Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 2:45:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 VANDA SANSAI BLUE 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 1:10:50
Příspěvky: 260
Bydliště: Jižní čechy-Kájov
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Dobrý den,dešťovou vodu chytám z okapu,nechám ustát bordel a používám.Teď rozpouštím sníh.Vandu nerosím,pouze namáčím kořeny.Jednou za čas z ní smyju prach,ale otočenou ji nechám odkapat,aby nikde nezůstala voda.


pon 23. úno 2009 14:31:50
Profil

Registrován: ned 22. úno 2009 13:57:18
Příspěvky: 19
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Tu dešťovou vodu, ve které jsem v noci měla Vandu už mám vyhodit, nebo se dá použít vícektrát? Jak to prosím děláte? A namáčíte do ní jen kořeny, nebo jí namáčíte celou i s listy?
Díky všem za rady, jsem zvědavá, jestli mi pak ještě znovu vykvete.
Je to moje sedmá a nejhezčí orchidej.


úte 24. úno 2009 9:31:44
Profil

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Vandě namáčet jen kořeny pozor na vodu vlistech už jsem tak jednu zlikvidovala teď si dávám pozor.Já mám vandu s košíkem ve skleněném květináči dole mám mech,který je stále vlhký na něm kousky dřevěného uhlí,kořeny rosím a občas namáčím vše dešťovou vodou.Dešťovku pak použijte na jiné květiny.Hnojit teprve začnu.Nejsem ale žádný odborník tak to jen dělám já. :oops: :oops:


stř 25. úno 2009 20:20:30
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Ahoj, hlavně nemáčet listy, dostane se voda do paždí a uhnijou. Jen rosit. Já namáčím Vandy 2x týdně na hodinu a rosím když si na ně zrovna vzpomenu. Vodu na zalévání taky beru z okapu, občas je v ní nějakej ten bordel, ale moc to neřeším a nerozmazluju je. :)


čtv 26. úno 2009 10:03:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Většina orchidejí, které mám jsou Vandy. Je zvláštní, že Vandu namáčíte na noc. Vandy by se přes noc namáčet neměly, protože pak rády zahnívají. Já se o Vandy starám trošku jinak přes léto a jinak přes zimu. Namáčím Vandy do vody úplně celé, včetně listů. Pěstuji je v hodně teplém prostředí, proto i v listech stihne Vanda vyschnout. Přes zimu namáčím jen kořeny. Ve vodě je nechávám přibližně 20 minut a namáčím každý den, kromě víkendu (to se k nim nedostanu, protože je nemám doma). Co se světla týče - Vanda potřebuje obrovské množství světla a přes den i přímé sluníčko - nejlépe ráno a večer. Přes poledne by se popálila. Jediné Vandy přes léto hnojím klasickým kristalonem na muškáty přibližně jednou za 14 dní na kořeny. Odměnily se mi takto nádhernými květy. Přes léto může být Vanda zavěšená venku. Určitě jí nevadí ani déšť, ale nesmí to být takový ten dlouhý celodenní déšť, jen krátký, nejlépe rychlá bouřka, kdy hned po ní opět vykoukne sluníčko. To vandy úplně milují. Toto všechno jsem se dozvěděl od svého přítele z Thajska, který pěstuje hlavně Vandy, hnojí NPK v poměru 20-20-20. A ještě co se vody týče, bohužel nemám možnost pravidelně odněkud donášet dešťovou vodu, používám klasickou z kohoutku, kterou vždy nechám přes víkend odstát a tato voda mi vydrží přibližně dva týdny, potě měním za novou. Všem mým vandám stále raší nové zelené kořínky a někdy vyleze i nový, takový ten obrovský přímo z rostliny :-)

_________________
Nic není nemožné.


ned 07. úno 2010 12:39:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Já jsem Vndy zkusila dát do vitríny,ale mám tam jen 2 zářivky,vlhkost je tam dobrá uvidíme...


ned 07. úno 2010 20:18:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Listy Vandám radši nemáchejte, a nemá-li přes 20st.,ani neroste.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 09. úno 2010 17:58:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
pro Paphia:

Proč navrhujete listy nenamáčet? Rád si přečtu Vaše zkušenosti s Vandami. Já sám je celé namáčím jen v létě, protože stihnou vyschnout. Neměl jsem s tím nikdy problém. Jen v zimě namáčím jen kořeny. Vyfotil jsem jak mi Vandy visí u okna. Bohužel jen proti světlu, takže jsou vidět jen takové obrysy :-) Světla mají opravdu dostatek. Na léto je musím naopak ještě stínit, protože některé byly kvůli dlouhému přímému slunci popálené.


Přílohy:
P2120013.JPG
P2120013.JPG [ 154.05 KiB | Zobrazeno 3796 krát ]

_________________
Nic není nemožné.
pát 12. úno 2010 15:35:12
Profil

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
Tak tomu říkám sbírka :shock:


pát 12. úno 2010 15:37:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: VANDA SANSAI BLUE
pro Veroniku:

To jsou přibližně 2/3. Ta zbylá část visí na druhé straně :D

_________________
Nic není nemožné.


pát 12. úno 2010 15:39:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron