Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:44:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Ascocentrum miniatum 
Autor Zpráva

Registrován: úte 18. čer 2019 11:07:20
Příspěvky: 79
Bydliště: vesnička nedaleko Tábora
Příspěvek Ascocentrum miniatum
Dobrý den,
jsem na zdejším foru nováčkem, takže můj dotaz možná není zcela správný. Dostala se mi do rukou orchidej Ascocentrum miniatum - doufám, že jsem ji určil správně, nyní už je po odkvětu a podle všeho na ní rostou tři semenáčky. Nemám ambice ani znalosti na to rostlinu ze semen rozmnožit. Ale pokud by někdo z Vás měl zájem mohu mu semenáčky po dozrání přenechat, pokud u této rostlinky není tento typ "množení" možný budu rád za info. Semenáčky bych odstranil ať rostlinu zbytečně nevysiluji. Děkuji za případné info.
Za kvalitu fotky se omlouvám je to foceno mobilem.

Zdravím Saf.


Přílohy:
IMG_20190617_152527.jpg
IMG_20190617_152527.jpg [ 97.62 KiB | Zobrazeno 3446 krát ]
úte 18. čer 2019 11:20:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Ascocentrum miniatum
No řekl bych spíš semeníky než semenáčky. Nejspíš je to dílo nějakého hmyzu a tak nevíme, zdali je to self (=pyl téže rostliny) nebo něco jiného, třeba pyl z nějaké Vandy. Pokud v té době něco takového nekvetlo, mohu se zeptat. V každém případě by stačil jeden , max. 2 semeníky, takže ten nejmenší hned ulomte. A nemáte foto květu? Často se prodávají hybridy popsané jako botanika, protože lépe klíčí a rostou.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 18. čer 2019 11:33:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 18. čer 2019 11:07:20
Příspěvky: 79
Bydliště: vesnička nedaleko Tábora
Příspěvek Re: Ascocentrum miniatum
Dobrý den,

za semenáčky se omlouvám to mám z těch kaktusů :) fotku v květu, budu mít někde ve složkách. Pohledám a večer vložím. I tak děkuji za rychlou odpověď. Hledal jsem bližší info a určoval podle fotek na netu, ale moc se mi toho najít nepodařilo. Mám ještě další tři rostliny, ale tam jsem si troufl už jen na rodové zařazení. Pokud máte zájem mohu večer rostliny nafotit, pro Vás to bude určitě jednodušší. Jen ani jedna momentálně nekvete..

Saf


úte 18. čer 2019 11:46:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: