Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 6:54:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Jak Vam narusta Vanda Sanderiana? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Ahoj vsichni,
mam dotez pro ty z vas,kteri maji Vandu Sanderianu ( ja mam Pink).mam ji od lonska,ale vubec neprirostla. Je teda desne velka-coz asi vsechny.mam ji na lustru naproti oknu.ma vsecko,jak ma byt,ale vubec ji nerostou seshora zadne nove litecky,ani korinky.Jen odspoda uz 3 zezloutly,coz je normalni. Ona teda uz pri koupi byla trochu pochroumana-natrzene listy, trosku napraskle,ale mela nadherny jeste nevykvetly vyhon-pan Luksheiter mi ji na moji prosbu o rezervaci schoval.Jinak uz kvetla 3krat-ne mne,ale mela uriznute stare stvoly.Doufam,ze az pujde v lete ven,tak pookreje.Loni jsem takhle vencila V.Pag Chong Blue a velmi ji narostly koreny,ale ty rostli i doma. Zda se mi divne,ze nic nedela. Od lonska nova V.Coerulea-takova mrnava taky od Luksch ma aspon novy listek od vrchu. Diky za odpovedi vandikaru.


sob 20. bře 2010 15:52:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Já tedy tuhle Vandu nemám, ale napadá mě jedna věc. Píšete, že ji máte pověšenou na lustru. Vzhledem k tomu, že lustr bývá obvykle +- uprostřed místnosti, řekla bych, že má Vanda málo světla. Vandy jsou děti slunce a jejich stanoviště by mělo být na oknech nebo co nejblíže. Možná nevěříte, ale už jeden metr od okna jsou velké světelné ztráty
Ale to je jen můj názor, počkejte na ostatní ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


sob 20. bře 2010 18:04:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Taky souhlasím, pokud nemáte atypicky umístěný lustr u okna, tak to bude moc daleko. Přeci jen chtějí maximum světla - a podle fyziky ubývá světla od okna se čtvercem vzdálenosti, i když to naše oko nevnímá.


sob 20. bře 2010 19:10:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 31. srp 2009 20:34:43
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Já mám tedy V. sanderianu (Luksheiteři) od říjina a zatím se tváří spokojeně. Mám ji pod střešním západním oknem a zatím přirostly listy asi o 15 cm a nyní zjišťuji, že tvoří další list. Jinak nic extra péče. Mám ji ve váze, jednou za týden dolů naliji 0,5 cm vody, ona se napije a pokud nevypije vše, tak vylívám. Jinak občas rosím kořeny.

_________________
http://myorchids.jalbum.net/orchids/


sob 20. bře 2010 19:43:59
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Potřebuje hodně světla. Mám ji 2 roky. Pěstuju ji na parapetu východního okna ve váze. Jednou týdně naliju na 24 hodin vodu. V zimě máme doma hodně teplo někde okolo 25 st. C občas i víc. Nevadí jí to a narůstá bez problémů asi 4 listy ročně a pravidelně kvete. Před 3 měsíci se mi u kořenů udělaly malý Vandy. Jsou tam 4.


sob 20. bře 2010 22:12:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Kořenů mi také moc nenasazuje. Světlo je třeba samozřejmě. Je hodně teplá. Chlad ji neublíží, ale neroste. Květy chlad spolehlivě poškodí. Ven ji dávám, přez léto pěkně přirůstá. Koncem léta , v září , růst omezuje, pokud nakvétá, může s ochlazením o květy přijít.


sob 20. bře 2010 22:22:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Ahojky,diky za odpovedi.Ja vim,ze je pro ne svetlo moc dulezite,jenze mi mame jen 1 pokoj se spaletovymi okny je to na JZ a pod topenim,parapet jen par cm.Loni jsem si prave Vandu Pag gBlue upalila a zarekla se ze ji na okno nedam- dala jsem ji do vazy nebylo uz tvrde leto ane prilis slunce,ale ona se pripalila a tak jsem ji dala na knihovnicku ze strany okna,ale ona uz to pak stejne nedala.Jednu chvili ji i rostly nove rostlinky,ale pak zdechla.Ja vam vsem zavidim ty parapety a misto.Chtela bych se jeste jen zeptat na tu Sanderianu ve vaze na okne-to musi zabrat pekne misto,ze? U stresniho okna,to chapu.Ja se ale proste desne bojim,hlavne ted kdyz bude teplo. Uvidime co v lete.Diky


ned 21. bře 2010 21:13:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Mám na tom okně 6 váz a jeden květináč. Když to sundám z parapetu a potřebuju to dám zpět tak je to jak puzzle, aby se to tam zase všechno vešlo. Pod parapetem mám radiátor, který jede naplno. Přes zimu jsem je ještě rosila. Posílám fotku z léta, je to focený na tom okně, takže proti světlu.
Příloha:
P5240598.JPG
P5240598.JPG [ 36.94 KiB | Zobrazeno 5065 krát ]


ned 21. bře 2010 21:29:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Vanda k tomu slunci potřebuje asi i vzduch a vláhu a jako u všech rostlin se to musí vychytat. Na zahradě pěstuji slunečnici a když jsem ji před pár lety týden nezalila, taky se jí spálily listy.
V horní polovině okna bývá větší teplo než v té spodní, studený vzduch se tlačí dolů a vytlačuje teplý nahoru a ten uniká oknem ven a odnáší i vlhkost kolem květin. Pokud kytka není dostatečně saturovaná vodou asi to nezvládne.
Spolu s pěstování orchidejí jsem si zopakovala základy chemie a fyziky, je to nejlepší prostředek pro povzbuzení aktivity šedé kůry mozkové. ;)


úte 23. bře 2010 14:35:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: Jak Vam narusta Vanda Sanderiana?
Sanderianu mám přibližně tři měsíce. Nepěstuji ve váze, ale zavěšenou u okna. Vandy potřebují maximální světlo, dočasně snesou i přímé slunce. Pokud je uprostřed místnosti na lustru, myslím, že se jí tam moc dařit nebude. Mně trvalo přibližně měsíc než se zaklimatizovala na mojí péči a teď už vidím jak kořínky lezou jedna báseň. Pokud jí pěstujete na lustru, musíte jí často namáčet. A samozřejmě potřebuje i čerstvý vzduch.

_________________
Nic není nemožné.


úte 23. bře 2010 15:55:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: