Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:38:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 vanda hybridy 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: vanda hybridy
Ivca.stechmullerova píše:
Paphio,A miloši,díky za upozornění.Začínám radši střádat dešťovku,pokud bude u Nás pršet už to mám připravené.ještě jednou velké díky Ivča.

To není zač. Skutečně asi Vandy s volnými kořeny jsou na tvrdost vody jedny z nejháklivějších ze všech orchidejí. Tak ať Ti to roste a kvete s tou dešťovkou k úplné spokojenosti :)


stř 28. čer 2017 19:44:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 20:10:38
Příspěvky: 69
Bydliště: Velké Přítočno okres kladno
Příspěvek Re: vanda hybridy
Ahoj Miloši,to víš že dám.Deštovku chytám osto šest.mám vaničku kam se mě vejde 20litrů tam namáčím vandy,tak tu už mám plnou a ted jsem měla sud na 200litrů a ta už se začíná pomalu plnit.Doufám,že bude pršet dlouho aby se mě naplnil.Musím ztáhnout fotky z mobilu do počítače a vložím je na forum.zatím je mám jak je letním.Ahoj Ivča


Obrázek


Obrázek

Obrázek


Obrázek




Obrázek


čtv 29. čer 2017 6:19:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: vanda hybridy
Příloha:
P1240558a.jpg
P1240558a.jpg [ 139.3 KiB | Zobrazeno 4008 krát ]
Listy těch Tvých vypadají dobře, spíše by mne zajímaly kořeny :)
Bydlíš v baráku s okapem a přesto jsi namáčela Vandy do vody ze studny? To už se nesmí opakovat! :lol: :lol: :lol:
Letnění těžko posoudit, ale pokud je namáčíš tak asi ok. Také nevím orientaci té zdi, ale na jih to snad nebude.
Já jsem měl ty své už hodně vysílené kvetením. Mají obrovské květy a kvetou déle než dva měsíce. Tak jsem je denně namočil při těch vedrech do sudu a nechal je tam cca 1,5 hod ve vlažné vodě. To jsem opakoval několik dní po sobě. Listy se zazelenaly a napily jako kdyby nekvetla. Dnes jsem je vytáhl ven na déšť a jsou tam celý den. Mám pouze dvě ty modré s obrovskými květy. Oni skoro nemají sílu tlačit kořeny a růst, protože se hrozně vysilují kvetením.
Ještě jsem Ti chtěl napsat jeden poznatek, který s Vandami mám. Když je teplo, tak snesou časté rosení nejenom kořenů ale také listů. V paždí listů, které u mne v ZZ prakticky v létě nevysychá se mi objevuje řasa a rostlině to nijak nevadí!
Dokonce jsem letos po celou dobu kvetení rosil nejenom kořeny a listy, ale také květy- abych vylepšil celkovou vodní bilanci rostliny. Za celé dva měsíce, ať to bylo na noc nebo přes den se na žádném květu neobjevil ani flíček houby či plísně. Vodou při teple a s volnými kořeny se na nich nedá zahubit nic! :)


čtv 29. čer 2017 13:46:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 20:10:38
Příspěvky: 69
Bydliště: Velké Přítočno okres kladno
Příspěvek Re: vanda hybridy
Ahoj Miloši,zed mám na sever,celkově je i zahrada situována na severojih. Už mám nachytanou dešťovku sud 200litrů,Já nebo mám strach nechat listy namočit od deště kvůly hnilobě kmínku.Tak když byla u Nás ta veliká bouřka tak jsem je schovala do dřevniku aby na ně nepršelo.Co se týká kvetení tak mě také kvetou ty 2 měsíce od rozkvetnutí 1 květu.Prosím tě otírala jsem listy těma ubrouskama s hnojivem,myslíš že jsem udělala dobře.Pa Ivča


sob 01. črc 2017 16:26:49
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: vanda hybridy
Příloha:
P1240717.JPG
P1240717.JPG [ 70.54 KiB | Zobrazeno 3963 krát ]
Jak říkám, já mám kmínek mokrý celé léto a častokrát i na jaře. Listy rosím i na noc. Někdy nafotím tu řasu v paždí listů. Těžko ale říci, jestli něco podobného by vydržely u Tebe. Já je mám na jižní stranu, ale stíněné asi jako katleje. Myslím, že Vandy mají rády hodně sluníčka, ale rozptýleného, něco jako polostín.
Ubrousky neznám a nevím jaké mají složení hnojiva. Myslím, že se jim věnuješ přehnaně :) Na déšť je vyndavám, ale ne do bouře kdy by mohly přijít kroupy nebo vychřice. Spíše až po první vlně deště, kdy už vím že bude slábnout.
Tak ještě přidávám obrázek jak mám kmínek neustále mokrý :)


sob 01. črc 2017 19:48:00
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: vanda hybridy
Příloha:
P1240742.JPG
P1240742.JPG [ 40.25 KiB | Zobrazeno 3956 krát ]
Ještě slíbená fotka kořenů. Takhle nějak vypadají zdravé kořeny po namočení a vytažení z vody.


pon 03. črc 2017 16:42:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 20:10:38
Příspěvky: 69
Bydliště: Velké Přítočno okres kladno
Příspěvek Re: vanda hybridy
Ahoj Miloši,co se týká kořenů tak je mám stejně zdravé jako máš Ty.Je pravda,že když jsem s nima začala pěstovat tak jsem udělala hodně chyb co se týká doby namáčení takže mě odešly ale začínájí mě pěkně bujně růst.Spíš mi porad co dáváš za postřiky když Ti je napadne sviluška?zkoušela jsem kuprikol někdo radí mospilan.Ahoj Ivča


pát 07. črc 2017 14:13:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: vanda hybridy
Floramite, Vertimec,Nissuron... a projděte si příslušné téma http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=22&t=1005&start=100

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 07. črc 2017 14:25:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: vanda hybridy
Ivca.stechmullerova píše:
Ahoj Miloši,co se týká kořenů tak je mám stejně zdravé jako máš Ty.Je pravda,že když jsem s nima začala pěstovat tak jsem udělala hodně chyb co se týká doby namáčení takže mě odešly ale začínájí mě pěkně bujně růst.Spíš mi porad co dáváš za postřiky když Ti je napadne sviluška?zkoušela jsem kuprikol někdo radí mospilan.Ahoj Ivča

Paphio to napsal přesně, i to pořadí bych takhle viděl. Kuprikol je na plísně. Já ty Vandy tak často rosím, jak jsem psal, že svilušky by si musely koupit plovací vesty. Tam jsem je nikdy neměl i bez postřiku.
Tak to jsem Tě podcenil, na těch snímcích jsem myslel, že kořeny mají v horším stavu :cry: Možná zjisti tu tvrdost ze studny, třeba Ti tam teče voda z okapu a máš tam měkkou vodu :lol: To nic, jen zkouším být vtipnej :oops:


pát 07. črc 2017 17:51:41
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: vanda hybridy
Ivča: Ty rostliny na zdi to bych neviděl jako dobrý nápad, připadaj mi přusušenější.. Vhodnější umístění je někde pod stromem, nebo pod stínovkou.
Ta zeď se může přehřívat a působit problémy. Rostliny budou vysušenější, než volně pod stromem. Máčení je venku zbytečné, stačí pocákat postřikovačem, nejlépe v intervalu 10 - 30 minut. Thaici používaj stínovky přibližně 50%.


pát 14. črc 2017 15:40:23
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron