Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 2:22:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Keika ascocendy 
Autor Zpráva

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Keika ascocendy
Loni v říjnu jsem dostala maličkou keiku ascocendy. Piplám se s ní, narůstají ji kořínky, ale z listů vyrostl zatím jenom jeden. Mám ji jen volně a přemýšlela jsem jestli ji nemám dát do kůry, aby tolik nevysychala. No a včera jsem si v jednom článku přečetla tohle:
Vandy sice tvoří dceřiné rostlinky stejně jako Phalaenopsisy, na rozdíl od nich ale miminko (keiki) v domácích podmínkách prakticky nikdy nedoroste květuschopné velikosti, ba ani velikosti schopné samostatné existence. Rostlinu mládě nijak nevysiluje, proto doporučuji neoddělovat je.
Co si o tom myslíte, je to pravda?


Přílohy:
PB222907.JPG
PB222907.JPG [ 90.49 KiB | Zobrazeno 3660 krát ]
sob 04. čer 2011 22:22:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Keika ascocendy
Mohu vědět, kde to psali? Takových samozvaných odborníků bývá mnoho. Někteří, i co vedou botanické zahrady tvrdí, že orchideje (botanické) nejdou pěstovat v bytových podmínkách a stačí se mrknout na kytky, které zde představuje Paphio a je jasné, kde je zakopaný pes. Já bych se toho nelekal. Brzy se pozná, jak to vlastně je. Košík s kůrou není špatný nápad, ale pak musí být člověk mnohem opatrnější se zálivkou....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 04. čer 2011 22:29:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Keika ascocendy
Četla jsem to na těchto stránkách:
http://abecedazahrady.dama.cz/Orchidejo ... fault.aspx


sob 04. čer 2011 22:54:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Keika ascocendy
Mě to přijde jako hloupost. Asi to trvá dýl, ale nevidim důvod proč by nedorostla při správný péči květuschopný velikosti :?


sob 04. čer 2011 22:58:05
Profil ICQ

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Keika ascocendy
Taky mě to zarazilo a hlavně ten dodatek: ba ani velikosti schopné samostatné existence. Proč by nebyla schopná samostatné existence. Já ji mám přes půl roku a zatím samostatně existuje :?


sob 04. čer 2011 23:11:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron