Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:22:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
 phalenopsis 
Autor Zpráva

Registrován: pon 10. říj 2011 13:16:50
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: phalenopsis
Koupila jsem rostlinu krasne nakvetlou ale behem dvou dni vsechny kvety zvadly primo zhadrovately a listy zmekly.To bylo pred pul rokem ted ma listy nove-2,par novych vzdusnych korinku a nasadila novy kvetni stvol ale opadavaji listy odspodu.Je v puvodnim substratu jen jsem ji velmi malo zalivala ,da se neco delat proti tomu opadavaní?


pon 10. říj 2011 13:55:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: phalenopsis
milunice píše:
da se neco delat proti tomu opadavaní?

Dá, ale je to taková nepopulární metoda.Jednoduše přesadit do nového substrátu (tím se přinutí k růstu nových kořenům a zesílí )Zřejmě rostlina nemá dost síly - nemá dost kořenů, proto shazuje listy. Stav kořenů se moc přes květináč neodhadne..S tím přesazením souvisí odstřižení květního stvolu- dělám to taky ,když vidím že můj zděděný Phalaenopsis na květ nemá.Neboj určitě pokvete znovu .


pon 10. říj 2011 15:30:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: phalenopsis
Protože mě tato kytička udivuje ,řeknu vám její příběh.

Nedá mě to a musím poslat foto stejného Phalaenopsisu .Dnes odstraněn 3 květní výhon.Kytka je zřejmě vycvičená ke květu :) no vrcholový list ji už nesměle roste.


Přílohy:
Poznámka: srpen 2011
Phalaenopsis -jak vypadal.jpg
Phalaenopsis -jak vypadal.jpg [ 195.49 KiB | Zobrazeno 3312 krát ]
Poznámka: kořeny jsou jaksi v tahu .....
kořeny po vyjmutí z květináče.jpg
kořeny po vyjmutí z květináče.jpg [ 198.29 KiB | Zobrazeno 3312 krát ]
Poznámka: To co zbylo zdravé
To co zbylo.jpg
To co zbylo.jpg [ 192.98 KiB | Zobrazeno 3312 krát ]
Poznámka: 2 květní výhony
Květní výhony.jpg
Květní výhony.jpg [ 188.55 KiB | Zobrazeno 3312 krát ]
3 květní výhon.jpg
3 květní výhon.jpg [ 190.95 KiB | Zobrazeno 3114 krát ]


Naposledy upravil HAKI dne čtv 20. říj 2011 10:16:24, celkově upraveno 1

pon 10. říj 2011 16:08:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: phalenopsis
Kvetení poslední záchrany. Tyhle kytičky jsou nezdolný, měla jsem v péči letos dvě takové. Ty měly naštěstí kořeny celkem dobré, takže jedna má už květní stvol před rozkvětem a byla vrácena majitelce, druhá ukazuje květní stvol teď. Jen je škoda, že ty kytky dostanou takhle zabrat, listy i když se seberou, už nikdy nejsou tak pěkné. Ale nové listy už jsou zase v pohodě, takže záchrana se povedla.


pon 10. říj 2011 16:56:19
Profil

Registrován: úte 30. srp 2011 15:02:26
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: phalenopsis
HAKI píše:
milunice píše:
da se neco delat proti tomu opadavaní?

Dá, ale je to taková nepopulární metoda.Jednoduše přesadit do nového substrátu (tím se přinutí k růstu nových kořenům a zesílí )Zřejmě rostlina nemá dost síly - nemá dost kořenů, proto shazuje listy. Stav kořenů se moc přes květináč neodhadne..S tím přesazením souvisí odstřižení květního stvolu- dělám to taky ,když vidím že můj zděděný Phalaenopsis na květ nemá.Neboj určitě pokvete znovu .


Prosím Vás, pár príspevkov vyššie som sa pýtala o radu, ale nik mi neodpísal. Každé presadenie vedie k tvorbe nových koreňov? Dostala som preliatu rastlinku s uhnitými koreňmi. Na to, že je má dosť veľké listy, jej ostali len dva korienky, aj tie som musela skrátiť. Mesiac prešiel a nič sa nedeje, akurát, že jej vädnú listy a postupne opadávajú. Je ešte šanca? Ako mám postupovať? Polievať každý týždeň? Ďakujem.


stř 12. říj 2011 19:45:58
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: phalenopsis
Jsou ty kořeny volně přístupné? Pokud ano, nasadila bych ampuli s dešťovou vodou, aby měla kytka šanci se napít. Obrázek Tohle je pro ilustraci - použití na navázané rostlině. Jo a nenechávat moc dlouho, aby kořínky nezačaly uhnívat.


stř 12. říj 2011 20:08:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: phalenopsis
asfaloth píše:
Dostala som preliatu rastlinku s uhnitými koreňmi.

Phalaenopsis mám na jižním okně jakoby v rohu kde na něj nejde přímo slunko -takže má dost světla,tepla a i vlhkosti v současném počasí.Zalívá se podle toho jak kytka vysychá. Tuto(na fotu) spíš jen rosím na substrát -nové kořeny přirůstaly docela rychle a to byla v dost zbědovaném stavu.Možná bych zvýšila vlhkost -celou rostlinu dát do igelitového sáčku i s puclákem ,porosit i sáček -občas vyvětrat.A nesmí na sáček přímo svítit slunko. Mělo by to vyjít a pak už jen tomu dát čas ;)


stř 12. říj 2011 21:56:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 30. srp 2011 15:02:26
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: phalenopsis
Zdenka píše:
Jsou ty kořeny volně přístupné? Pokud ano, nasadila bych ampuli s dešťovou vodou, aby měla kytka šanci se napít. Obrázek Tohle je pro ilustraci - použití na navázané rostlině. Jo a nenechávat moc dlouho, aby kořínky nezačaly uhnívat.


ďakujem za nápad, ja som jej tie vonku trčiace korienky len tak rosila, aby zozelenali, ale neviem, či to stačí. skúsim kdesi pohľadať tieto ampulky.


ned 16. říj 2011 21:10:23
Profil

Registrován: úte 30. srp 2011 15:02:26
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: phalenopsis
HAKI píše:
asfaloth píše:
Dostala som preliatu rastlinku s uhnitými koreňmi.

Phalaenopsis mám na jižním okně jakoby v rohu kde na něj nejde přímo slunko -takže má dost světla,tepla a i vlhkosti v současném počasí.Zalívá se podle toho jak kytka vysychá. Tuto(na fotu) spíš jen rosím na substrát -nové kořeny přirůstaly docela rychle a to byla v dost zbědovaném stavu.Možná bych zvýšila vlhkost -celou rostlinu dát do igelitového sáčku i s puclákem ,porosit i sáček -občas vyvětrat.A nesmí na sáček přímo svítit slunko. Mělo by to vyjít a pak už jen tomu dát čas ;)


Ja som ju tiež dala radšej na juh, na stolík pod oknom. Na severnej strane je teraz moc chladno. Tvoja orchidejka na fotke má oveľa viac zachránených korienkov, než tá moja. Asi ten jej zlý stav spôsobuje to, že nemá čím prijímať vodu a tak jej listy schnú dosť rýchlo. A na akú dlhú dobu ju do toho sáčka zavrieť?


ned 16. říj 2011 21:13:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: phalenopsis
asfaloth píše:
A na akú dlhú dobu ju do toho sáčka zavrieť?

Tak dlouho jak bude třeba ,až do doby než se začnou objevovat nové kořeny.


pon 17. říj 2011 7:07:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron