Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 14:46:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Angraecum sesquipedale 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Angraecum sesquipedale
Přátelé, mám velikou radost. Dlouho jsem toužil po Angraecu sesquipedale. Před třemi lety jsem jej dostal darem a po třech letech jsem se konečně dočkal. Právě nasazuje na květ. Samozřejmě jakmile rozkvete nafotím.


Přílohy:
leden.jpg
leden.jpg [ 60.55 KiB | Zobrazeno 8818 krát ]
květný stvol z blízka.jpg
květný stvol z blízka.jpg [ 73.25 KiB | Zobrazeno 8817 krát ]
stř 05. led 2011 20:31:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
Těším se na fotky, je krásně rostlý.


stř 05. led 2011 22:01:22
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
Taky se těším, musím znova sehnat magdalénu, ta bohužel nepřežila prostokořenný transfer do Chotče a ke mně.


stř 05. led 2011 22:47:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
Je nádherná, také bych jí chtěl, ale když jsme na Madiře viděli rostlinu na výšku dva metry a na šířku přes metr, tak jsem si to rozmyslel. Já vím, záleží na podmínkách, ale i tak je to hrozný OBR......

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 05. led 2011 22:50:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
Tu bys domů opravdu nenacpal :mrgreen:


stř 05. led 2011 22:53:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
:lol: :lol: Nacpal, ale asi bych na ten balkon nedal už vůbec nic. Chtěl jsem tam dát banánovník, ale když jsem tam nacpal orchideje, tak na banánovník nezbylo místo. A pak ještě tohle? No, to by bylo něco. Každopádně do této velikosti musela narůstat sakra dlouho.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 05. led 2011 22:56:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
Hlavně ať se jí daří. Měl jsem maličkou, ta mi chcípla.

Ona asi ta obrovská velikost nebude podmínkou. Je ji možné vidět kvetoucí i menší. Ale pravda, občas dokáže dorůst značných rozměrů.


čtv 06. led 2011 0:09:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
Ale ano, kvetou určitě i menší. Jen říkám, jakou bestii jsem viděl a tak bych toho nerad docílil, protože kam potom s ní?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 06. led 2011 0:13:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
Mně velikost nevadí, ty dva metry není problém. V.suavis mám cca 1,50m. Nejhorší je, že se informace o pěstování rozcházejí. Někde se píše, že potřebuje stálou teplotu a po celý rok bohatou zálivku včetně vyššího hnojení a hodně sluníčka, jinde to samé a polostín, mnohdy že je potřeba aby nasadila přisušit a přichladit. Nakonec jsem ji letos pěstoval na kompromis. Přes léto šla ven, pověsil jsem ji do Magnolie ale tak aby od 15 hodiny do 20 měla plné slunce, každý den jsem ji zalil a jednou týdně přihnojil. Při zazimování šla hodně na světlo do teplého skleníku se zálivkou ale v půlce listopadu jsem ji dal do temperovaného a zálivku nevynechal úplně ale omezil. Hnojení jsem nevynechal ale také omezil, tedy snížil četnost. Ony se celkově píší v knihách mnohdy pěkné kraviny. Ježek například píše u Cochleanthes discolor o pahlízách a přitom je rostlina vůbec nemá, mnohá literatura popisuje Oncidium sphacelatum jako chladné a při tom kvete a roste v teplém. Stanhopea se také všeobecně uvádí jako teplomilná a přitom je mám v teplotách okolo 12-13°C a naprosto bezproblémově, naopak krásně rostou i kvetou. Prostě shrnuto: opravdu není nad vlastní skušenost, která se bohužel někdy i draze zaplatí ale pak si to každý zapamatuje do konce života. To samé platí o substrátech. Najít si svůj ověřený a do ničeho jiného nesázet, byť by to druhému přímo bláznilo, protože u mně ten jeho substrát může působit naprosto obráceně. Znám pár takových, kteří chytají kde co, přesazují a zkoušejí substráty, které kde naleznou. Bohužel jejich rostliny tomu odpovídají. Tak rok dva trvá než si člověk najde to své ale věřte, že potom to opravdu stojí za to.


čtv 06. led 2011 7:20:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Angraecum sesquipedale
S tím nemohu než souhlasit. Teorie je mnohdy jiná než praxe. Základní informace určitě, ale ostatní si musí vyzkoušet každý sám. Hodně záleží na tom, kdo jak má "zelené prsty" a neopodstatněné napodobování jiných způsobů pěstování je dost často více ke škodě, než k užitku.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 06. led 2011 12:55:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron