Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 6:16:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Muj chcipacek 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Muj chcipacek
Ahojky,
mne jelikoz nemam dobre podminky-predevsim svetlo mi Phaly tohle dost delaji- odchazeji jim korinky a zbyde jen srdicko.Vetsinou i pri luxusni zachranne akci to nezvladnou.4 stare chcipacky jsem nacpala neteri domu,pac ma nove okno a hezky svetle a orchidkam se u ni dari.
Ma je ve sklenickach po svickach z Ikei a hezky jim narustaji korinky i srdicko.Posilam aktualni foto jednoho faliku,kteremu nezbyl zadny korinek.Sel jen do sklenicky-s mechem jsem ho prave dorazila, az mu splesnively ty zbyle,tak je nasucho a ted vyhodil pidi korinek,tak uvidime.


Přílohy:
falik bez korenu 1.jpg
falik bez korenu 1.jpg [ 82.03 KiB | Zobrazeno 3008 krát ]
falik novy korinek 1.jpg
falik novy korinek 1.jpg [ 108.75 KiB | Zobrazeno 3005 krát ]
pát 16. dub 2010 21:19:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Muj chcipacek
Mno tohle ale se světlem nemá moc co dělat. phalaenopsisy mohou prosperovat i na severním okně. Spíš je to z přelití a znehodnoceného substrátu. Chce to namíchat si něco vlastního a nemusí tam být ani rašeliník. Hrubší kůra, polystyren, hrubý prosev z rašeliny, ......... dodržovat vysychání substrátu, nesadit hluboko, lépe když je rostlina na substrátu a v substrátu jen kořeny.


pát 16. dub 2010 21:28:31
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Muj chcipacek
Taky si myslím, že jste jí moc zalévala. Já se musím přiznat, že mi faleňáky moc nejdou, ale to jen proto, že nepatří mezi mé oblíbené. :lol: :lol: :lol: Tohle já házím na kompost..... :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :roll:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 16. dub 2010 21:43:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Muj chcipacek
Karlos píše:
Mno tohle ale se světlem nemá moc co dělat. phalaenopsisy mohou prosperovat i na severním okně. Spíš je to z přelití a znehodnoceného substrátu. Chce to namíchat si něco vlastního a nemusí tam být ani rašeliník. Hrubší kůra, polystyren, hrubý prosev z rašeliny, ......... dodržovat vysychání substrátu, nesadit hluboko, lépe když je rostlina na substrátu a v substrátu jen kořeny.

Ten prosev z rašeliny bych nedoporučoval, často je v obchodě vyhnojená a to pro orchideje není.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 18. dub 2010 6:03:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Muj chcipacek
No když se koupí čistá rašelina, tak je čistá! Ještě jsem se nesetkal s balíkem rašeliny která by byla vyhnojená, s upraveným pH a nebyla označena jako substrát! Někdy bývá ale zdrojem smutnic.
Ty hrubší kusy, struktury, vlákna....udrží nějakou vlhkost ale ne mokro. Zdá se mi to jako ideální příměs i pro epifyty(10%). Vyhnojení běžných substrátů ale myslím nepřesahuje nějakou míru únosnou pro orchideje, ty se v komerční sféře hnojí také docela vysokými dávkami.


ned 18. dub 2010 9:49:37
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Muj chcipacek
To si myslím i já. Občas přesévám substrát pro pokojové rostliny a používám pouze hrubou kůru, která je v substrátu obsažená. Orchidejím to, zdá se, nevadí a v podstatě potom již nehnojím.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 18. dub 2010 10:51:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Muj chcipacek
Karlos píše:
No když se koupí čistá rašelina, tak je čistá! Ještě jsem se nesetkal s balíkem rašeliny která by byla vyhnojená, s upraveným pH a nebyla označena jako substrát! Někdy bývá ale zdrojem smutnic.
Ty hrubší kusy, struktury, vlákna....udrží nějakou vlhkost ale ne mokro. Zdá se mi to jako ideální příměs i pro epifyty(10%). Vyhnojení běžných substrátů ale myslím nepřesahuje nějakou míru únosnou pro orchideje, ty se v komerční sféře hnojí také docela vysokými dávkami.

Připomínám příspěvek Virense:
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=56&t=689&st=0&sk=t&sd=a&hilit=Catasetinae&start=40

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 18. dub 2010 11:56:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: