Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:28:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Filipínské phalaenopsisy všeobecně 
Autor Zpráva

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
Některé Phaly jsou choulostivější, třeba lindenii nesnáší vysoké teploty, ale při 23 roste dobře. Maculata chce naopak hodně teplo a vysokou vlhkost a čínské druhy jako braceana vyžadují studené přezimování, v přírodě klesá teplota až na 5 stupňů.


čtv 16. čer 2016 16:58:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
mácha píše:
Některé Phaly jsou choulostivější, třeba lindenii nesnáší vysoké teploty, ale při 23 roste dobře. Maculata chce naopak hodně teplo a vysokou vlhkost a čínské druhy jako braceana vyžadují studené přezimování, v přírodě klesá teplota až na 5 stupňů.

Dcera mi dovezla nějaké orchideje z Filipín,ale bojím se,že tady u nás nepřežijí. Přeci jen je tam vysoká vzdušná vlhkost a teploty cca 40st......příští týden si je dovezu.....Věra


pát 17. čer 2016 9:04:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
Obnovuji téma... pořídila jsem si phaly schilleriana, philippinensis, a lindenii. Mám je už několik měsíců.

Měla bych dva dotazy - dorazily mi menší rostlinky s několika listy, zdá se, že v každém květníčku jsou dva "trsy" o 3-4 listech, a zdá se mi, že nejsou spojené. Mám je při přesazení rozdělit, nebo nechat raději pohromadě?
A druhý dotaz - v substrátu od původního pěstitele jsou nadrcené ulity mušlí či co to je. Je to nutné? Měla bych to při přesazení dodržet a nastrkat mezi kůru další ulity nebo něco obdobného jako třeba skořápky od vajec atd.... nebo je možné přesadit i do čisté kůry?

Děkuji za odpovědi.

_________________
Martina


ned 20. lis 2016 17:49:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
já bych nedělila a přesadila do substrátu, v kterém máte ostatní phaly. už kvůli zálivce, aby stejně vysychaly.


ned 20. lis 2016 19:04:19
Profil ICQ

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
Děkuji Evo.

_________________
Martina


ned 20. lis 2016 20:33:25
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
Mám dvě schilleriany, stuartianu a stuartianu nobilis. Jedna schilleriana a stuartiana jdou do stvolů, mám je v čisté kůře, zálivka po důkladném vyschnutí. Žádné mušle tam nedávám


ned 20. lis 2016 20:35:13
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
Moony: drť z ústřicových schránek je zdrojem vápníku, na který mají údajně phalaenopsis zvýšené nároky. Oni to tam dávají, aby snížili riziko že bude pH substrátu příliš nízké. Pokazit se tím nic nedá. Phaly se prý dají pěstovat i v čistých mušlích.


čtv 24. lis 2016 11:48:04
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Filipínské phalaenopsisy všeobecně
Karlos píše:
Moony: drť z ústřicových schránek je zdrojem vápníku, na který mají údajně phalaenopsis zvýšené nároky. Oni to tam dávají, aby snížili riziko že bude pH substrátu příliš nízké. Pokazit se tím nic nedá. Phaly se prý dají pěstovat i v čistých mušlích.

Tady je vidět, že výraz tvrdá voda je škodlivá nesedí. Mušle jsou 100% tvrdost. Správně je že orchideje nesnášejí vodu s vysokou solností.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 24. lis 2016 12:22:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: