Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 17:56:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Vykukující květní stvol:) 
Autor Zpráva

Registrován: stř 23. dub 2014 11:52:38
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Vykukující květní stvol:)
Teda Míro, tady na fóru mám občas pocit, že by se člověk měl stydět za to, že nechá rostlinu vykvést :) Ve své otázce jsem jasně psala, že rostlina už odkvetla. Květní stvoly jsem jí nechala pro případ, že by se ještě rozhodla nějaký květ vytvořit. Vzhledem k tomu, že je to zdravá a krásná rostlina s množstvím kořenů, tak nevidím důvod, proč ji "šetřit". Myslím, že zdravá rostlina, která není dopována přemírou hnojiva, si sama umí regulovat období kvetení a období odpočinku. A rostlinka mi to momentálně potvrzuje tím, že další květní stvol zatím vyhnat nechce, i když zárodek tam je.
Chápu, že mé otázky mohou zkušenému pěstiteli připadat třeba banální nebo hloupé, ale holt každý jednou začínáme a kde jinde nabrat zkušenosti, než právě mezi odborníky:)
Jinak list co jsem tu předevčírem řešila už se spravil a je mnohem pevnější, nevím čím to bylo, že byl předtím tak měkký. Možná bych ty své orchideje měla přestat tak bedlivě pozorovat :lol:


úte 24. čer 2014 21:17:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vykukující květní stvol:)
Přílišná péče škodí!!

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 24. čer 2014 23:24:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vykukující květní stvol:)
Dám jen příklad ;) -Phalaenopsis bude někdy nasazovat květy i na prahu smrti-což jsem měla orchidej šéfa k záchraně .Phal nasadil 5x květní stvol .Jen přišla do jiného prostředí (více rozptýlého světla .) Vždy jsem odstranila aby kytka raději zesílila.Tak ta tvoje kytička je alespoň rozumná ale stejně bych květní stvol odstranila a hnojila bych až ukáže první kořeny. Ještě mě napadá každá věc je k něčemu dobrá já orchideje vidím jednoznačně jak vychovatele vedoucí k pokoře a trpělivosti.


stř 25. čer 2014 10:04:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: