Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 9:26:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
 phalenopsis 
Autor Zpráva

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: phalenopsis
pavelheger píše:
Vadí mi když mi kytka koření do jiného pucláku, než do kterého je zasazena :mrgreen:
Jo jo, nebo se snaží vkořenit přímo do parapetu. Taky zastrkávám.
T.


úte 03. kvě 2011 23:49:33
Profil

Registrován: ned 06. bře 2011 12:34:18
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: phalenopsis
Děkuji :) a jak to děláte? Někde jsem tu snad četla, že mladé kořínky jsou měkčí a jdou lépe "ohnout" :) mám tedy přes něj nasypat trošku kůry a zastrčit pod stávající substrát? Díky


stř 04. kvě 2011 19:38:27
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: phalenopsis
No já bych spíš řekl, že mladší kořínky jsou křehčí a hlavně pak špičky. Ideální je zasadit rostlinu při přesazování lehce pod okraj květináče a pak postupně dosypávat substrát.
Hezký den
Pavel


stř 04. kvě 2011 21:33:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: phalenopsis
A taky je dobrý kořeny namočit na nějakou dobu do vody, trošku líp to pak jde.


stř 04. kvě 2011 21:44:32
Profil

Registrován: ned 06. bře 2011 12:34:18
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: phalenopsis
no phalík jsem přesazovala asi před 2 měsíci, takže znovu ho asi přesazovat nebudu... takže asi budu mít vzdušný kořínek ;)


stř 04. kvě 2011 22:01:35
Profil

Registrován: úte 02. srp 2011 19:45:07
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: phalenopsis
Dobrý den,
potřebovala bych s něčím poradit. Orchideje mi začal kupovat přítel (nesnáší řezané květiny) a já se pokoušela o ně starat, jak jsem to našla na různých stránkách a fórech o nich. Bohužel se mi stalo, že mi uschnuly 2, resp. stonek, na kterém se dělají květy. Postupně se daly do pořádku, rostou jim nové lístky i kořeny. Je možné, že ještě vyraší nový stonek? A jak ho vlastně poznám od kořenů?
Mrzelo by mě, kdyby už nevykvetly, snad někdo poradí...

Děkuji Jitka


úte 02. srp 2011 19:50:27
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: phalenopsis
Phalaenopsis je docela dlouhověká kytka a určitě vykvete znovu. Když odkvete, jsou dvě možnosti: 1. odstřihnout celý květní stvol a počkat si na kompletní nové kvetení, nebo 2. ustřihnout odkvetlou část nad nejvyšším "kolénkem" a velmi často vyraší ze spícího pupenu stejný stvol znovu.
Pokud ovšem stvol zežloutne, je třeba ho ustřihnout celý, znovu nevykvete. A jak na pěstování, to se dočtete v příslušném vláknu. Abych vám to moc nekomplikovala, tak pro začátek stačí jednou za týden rostlinu dostatečně namočit do dešťové vody a dát přitom pozor, aby se voda nedostala mezi listy. Pak se nechá rostlina znovu zcela vyschnout, dokud kořeny nezesvětlají. Znovu se zalije až potom. To bude pro začátek stačit a máte dost času prostudovat si to tady. Ať se daří


úte 02. srp 2011 20:04:53
Profil

Registrován: úte 30. srp 2011 15:02:26
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: phalenopsis
Pred vyše mesiacom som dostala preliaty phalaenopsis. Presadila som ho do nového substrátu (kôry), no nezostalo mu mnoho koreňov - len tri, aj tie som musela skrátiť, lebo už boli na koncoch čierne. Podľa rád ho nepolievam, len rosím povrch kôry, aby nebol zasa premokrený - nemohla som ho totiž zasadiť do menšieho kvetináča, lebo bol veľký a ťažký (mal 9 listov). Už mu zvädli a opadli štyri z nich. Je to vyše mesiaca a nezdá sa mi, že by púšťal nejaké nové korienky :( Neviem, čo mám ešte spraviť. Existuje nejaký spôsob, ako tvorbu koreňov povzbudiť? Ďakujem.


sob 08. říj 2011 10:10:48
Profil

Registrován: úte 30. srp 2011 15:02:26
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: phalenopsis
Zdenka píše:
Phalaenopsis je docela dlouhověká kytka a určitě vykvete znovu. Když odkvete, jsou dvě možnosti: 1. odstřihnout celý květní stvol a počkat si na kompletní nové kvetení, nebo 2. ustřihnout odkvetlou část nad nejvyšším "kolénkem" a velmi často vyraší ze spícího pupenu stejný stvol znovu.
Pokud ovšem stvol zežloutne, je třeba ho ustřihnout celý, znovu nevykvete. A jak na pěstování, to se dočtete v příslušném vláknu. Abych vám to moc nekomplikovala, tak pro začátek stačí jednou za týden rostlinu dostatečně namočit do dešťové vody a dát přitom pozor, aby se voda nedostala mezi listy. Pak se nechá rostlina znovu zcela vyschnout, dokud kořeny nezesvětlají. Znovu se zalije až potom. To bude pro začátek stačit a máte dost času prostudovat si to tady. Ať se daří


Phaly, čo mi akurát odkvitli, majú kvetnú stonku zožltnutú. Mám ju odstrihnúť, alebo počkáť, kým zožltne úplne celá?
Na jednej je tá stonka ešte zelená a nesie posledný kvet. Keby som ju odstrihla, je možnosť, že sa vytvoria nové kvety? Počkať, kým odkvitne aj ten posledný kvet, alebo hrozí, že potom už stonka tiež zožltne? A ktoré je to najvyššie kolienko, kde treba stonku odstrihnúť?
Nie som veľmi skúsená, čo sa týka phalaenopsisov. Doteraz som pestovala len dendrobiá.
Ďakujem za radu.


sob 08. říj 2011 10:17:11
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: phalenopsis
Pokud stonek začal žloutnout, už nejspíš zežloutne celý. Není potřeba čekat, odstřihni ho rovnou. A to "kolénko": najdi nejnižší stopu po odkvetlém květu a jdi po stonku směrem dolů. Až dojdeš k pochvičce na stonku, našla jsi to správné místo. Kousek nad ním stonek odstřihni. Počkej si, až dokvete poslední květ.


sob 08. říj 2011 11:16:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: