Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:01:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Květ phalu na keiky 
Autor Zpráva

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
Muzete mi prosim poradit s keikou? Loni jsem dostala krasne kvetouci phal, ale po par dnech jsem zjistila, ze ho v prodejne spatne zalevali a zacalo mu hnit srdicko. Odpadly mu dva listy. Srdicko jsem vysusila a vydesinfikovala skorici a doufala, ze rostlinka prezije. Prezila a pustila za ten rok radu novych korenu a nyni zacala ze substratu vykukovat i keika. S nimi nemam zadne zkusenosti. Poradite mi, kdy ji nejdrive muzu od matecne rostlinky oddelit a do jakeho substratu ji mam zasadit? Prezije matecna rostlina po oddeleni keiky nebo zahyne, kdyz stejne nemuze rust? Dekuji za radu.


čtv 23. kvě 2013 20:48:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
A když podle vás nemůže matečná rostlina růst, tak proč keiku oddělovat? Nechala bych ji, kde je.


čtv 23. kvě 2013 21:50:05
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
tak tak. V tomto případě není vhodné dceřinnou rostlinku oddělovat. Pokud kytka prospívá ni neměňte. Mateční rostlina časem odejde (může to trvat i několik let) a mladá může díky napojení na matku dorůst do květuschopné za cca 1,5 roku. Jen je potřeba dávat pozor, aby se hniloba opět nerozjela.
Hezký den
Pavel


pát 24. kvě 2013 8:36:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
Podle mě mateční rostlina růst nemůže....má pryč srdíčko - viz. foto.
Příloha:
Keika3.JPG
Keika3.JPG [ 42.25 KiB | Zobrazeno 4782 krát ]


pát 24. kvě 2013 9:29:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
Dekuji za rady. Tak já jí nechám u matečné co nejdéle. Oddělím ji jen v případě, že by stará rostlinka začala odcházet. :P


pát 24. kvě 2013 9:31:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
Strelka píše:
Dekuji za rady. Tak já jí nechám u matečné co nejdéle. Oddělím ji jen v případě, že by stará rostlinka začala odcházet. :P

Oddělovaná rostlina by měla mít vlastní kořeny.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 24. kvě 2013 10:10:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 21. dub 2015 21:58:12
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
Moje zkusenost s keiky bez korenu. Ziskany 2 keiky phal v rijnu 2014 v praci. Prvni byla oddelena od materske rostliny a mesic byla polozena na univerzalnim substratu. na fotce je oznacena cervenym puntikem. Ziskana byla uz v mirne dehydrovanem stavu. Druha keika byla na defakto mrtve materske uhnile rostline. Oznacena na fotce modre. Prvni jsem vylovil s kose a druhou cca za 2 tydny i s matesrkou rostlinou. Tu jsem tam po odstrizeni nechal :D Cca pred rokem jsem se pokusil zahranit take jednu keiku z prace, ale udelal jsem chybu, ze jsem ji pak dal mimo svuj dohled. Ale aspon jsem se na ni neco priucil. I u techto dvou jsem zpocatku musel vychytat mouchy. Lisejnik jsem nemel. Tak jsme zkousel houbicku ci na kuru apod. Ale keiky chytali plisne. Tak jsem nakonec pouzil perlinku a dal ji na kvetinac a vodu pod perlinku, aby se nedotykala rostlin a na to igelit a casto jsem rosil. 4 mesice jsem jen pozoroval jak se rostlinky zbavuji listu. Ale k dehydraci uz nedohazelo. To se zmenilo v breznu, kdy bylo nejspise uz vice svetla a rostlinky zacli krasne ozivat. Vybudovali nove listy a pomalu i korinky. Dneska jsou uz v kvetinaci a maji silne korinky. Ta slabsi dokonce zacina vyhanet kvetni stonek.

Obrázek


pát 30. říj 2015 1:03:39
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
Pěkně jste si s tím pohrál a máte výsledky. To je povzbudivé. Blahopřeji. :P


pát 30. říj 2015 5:27:18
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Květ phalu na keiky
Blahopřeju. Člověk se na tom hodně naučí.


pát 30. říj 2015 9:53:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: