Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 5:10:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Trichoglottis brachiata 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
Parapety máme jen na západních oknech, je tam méně světla a trochu chladněji. Na jih máme francouzské okno. Myslím, že vyrazím najít nějaký špalík z bezu a zatím vsadím na živý mech, když to půjde. Rašeliník mám jen nakouskovaný a kde teď honem sebrat tilandsii...


pon 15. lis 2010 12:23:17
Profil

Registrován: pát 19. pro 2008 16:11:02
Příspěvky: 42
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
No usneoides přece tady: http://www.lukscheiter.cz/index2.htm
Má je určitě. Já ji používám pro některé Vandy, Ascocendy, Ascocentra, Rhyncostilis atd...., co potřebujou víc vlhka. Funguje.
Můžeš i rovnou špalík, co na něm už mech roste....pozor se zálivkou, ten mech bude udržovat dýl vlhkost. Takže nepřelívat protože, usneoides vypadá na oko suchá, ale uvnitř je vlhko, usneoides tak trochu zpomalí vysychání. Já ji zalívám tak 1x týdně jí frknu do kýble s deštovkou a ochimixem.
ted dělá tolik kořenů, že tomu ani nevěřím.
Jsem zvědavá jestli ji zvládnu. Chodím tady v Říme na schůzky asociace orchideistů a říkali, že přežila jen jedné člence. Nicméně to jsou lidi, co mají skleníky a stovky či tisíce rostlin, tak zjevně nemaj tolik času pro jednu rostlinu.
Nicméně světlo je nejdůležitšjší, obzvlášt v zimě.


čtv 25. lis 2010 15:04:45
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
Asi před týdnem jsem ji navázala (můj první pokus) na bezový špalík. Mech na něm nebyl, tak jsem ho zkusila na ten kmínek přidělat, že se třeba chytne. Mech zatím drží, ale kořeny zčásti odešly, některé se úplně scvrkly, ačkoli jsem je ani nepolámala, jen decentně obtočila po povrchu a přivázala. Přežívají nejlíp ty, které trčí do vzduchu. Vůbec nevím, co se stalo. Hnojím Orchimixem, spíš slabší koncentrace. Ale v téže době mi zčernaly i špičky některých kořenů u vand (a taky ne všechny na stejné rostlině). Pravda je, že vodivost neměřím, konduktometr snad přijde k narozeninám. Ale to by ta dešťovka, co ji mám v sudu musela být kontaminovaná - a pafíkům se nestalo nic.


čtv 25. lis 2010 22:17:44
Profil

Registrován: pát 19. pro 2008 16:11:02
Příspěvky: 42
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
Co znamená kořeny zčásti odešly? Ty co se scvrkly to nevadí, to mě se stalo taky, než si rostlina zvykla na nové podmínky a začala pouštět nové. Co takhle fotku, nemáš? A máš představu jakou máš doma vlhkost, teda tam, kde je ta glottka a co světlo čím svítíš a jak dlouho během dne?
No konduktomer se vys....je to zbytečný, stačí kytky pozorovat, jak reagujou na jemné změny a tohle je pro kytku docela šok, změní prostředí, pošlou ti ji ze skleníku dom, ty jí frkneš na špalek a dáš jí tam mech to je změna....změnilo se jí vlhko, teplo, světlo....všechno chce čas... každá si musí zvyknout na nový prostředí. Kdybys to mohla vyfotit ty kořeny.
Jinak k těm špičkám, mě taky občas ztmavnou, ale to nic není, pak zas začnou růst.
Příloha:
koreny.jpg
koreny.jpg [ 157.4 KiB | Zobrazeno 3747 krát ]


Příloha:
koren2.jpg
koren2.jpg [ 153.92 KiB | Zobrazeno 3747 krát ]

Na obrázku jen abys viděla z čeho raší nové výhonky.


pát 26. lis 2010 10:52:19
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
Jenže já ji mám od července. Přišla s jedním zaschlým kořenem, frkla jsem ji do vázy jako vandy a z toho kořeny mi narostly nové. Jen listy rostly menší a pomalu.
Navázání změna byla, ale šla do koupelny, kde by mělo být tepleji i vlhčeji. Zatím nevisí přesně tam, kde by měla, takže je blíž k topení, než bych chtěla, ale o to častěji ji máčím a mech taky ěco podrží ... No a ty svrasklé kořeny vidíš na fotkách.


Přílohy:
DSC01736.JPG
DSC01736.JPG [ 111.79 KiB | Zobrazeno 3741 krát ]
DSC01737.JPG
DSC01737.JPG [ 114.75 KiB | Zobrazeno 3741 krát ]
DSC01739.JPG
DSC01739.JPG [ 90.63 KiB | Zobrazeno 3741 krát ]
DSC01741.JPG
DSC01741.JPG [ 76.59 KiB | Zobrazeno 3741 krát ]
pát 26. lis 2010 11:38:57
Profil

Registrován: úte 27. říj 2009 0:39:13
Příspěvky: 140
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
bukdub píše:
Co znamená kořeny zčásti odešly? Ty co se scvrkly to nevadí, to mě se stalo taky, než si rostlina zvykla na nové podmínky a začala pouštět nové. Co takhle fotku, nemáš? A máš představu jakou máš doma vlhkost, teda tam, kde je ta glottka a co světlo čím svítíš a jak dlouho během dne?
No konduktomer se vys....je to zbytečný, stačí kytky pozorovat, jak reagujou na jemné změny a tohle je pro kytku docela šok, změní prostředí, pošlou ti ji ze skleníku dom, ty jí frkneš na špalek a dáš jí tam mech to je změna....změnilo se jí vlhko, teplo, světlo....všechno chce čas... každá si musí zvyknout na nový prostředí. Kdybys to mohla vyfotit ty kořeny.
Jinak k těm špičkám, mě taky občas ztmavnou, ale to nic není, pak zas začnou růst.
Příloha:
koreny.jpg


Příloha:
koren2.jpg

Na obrázku jen abys viděla z čeho raší nové výhonky.

Bukdub krásně ti rostou kořínky také se mi začínají rozrůstat kořeny mám ji vyvázanou na bambusové tyčce a přidělanou v květináči zasypaná polystyrénem a kůrou na jižní straně

_________________
Jana
http://jakuku.rajce.idnes.cz/


pát 26. lis 2010 11:53:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 19. pro 2008 16:11:02
Příspěvky: 42
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
Gabčo neděs se....ty kořeny na prvních obrázcích asi uschly....ale ty fotky dole jsou dobrý....tak nějak taky vypadala, taky jsem se děsila a pak začala růst. Kořeny byly tmavý a vypadaly škaredě šedivě.
Topení není to pravý.
Ted jen musíš najít rovnováhu mezi frekvencí zálivky, tak aby to ty kytce vyhovovalo....
Co to světlo, to je hodně důležitý...v zimě by bylo třeba přisvicovat.


pát 26. lis 2010 13:50:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
Některé staré prostě odchází. Horší by bylo, kdyby se zhoršovaly ty nové, rostoucí.


pát 26. lis 2010 20:56:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
To je právě to. To seschlé plynule přechází v ještě živé kořeny. Přesněji, kytka měla , když jsem ji dostala, dva kořeny, které obrazily novými. Jeden z nich se sesychá od rostliny ven, druhý od konce. Světlo můžu vylepšit jen tak, že ji pověsím přímo pod střešní okno. O přisvěcování zatím neuvažuji.


pát 26. lis 2010 23:47:50
Profil

Registrován: pát 19. pro 2008 16:11:02
Příspěvky: 42
Příspěvek Re: Trichoglottis brachiata
Tak pokud chceš pěstovat naročnějsí botanické orchideje tohoto rodu, tak v zimě bez přisvěcování to nevidim růžově. Orchideje tohoto rodu chtějí hodně světla. A v zimě jsou dny kráké. Světlo dělá mnoho.


ned 28. lis 2010 23:56:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron