Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:46:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 814 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82
 Vanda 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanda
Viděl jsem orchideje pěstované bez substrátu ve sklepě při umělém osvětlení a ve výstavní kvalitě. Jde to všelijak. Pěstování bez substrátu ovšem k optimálním výsledkům požaduje vysoce kvalitní (demineralizovanou) vodu, to je kvalitnější než z osmózy. Pochopitelně s nepatrným přídavkem hnojiv. Jde to i něco mezi tím, použít na Vandy větší košík jen s několika většími kusy dřevěného uhlí, to jsem viděl na farmě v tropech.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 04. dub 2018 22:54:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 24. bře 2017 13:16:02
Příspěvky: 12
Bydliště: Tišice-Chrást
Příspěvek Re: Vanda
Paphio píše:
Viděl jsem orchideje pěstované bez substrátu ve sklepě při umělém osvětlení a ve výstavní kvalitě. Jde to všelijak. Pěstování bez substrátu ovšem k optimálním výsledkům požaduje vysoce kvalitní (demineralizovanou) vodu, to je kvalitnější než z osmózy. Pochopitelně s nepatrným přídavkem hnojiv. Jde to i něco mezi tím, použít na Vandy větší košík jen s několika většími kusy dřevěného uhlí, to jsem viděl na farmě v tropech.



hm... to bych mohla zkusit.... zatím jim dávám pouze destilovanou vodu jak do zkumavky, tak rosím... čekám až zaprší (což vidím tak po víkendu), ale s tím dřevěným uhlím je to dost zajímavé... dřevěné uhlí přidávám do substrátu všem orchidejím, tatínek říkal, že to částečně i dezinfikuje a pročišťuje ten substrát...


čtv 05. dub 2018 0:20:23
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Vanda
Dřevěné uhlí je super, k tomu se připojuji. Koupit kusové do grilu( nikoli to lisované pelety), nadrtit kladivem na potřebnou frakci a prosít prach. Jen kdyby to nebylo tak pracné a člověk je po tom jako kominík :)


čtv 05. dub 2018 0:27:37
Profil

Registrován: pát 24. bře 2017 13:16:02
Příspěvky: 12
Bydliště: Tišice-Chrást
Příspěvek Re: Vanda
zaruba píše:
Dřevěné uhlí je super, k tomu se připojuji. Koupit kusové do grilu( nikoli to lisované pelety), nadrtit kladivem na potřebnou frakci a prosít prach. Jen kdyby to nebylo tak pracné a člověk je po tom jako kominík :)



tak to velmi dobře znám... tohle jsem dělala v bytě v Praze :lol:


čtv 05. dub 2018 6:56:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 814 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron