Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 4:45:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Opad květů - divná barva srdíčka 
Autor Zpráva

Registrován: úte 04. srp 2009 16:28:14
Příspěvky: 14
Příspěvek Opad květů - divná barva srdíčka
Všimla jsem si, že u mých dvou Phal mi začínají padat květy. U té bílé vadnou a pak odpadnou, ale rostlina vypadá v pořádku. U té strakaté však je divně jakoby zaschlé srdíčko.
Rostliny jsou na východním okně, zalévám jednou za 14 dní - kořeny jsou světle zelené před zálivkou, ponořím je do vody tak na hodku, pak je prolijua dávám bacha, aby se voda nedostala do srdíčka...
příkládám i fotky...

Jo a u te strakate jsem si vsimla, ze ma v tom kvetinaci ( je pruhledny) takove jako by bile tecicky... nejaky skudce??
zde je bila:
telo
Obrázek
zaber na vadnouci kvet
Obrázek

a zde strakata:
Obrázek
Obrázek
a zaber substratu s temi teckami:
Obrázek
budu vdecna za jakoukoliv radu!


pon 21. zář 2009 12:55:04
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
Podle fotek se aspon mě zdá být rostlina v pohodě,poslední fotka-nějaká houba.Vytáhnou z květináče prolít slabím, roztokem hypermanganu.Nechat oschnout a zasadit do úplně nového substrátu,ten na fotce vypadá hodně starší.
Vadnutí květů přisuzuju náhlým zmněnám teplot,třeba průvan,studený vzduch třeba z ventilace atd.Víc určitě poradí kvalifikovanější. ;)


pon 21. zář 2009 13:02:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
Taky se přidám k Hance, vyndat pořádně omýt a přesadit do nového substrátu....


pon 21. zář 2009 13:22:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
Inu správné je, že listy odchází po jednom a odspoda, ne napřeskáčku. List postupně žloutne, sesychá a oddělí se v místě odlučovací vrstvy až když je žlutý a seschlý, ne jako v tomto případě. Zde bych si typnul i bakterii nebo houbu, podivně prasklá báze listu...ne tohle není v pořádku, spíš začátek konce.
Karel


pon 21. zář 2009 13:42:42
Profil ICQ

Registrován: úte 04. srp 2009 16:28:14
Příspěvky: 14
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
No, tak jsem ji presadila, pred tim proplachla koreny, uvidime... ale taky se obavam, ze se mi do ni neco dalo a ze to asi nevydrzi.. ostatni jsou ok, jen tahle:(
jinak teda ta bila, co ma listy v poradku, nemuze to byt treba i opad diky odkveteni? protoze ony ty listy jdou po jednom, nejdriv ten nejhornejsi, zacal vadat, az odpadl, ted ten pod nim, dalsi jsou zatim ok..


pon 21. zář 2009 15:01:22
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
Myslim že je přeléváte. Pokud jde o druhou kytku tak ta už je těď odsouzená a má to jistý. Spodní dva listy odejdou najisto, a druhý list v pořadí má prasklou bázi, skrz prasklinu vidim že ani první list není OK takže to celý půjde do háje. Bílá vypadá celkem zdravě, i když více světla by jí taky neublížilo. Ani bych je nedával do obalu, proto jsou to průhledné hrnky...aby do nich šlo světlo. Takhle při zálivce nalejete do spodní nádobky vodu a je to v háji, stojí to ve vodě a chcípá. Tyhle substráty ze shopu nesjou na spodní vodu dělaný, rychle se nacucaj, není tam drenáž, ani polystyren....


pon 21. zář 2009 15:13:22
Profil ICQ

Registrován: úte 04. srp 2009 16:28:14
Příspěvky: 14
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
s tim prelevanim - to si nemyslim. vyndam je z podmisek, dam je do kybliku s vodou, necham v nem, pak poradne odkapam a pak dam zpet do podmisky...
Jinak teda dam misto tech vysokych klasicke nizke a do nich keramzit... bude to tak lepsi?
takze tu poskozenou nejde zachranit?:(


pon 21. zář 2009 18:32:35
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
K těm plastovým květináčům,asi by bylo dobré nadělat po obvodu dole ještě pár děr navíc,aby substrát líp vysychal a určitě vyndat z toho keramického obalu jak psal Karlos.V přírodě kořeny phalů nerostou ve tmě v zemi.


pon 21. zář 2009 18:53:37
Profil

Registrován: ned 05. dub 2009 20:09:38
Příspěvky: 244
Bydliště: Chomutov
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
já mám to samé co je na posledním fotu,jenže phalu to dělá dobře..má krásně zelené lesklé listy..tak nevím,jsou malé nažloutlé kuličky...tak nevím


úte 22. zář 2009 17:13:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Opad květů - divná barva srdíčka
Přesně tuhle houbičku mám v zygopetalu, které má teď nasazené 4 květní stvoly a zjevně se mu daří, donesla jsem si to s ním a bylo tak prokořenělé, že se ta houba nedala vymýt a fungicidy moc nezabraly, zas jsem nechtěla používat nějaký drastický způsob, vypadá to, že si spokojeně egetujou spolu.


úte 22. zář 2009 17:39:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron