozřejmě, že na něj občas zapomenu, ale vypozorovala jsem, že to častější namáčení se mu líbí. Ve skleníku nebo ve vitríně to bude něco jiného. Sesquipedale x magdalenae jsem dala do hodně vzdušného substrátu, taky proschne za dva dny. A já ty substrátové máčím max 1 x týdně. Takže to je prakticky pořád v suchu, proto jsem psala, že bude chtít asi taky máčet častěji ;) Trvale vlhko bych taky neriskovala. Ne, ne.


ned 16. kvě 2010 12:43:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Pestuje nekdo Angraecum?
No to je bezva. Řekl bych, že tohle časté namáčení při nižší vzdušné vlhkosti je lepší, než vysoká vlhkost a dlouhé intervaly. Možná ve vitríně s vyšší vzdušnou vlhkostí jim ani nebude lépe, pokud budou dlouho vysychat. No je to také o pracnosti. Vandám vyhovují volné kořeny bez substrátu. Namáčím je přes den. Je to bezpečnější než se substrátem, ale pracnější.


ned 16. kvě 2010 19:58:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 04. kvě 2009 21:50:11
Příspěvky: 54
Příspěvek Re: Pestuje nekdo Angraecum?
Zdravim...moje Angr.sensquipedale pestujem v priehladnom kvetinaci v cocochipsoch a asi sa mi to velmi paci lebo rastie ako o dusu.Namacam ho raz za tyzden.


úte 25. kvě 2010 21:56:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: