Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:42:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Phalaenopsis cornu-cervi red 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Juras píše:
EvaJ píše:
taky jsem si myslela, že ji ochutnala nějaká potvora, ale přečetla jsem si komentář od Jurase na jeho stránkách a cituji: " Zvláštní květenství je na konci zploštělé a jakoby zubaté"
Takže žádná potvora. Doporučuji si ten komentář přečíst, není dlouhý o to víc je pro nás neznalce zajímavý


Asi jsem to špatně popsal, ale slovem zubaté jsem nemyslel květ. Květní stonek je na začátku kulatý, pak se zplošťuje a poslední třetina vypadá jako pila s velkými zuby - na konci každého zubu vyroste jeden květ. Takže jste měla pravdu - je ochutnaná. V této chvíli je na rostlině rozvinutý další květ, který je dokonalý, ale jako naschvál mám pokažený fotoaparát. Takže někdy příště. :lol:


Juras, komentář je super, když je k tomu navíc fotka, spíš ta informace utkví v hlavě. Moc se mi tvé stránky líbí. A že jsem to špatně pochopila, nic se neděje, teď si určitě budu pamatovat ten květní stonek. Jen tak dál.


pát 03. črc 2009 20:41:33
Profil ICQ

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Na Živé exotice minulý měsíc jsem u Lukscheitera koupila krásnou květuschopnou rostlinku cornu-cervi. Zasazená je v dřevěném košíku a kořeny jsou obaleny sphagnem. Asi po týdnu se mi objevil květní stvol :o . Za další týden druhý a dnes jsem objevila třetí. Moje radost je nepopsatelná, přestože tento úspěch není můj. Už se moc moc těším na květ.


čtv 01. dub 2010 13:51:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Veronika píše:
Na Živé exotice minulý měsíc jsem u Lukscheitera koupila krásnou květuschopnou rostlinku cornu-cervi. Zasazená je v dřevěném košíku a kořeny jsou obaleny sphagnem. Asi po týdnu se mi objevil květní stvol :o . Za další týden druhý a dnes jsem objevila třetí. Moje radost je nepopsatelná, přestože tento úspěch není můj. Už se moc moc těším na květ.

Ten tedy nemám,ale mám jiné botanické Phaly,ale pozor na to spagnum, je zrádné,aby ti neuhnily kořeny....Jinak gratuluji a těším se na foto
Věra


čtv 01. dub 2010 14:10:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
JO jo, ty koreny hlidam poctive kazdy den. Ono jak je to v tom drevenem kosiku, tak to pomerne rychle vysycha. Jinak to foto - no neco uz nafoceneho mam, jen to jeste dostat do pocitace a pak sem na forum. Pro mě nadlidský úkol (jo jo, moje milá lenost, nemůžu tě přemoct). :lol:


čtv 01. dub 2010 14:16:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Veronika píše:
JO jo, ty koreny hlidam poctive kazdy den. Ono jak je to v tom drevenem kosiku, tak to pomerne rychle vysycha. Jinak to foto - no neco uz nafoceneho mam, jen to jeste dostat do pocitace a pak sem na forum. Pro mě nadlidský úkol (jo jo, moje milá lenost, nemůžu tě přemoct). :lol:

Jinak je pěkné P.amboinensis, P.violacea, P.tetraspis, P. panterina, P.gigantea,P. equestris, atd


čtv 01. dub 2010 14:22:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
No jo, když ono by jich bylo tolik krásných,... a na P. violacea si dost myslím, jenomže řeším dva základní problémy, které mi docela brání v pořizování nových rostlinek. Za první málo místa (což trápí asi většinu orchidejářů) a ten hůř řešitelný málo penízků. Jelikož už musíme začít řešit vlastní bydlení. :cry:
I když, jestli dojde i na vlastní domeček,.... tak určitě bude i zimní zahrada :D


čtv 01. dub 2010 15:06:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Veroniko gratuluju, já jsem si z Fata Morgany přivezla mrně, ale vyadá pěkně, narůstají lístečky, tak se snad časem taky dočkám květů. Violaceu resp. bellinu mám od podzima díky Věře a je úžasná, stále průběžně nakvétá a nádherně voní.


čtv 01. dub 2010 15:58:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Katko, díky mě nakvétá P.panterina, jak vykvete dám to sem....


čtv 01. dub 2010 18:05:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Katka píše:
Veroniko gratuluju, já jsem si z Fata Morgany přivezla mrně, ale vyadá pěkně, narůstají lístečky, tak se snad časem taky dočkám květů. Violaceu resp. bellinu mám od podzima díky Věře a je úžasná, stále průběžně nakvétá a nádherně voní.


Děkuju, ale není k čemu, leda že bych gratulaci a velké dík přeposlala k Lukscheiterům. Na violaceu se taky chystám. Někdy.


čtv 01. dub 2010 18:29:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Phalaenopsis cornu-cervi red
Nechci dělat reklamu,ale Terra Koruna má opravdu výběr


čtv 01. dub 2010 18:30:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: